SDO veze z Ostravy tři body, Štipčák vynuloval vítkovické střelce

Tomáš Vlček | 13.10.2017

V pátek v podvečer odehráli havířovští starší dorostenci utkání 11. kola své extraligy ve Vítkovicích. Na ledě lídra tabulky podali výborný kolektivní výkon a díky brankám Marka Revaje (na snímku), Ernesta Bochnaka a Vojtěcha Pindela a bezchybnému Marku Štipčákovi v brance si odvážejí všechny tři body. Další zápas sehrají až v pátek 20. října doma se Vsetínem.

ELSD - 11.kolo pá 13.10.17:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Revaj (Hilšer), 53. Bochnak (Ševěček, Pindel), 60. Pindel. Rozhodčí: Beránek - Rychlý, Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Juhász (HAV) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 29:29 (10:15, 11:6, 8:8). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

HC Vítkovice Ridera: Piták – Zapletal, Pitucha, Raška, Takáč, Smolka, Kunc – Vojtovič, Fridrich (C), Berának (A), Mrva (A), Bernovský, Kylnar, Konečný, Lewandowski, Potočný
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Pliska, Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček (C), Pavelek, Grygar – Adámek, Bochnak, Hilšer, Juhász (A), Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel

AZ měl do zápasu lepší vstup a odměnou mu byl vedoucí gól. Marek Revaj využil na začátku 6. minuty přesnou Hilšerovu přihrávku a poprvé překonal Pitáka ve Vítkovické brance. Pak havířovští zvládli oslabení a i v dalším průběhu úvodní třetiny byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Další branky už do přestávky, i přes přesilovku na obou stranách, docíleno nebylo.

Ve druhé třetině měli střelecky navrch domácí, ale překonat výborného Marka Štipčáka v havířovské brance se jim nepodařilo. Nejblíže k tomu měl při trestném střílení ve 29. minutě Konečný a pak ještě stejný hráč při dvojnásobné přesilovce Ostravanů v závěru třetiny

Na začátku třetí dvacetiminutovky opět oba týmy nevyužily další početní výhodu, ale pak už se opět skóre měnilo. Klid na havířovské hokejky přinesl v 53. minutě přesným zakončením Ernest Bochak. Poslední pětiminutovku sice odehráli skoro celou AZeťáci v oslabení, ale ani to nezabránilo Vojtěchu Pindelovi dostat puk potřetí do vítkovické branky. Stalo se tak při power-play domácích půlminutku před koncem.

Havířovští mladíci tak porazili Vítkovice i potřetí v sezoně a opět po třech zápasech si připsali tři body do vyrovnané tabulky východní skupiny extraligy.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Po posledních zápasech jsem rád, že jsme se zvedli a získali 3 body. K vidění byl vyrovnaný zápas, nám psychicky moc pomohl první gól. Chci kluky pochválit za zodpovědný týmový výkon, podpořený obrovskou obětavostí.