SDO: V Jihlavě boj až do konce, body však zůstávají na Vysočině

Tomáš Vlček | 16.01.2016

6. kolo nadstavbové části exraligy staršího dorostu zavedlo havířovské hráče na Horácký zimní stadion v Jihlavě. Proti domácí favorizované Dukle podali snaživý a bojovný výkon. Po polovině zápasu smazali díky Lenomarovi a Srníčkovi i dvoubrankovou ztrátu, ale nakonec třetí branka domácích v závěrečné třetině rozhodla o výhře Dukly. Další zápas sehraje AZ v pátek doma proti Litvínovu.

ELSD - 34.kolo so 16.1.12:00
HC Dukla Jihlava - AZ Havířov
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Srnský (Jindra, Heinrich), 21. Jindra (Vála), 44. Heinrich (Vrátný, Jindra) – 29. Lenomar (Piš, Pecka), 36. Srníček (Lenomar, Strakoš). Rozhodčí: Čech – Reich, Horký. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Dukla Jihlava: Juda – Huňáček, P. Slabý, Vála, Srnský, Stark, Mareš, Krtek, Havelka – Jindra, Heinrich, Vrátný – Oščádal, Adam, Strnad – Berka, Kadleček, Hrbatý
AZ Havířov: Sonnek – Srníček, Mrowiec, Adámek, Ševěček, Szturc – Pecka, Pawliczek, Raček – Lenomar, Rzekanowski, Aulehla – Piš, Strakoš, Bambula

První větší šanci zápasu měla Jihlava, když Oščádal nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Sonnka. Dlouho se zdálo, že gól v prvním dějství už nepadne, protože šance si ani jeden týmů nevytvářel. Nakonec se v 15. minutě utkání prosadil jihlavský Vladimír Srnský, který vyslal ránu k tyči a Dukla tak vedla o jednu branku. O dvě minuty později měla Dukla další gólovou šanci, když se tentokrát dostal Lukáš Jindra až před Sonnka, ovšem trefil pouze levou tyč brány. Po zbytek třetiny si ani jeden z týmů nevytvořil větší šanci na ohrožení branky a tak se šlo do kabin s jednogólovým náskokem pro Jihlavu.

Do druhého dějství vstoupila Dukla výtečně, když se již po osmatřiceti vteřinách hry trefil Lukáš Jindra, který dorazil volný kotouč na brankovišti. V následujících minutách zápasu hrála Dukla poněkud pasivně, ovšem byla to stále Jihlava, která si vytvářela šance. Ve 24. minutě měla Jihlava přečíslení 2 na 1, když Srnský zakončoval akci do připravené lapačky Sonnka. Havířov zlepšil ve druhé třetině pohyb a odměnou mu byl snižující gól. Pavel Lenomar využil nedůrazu před bránou Dukly a snížil. O pár minut později měl Havířov přesilovou hru a tu ihned zužitkoval, když se trefil obránce Patrik Srníček - 2:2. O vítězi tak musela rozhodnout závěrečná třetina.

V ní se nejprve oba týmy spíše oťukávaly, ale ve 44. minutě už Dukla strhla vedení na svoji stranu, když se nadvakrát trefil Aleš Heinrich. Kolem 50. minuty se cinkalo u brankářů jako o život. Nejprve měla štěstí Jihlava a poté po střele Heinricha zase Havířov. V posledních vteřinách zápasu hosté odvolali brankáře, ale i přes velký nápor nedokázali vyrovnat. Dukla tak porazila Havířov 3:2.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Tak dneska vydřený tři body. Havířov hrál velice dobře a na to, že měl mladý tým, tak úžasný nasazení a výborně hráli do obrany . Nám se dnes nedařili přesilové hry, které jsme měli snad čtyři v první třetině. Jsme nesmírně rádi za tři body, i když ten výkon nebyl ideální, ale historie se na výsledek neptá a body se počítají.

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010): My jsme dnes přijeli hodně omlazené a v rozbité sestavě. Musím dneska před kluky smeknout, protože my jsme dneska odevzdali strašně bojovné utkání a škoda, že jsme z toho neurvali nějaký bodík. Musím ale kluky pochválit.