SDO: Dramatický souboj AZeťáků o čelo tabulky dopadl lépe pro Olomouc

Tomáš Vlček | 21.01.2018

Nedělní odpoledne svedlo na led Gascontrol Arény havířovské starší dorostence s Olomoucí. Souboj druhého a prvního týmu tabulky nadstavbové skupiny o 15. - 25. místo přinesl dramatickou a důraznou hokejovou bitvu v níž šli hosté do dvoubrankového vedení. To sice AZeťáci dvakrát dotáhli, ale nakonec se hosté radují z těsné výhry 4:3. Další zápas sehraje AZ v pátek ve Vsetíně.

ELSD - 34.kolo ne 21.1.13:30
AZ Residomo Havířov - HC Olomouc
3:4
(0:2, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 37. Pindel (Bambula), 41. Bochnak (Hilšer, Grygar), 51. Ševěček (Tomeček, Bochnak) – 13. Handl (Krátký, Pírek), 20. Liška (Hlaváč, Indrák), 42. Indrák (Hlaváč), 52. Paťava (Krátký, Klesla). Rozhodčí: Cabák – Poruba, Carbol. Vyloučení: 8:5, navíc Bambula a Bochnak (oba HAV) a Vosátko a Liška (oba OLO) 5 + OK za hrubost. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 176. Střely na branku: 28:25 (6:9, 12:6, 10:10). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, K. Dufek, Pindel
HC Olomouc: Mokrý – Rutar, Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Andris, Štefka, Paťava, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek

Souboj o čelo tabulky začal pěkně svižně. Zejména domácí se dostávali do mnoha šancí, ale horší už to bylo s jejich proměňováním. Dvakrát neuspěl Juhász, pak Bambula s Žídkem a nakonec opět Jan Žídek. Na druhé straně vychytal osamoceného Štefku gólman Michal Dufek. Stejně se zadařilo i olomouckému brankáři Mokrému opět proti Juhászovi v 11. minutě, ale pak už se Gascontrol Aréna dočkala branky. Překvapivě však do domácí klece. Ve 13. minutě totiž rychlý kontr Kohoutů vyústil v přečíslení 2 na 1, zakončení na sebe vzal Tobiáš Handl a z levé strany vymetl bližší Dufkovu šibenici – 0:1. Hosté se dostali do větší pohody, kterou ještě umocnili do přestávky druhou brankou. Dominik Liška v přesilovce šikovně tečoval střelu od modré a Dufek byl bez šance – 0:2.

Na začátku druhé třetiny měli také domácí k dispozici přesilové hry, včetně dokonce skoro dvouminutové 5 na 3, ale bez efektu. Ve 27. minutě neuspěl proti Mokrému Janeček. Za dvě minuty předvedl v oslabení AZetu skvělý zákrok betonem Michal Dufek proti Andrisovi, ale jinak měl šance především Havířov. Mokrý však v těch největších vychytal dvakrát Bambulu a Juhásze. Havířovští se tak mohli radovat až na začátku 37. minuty. Hned po buly vystřelil Vojtěch Pindel a puk propadl Mokrému za brankovou čáru – 1:2. Konec třetiny končili domácí dvakrát v oslabení, ale skóre se už neměnilo.

To na začátku třetí dvacetiminutovky góly přišly. Nejprve se při hře 4 na 4 dostali domácí do přečíslení 2 na 1 a Ernest Bochnak bombou do šibenice vyrovnal na 2:2. Jenže hosté si do minuty vzali své vedení zpět. Daniel Indrák v oslabení pláchl domácí obraně a šikovně mezi betony překonal gólmana – 2:3. Dalšímu gólu naopak havířovský brankář zabránil během olomoucké přesilovky od 45. minuty. V 51. minutě bylo opět vyrovnáno. Vojtěch Ševěček dostal při rychlém útoku havířovských přihrávku do druhé vlny a přesnou střelou k levé tyči překonal Mokrého. Jenže i tentokrát si Hanáci vzali vedení bleskově zpět. Nenápadná střela Daniela Paťavy od pravého mantinelu si našla cestu do sítě - 3:4. Hosté si pak vzali oddechový čas na poradu a závěr zápasu si poměrně v klidu pohlídali. Na výsledku už nic nezměnily ani havířovská hra bez brankáře ani vysoké tresty pro čtveřici hráčů za hrubost. Dramatický zápas o čelo tabulky skupiny tak nakonec vyzněl těsně pro Kohouty.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Myslím, že to bylo vyhrocené utkání, oboustranně výborný hokej dvou celků bojujících o finálovou čtyřku. Na můj vkus je škoda, že to nebylo zvládnuto z třetí strany. Nás bohužel mohou mrzet nevyužité šance, kterých jsme měli neskutečné množství. Druhá věc je naše nezodpovědnost, kdy jsme dostali gól v oslabení po nesmyslném faulu v útočné třetině, a když jsme dvakrát vyrovnali náskok soupeře, tak nás vzápětí srazily inkasované góly. Z tohoto pohledu se mi utkání hodnotí těžce, protože jinak myslím, že kluci nechali na ledě všechny síly. Samozřejmě gratuluji soupeři k výhře. My máme ještě šest zápasů a v nich si můžeme pozici pro play-off vybojovat.

Karel Beran (HC Olomouc): Viděli jsme bojovné utkání se zvraty ve skóre. Utkání jsme začali dobře a dostali jsme se i do dvoubrankového vedení. Důležité bylo ubránění dvojnásobného oslabení ve druhé třetině, to byla pro domácí velká šance. Pak domácí přeci jen snížili a na začátku třetí třetiny i vyrovnali, ale naštěstí pro nás jsme rychle z brejku v oslabení kontrovali. Stejně tak jsme rychle odpověděli na další gól domácích a v závěru už jsme si to pohlídali.