VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

První výjezd je tady – AZet v Šumperku vyzve Draky

15.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V Šumperku se ve středu odehraje souboj poražených týmů z prvního kola CHANCE ligy. AZet doma prohrál s Baníkem Sokolov 1:2. To Draci si z Lapače odvezli kanára a z prohry 0:6 nebyli dvakrát nadšeni. Utkání 2. kola začíná ve ŠKODA Aréně v 18:00.

DRACI PARS Šumperk

V přípravě odehrál nováček v CHANCE lize osm zápasů, čtyřikrát odcházel z ledu jako vítěz (Opava, Žďár, Přerov a Prostějov) a čtyřikrát prohrál (s Havířovem, Vítkovicemi a dvakrát s Vrchlabím).

Před sezónou šlo o jednu velkou neznámou, většina fanoušků v době, když se ještě nevědělo, že CHANCE liga nebude sestupová, mělo jako největšího adepta na sestup Šumperk. Popravdě se není čemu divit, tým před sezónou opustili tři hráči, kteří měli lví podíl na postupu a trenér Martin Janeček. Ono být na ledě bez Tomáše Drtila, Tomáše Sedláka a Daniela Vachutky je velký rozdíl a poslední zápas toho byl jasným důkazem.

Jednatel šumperského klubu Daniel Velčovský po odchodu opor a příchodu mladých „neotrkaných“ hráčů fanouškům před začátkem přípravy řekl: „Prosím fanoušky o jistou trpělivost. S trenérem Sobotkou chceme dát příležitost mladým nadějným hráčům, kteří mají své hokejové sny a touhu vyhrávat, usadit se v profesionálním hokeji“.

Hvězdy týmu

Kapitán týmu Petr Gewiese byl po sezóně vyhlášen nejlepším obráncem skupiny Východ, připsal si 47 bodů (14+33). V brance by se měli střídat Marek Peksa, který působil především v zahraničí (Francie, Slovensko a Maďarsko), loni hrál se Šumperkem druhou ligu (záda mu kryl Michal Wanecki) a Martin Altrichter. Ten byl loni dvojkou v Chomutově a v přípravě měl dobrá čísla. V útoku se největší přísun bodů očekává od Tadeáše Krále, který v Třebíči nedostával tolik prostoru a Draci od něj očekávají velké věci. Z Třebíče je i 22 – letý Petr Kratochvíl (V přípravě nastupoval za Kometu). Jan Milfait byl loni nejlepším hráčem skupiny Východ, ve 38 zápasech nasbíral 70 bodů (31+39).

V prvním zápase se nováček vydal na legendární Lapač, kde se postavil ambicióznímu Vsetínu. Do poloviny 1. třetiny byl Valachům vyrovnaným soupeřem, ale pak otěže zápasu přebrali domácí a bylo z toho šest gólů a hodně kyselý konec pro Šumperk. Vsetín vyhrál jasně 6:0, na střely to bylo 46:25 pro Vsetín.

Sestava Draků v posledním zápase: Peksa – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Řezáč, Věntus, Dosek, Nepokoj – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Krejčiřík.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Po přípravě, ve které AZet šestkrát zvítězil, dvakrát prohrál a jednou remizoval, se v prvním kole střetl s nejhorším týmem sezóny 2019/20. Jasné vítězství to byla prognóza sázkových kanceláří před zápasem s Baníkem Sokolov, ale chyba lávky. Baník se ukázal v dobrém světle a Havířov odcházel z ledu poražen 1:2. Jediný gól Havířova vstřelil útočník Jakub Doktor. Co se týče střel na bránu, tam byli hosté o chloupek lepší 27:26 (9:5, 11:13 a 6:9), zblokovali i 15 střel, které směřovaly na mladého gólmana Cichoně. Nové posily Havířova Martin Adamský, Roman Szturc i Dominik Sklenář si na osmnáctiletém gólmanovi, jenž v přípravě oblékal dres extraligové Sparty, vylámali zuby.

Zranění:

Obránce Jaroslav Mrowiec má zranění v horní části těla a do zápasu určitě nenastoupí. Mimo hru bude rovněž obránce Antonín Bořuta

Sestava AZ Heimstaden Havířov v posledním zápase: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Lytvynov, Rašner, Dajčar, Chroboček – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – R. Szturc, L. Bednář, Adamský – D. Sklenář, Maruna (C), Fridrich – Petriska, Cihlář, Mrkva.

Manažer AZetu Pavel Zdráhal se před zápasem v Šumperku vyjádřil takto: „První utkání doma se nám nepovedlo. Draci jsou v soutěži nováčkem, a i když na Vsetíně dostali šest gólů, tak my je nesmíme podcenit, doma budou silnější. My se musíme chytit a zvítězit.“

Utkání bude mít pikantní nádech pro obránce Martina Nepokoje a útočníky Josefa Baláže a Jana Bernovského, kteří minulou sezónu hráli v Havířově.