VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

První přípravný zápas je tady, AZet se představí v Sosnowci

17.08.2022 | Jakub Piskoř

Téměř přesně po třech měsících od začátku letní přípravy vyjedou hráči Havířova na led k prvnímu přípravnému utkání. Jejich soupeřem bude Zaglebie Sosnowiec, který na poslední chvíli změnil začátek utkání. K úvodnímu vhazování se hráči postaví oproti původnímu plánu v 18:00.

Mužstvo z polského města, které je vzdáleno něco málo přes 100 km od Havířova, působí v tamní nejvyšší soutěži. Loni skončilo na předposledním osmém místě a zajistilo si tak účast v play off. Hokejisté Zaglebie tam narazili na první Katowice a prohráli 1:4 na zápasy.

Na rozdíl od AZetu už stihl soupeř odehrát dva přípravné duely. Ve dvojzápase s prvoligovým polským mužstvem z Toruně nejprve prohrál 0:1. O den později už čtvrteční soupeř Havířova slavil výhru 3:2 po nájezdech. Vedení Zaglebie bylo aktivní také na přestupovém trhu, přivedlo sedm nových hráčů, z toho tři z Ukrajiny.

„V přípravě jsme procházeli od začátku celý herní systém. Hráči jej dostali již na konci suché přípravy, aby každý věděl, co ho čeká. V současnosti jej praktikujeme na ledě a ukazujeme na videu, takže očekáváme, že by se tyto prvky měly objevit i v přípravných zápasech,“ říká havířovský kouč Jiří Raszka.

„Od čtvrtečního utkání očekáváme, že by se měli ukázat hlavně hráči, kteří bojují o místo v sestavě. V tréninku zatím panuje spokojenost. Na led půjdeme také ráno před zápasem, hrát budeme na tři pětky. Chceme, aby utkání mělo kondiční charakter. To taky znamená, že do něj nezasáhnou všichni hráči, ostatní dostanou příležitost příště,“ nastínil.

„Na soupeře jsme se připravovali skrz videa. Zhlédli jsme zápasy z loňské sezóny i z letošní přípravy, ale důležitější pro nás je naše předvedená hra. A ačkoliv jde o soupeře z Polska, myslím si, že je to kvalitní tým. Kvalita polské ligy totiž každým rokem roste,“ upozorňuje Raszka.

Úvodní přípravný duel AZetu Havířov na ledě Sosnowce startuje ve čtvrtek 18. srpna od 18 hodin.