Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

První přípravné utkání je tady – ve čtvrtek přiletí Draci ze Šumperka

05.08.2020 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po dlouhé pauze se bude na ledě GASCONTROL arény hrát mužský hokej. Hokejisty A-týmu AZetu prověří v prvním přípravném utkání nováček CHANCE ligy DRACI PARS Šumperk. Zápas se odehraje ve čtvrtek 6. 8. od 18 hodin.

AZ s novým kádrem

V dresu AZetu se ještě nepředstaví nové posily Martin Adamský, Roman Szturc (oba přišli z Třince), Matyáš Daňa (z Opavy) a staronový Antonín Bořuta, který se vrátil po roce ve Znojmě. Kdo opravdu nastoupí, uvidíme až ve čtvrtek.

Hodně napoví slova trenéra Jiřího Režnara: „Tohle je vložený zápas, se kterým jsme původně nepočítali. Ale dohodli jsme se, že budeme hrát. Zítra budou hrát kluci, kteří jsou tady více méně na zkoušku a junioři.“

„V úterý se Znojmem už naskočí Martin Adamský, Semiš (Filip Seman), Tonda Bořuta a takoví hráči, kteří jsou pod smlouvou. V pátek po tréninku chceme sestavu vykrystalizovat tak, abychom mohli příští týden trénovat herní kombinace. To znamená, že se s některými hráči rozloučíme a někteří junioři se vrátí zpátky do juniorky. V pondělí na tréninku už bude 22 hráčů.“

Hráči Havířova za sebou mají dlouhou letní přípravu a týden a půl tréninků na ledě, takže se určitě na první utkání těší. Jako každý rok se v prvním zápase dají čekat nepřesnosti, ale zase můžeme vidět v akci nové tváře.

Aktuální soupiska AZ HEIMSTADEN Havířov:

Brankáři: Aleš Stezka, Marek Štipčák, Matyáš Daňa

Obránci: Antonín Bořuta, David Chroboček, Tomáš Dajčar, Jaroslav Mrowiec, Alex Rašner, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc.

DRACI PARS Šumperk

Šumperk se po čtyřech sezónách ve 2. lize vrací do Chance ligy, když mu pomohla nedohraná sezóna z důvodu pandemie Covid-19. Svaz rozhodl, že Chance ligu budou hrát všechny tři nejlepší celky druhé ligy. Kromě Šumperka tedy SC Kolín a HC Stadion Vrchlabí. Šumperk navázal spolupráci s extraligovými Vítkovicemi, odkud budou k Drakům chodit mladí hráči, kteří se nevejdou do sestavy. Nejedná se o klasickou farmu, ale vzájemnou výpomoc.

Draci sázejí na mladé hráče. Nabízí se paralela s naším AZetem, který s mladým kádrem dosáhl na největší úspěch v novodobé historii. Nicméně je velmi těžké říct, jak bude Šumperk hrát a co od něj čekat. Hlavním trenérem Draků je Martin Sobotka, jenž v minulosti působil v Třebíči.

Aktuální soupiska DRACI PARS Šumperk:

Brankáři: Martin Altrichter, Marek Peksa, Dalibor Venouš

Obránci: Stanislav Dosek, Štěpán Dudycha, Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Jiří Kališ, Martin Nepokoj, Jakub Řezáč, Adam Spálovský, Enrik Švec, Dominik Věntus

Útočníci: David Haluza, Jakub Horký, Daniel Hroch, Tadeáš Jaroš, Tadeáš Král, Tomáš Krč, Vojtěch Krejčiřík, Jan Milfait, Matěj Potočný, Adam Scheuter, Daniel Spratek, Jiří Uhlík

Co od utkání čekat?

Můžete vidět v akci nové posily AZetu. Po dlouhé době se v Havířově ukáže Šumperk, v jehož kádru mohou být odchovanci Havířova Matěj Potočný a Daniel Spratek. Za AZ hrál i Martin Nepokoj, mládežnickými týmy Havířova prošel i Adam Spálovský. Ale hlavně to, že po dlouhé době můžete vidět hokejový zápas, setkat se s přáteli a dát si společně pivo.

Bezpečnostní opatření

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se přípravné zápasy odehrají v omezených podmínkách. Více informací najdete ZDE.

Zápas začíná ve čtvrtek 6. 8. v 18 hodin! Přijďte se podívat na AZ! Pokud se na stadion nedostanete, můžete zápas sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu nebo video streamu.