Prosluněný AZ Open 2020 je již minulostí

26.07.2020 | Daniel Wróbel

Již tradiční tenisový turnaj AZ Open se letos uskutečnil v sobotu 25. července v areálu Tennis Hill v Havířově-Životicích.

Turnaje se zúčastnilo 56 hráčů. Ti nejprve v náhodných losovaných párech sbírali gamy ve čtyřhře v “základní části” turnaje. Poté se turnaj rozdělil na dva pavouky - Play-off o celkového vítěze a Play-off o cenu útěchy. Ve vyřazovací části už byly dvojice stálé podle toho, kolik nasbíraly gamů v základní části.

Po celou dobu turnaje, hráčům i organizátorům, přálo počasí. Od rána až do pozdních odpoledních hodin svítilo sluníčko, což ale na druhou stranu pro soutěžící bylo určitě náročné.

Stabilní výkony a dobrou náladu podporovalo výborné občerstvení, přátelský kolektiv, skvělý hudební doprovod a přítomní fanoušci tenisu z řad kamarádů, rodinných příslušníků i fanoušků AZetu.

Ze známých tváří A-týmu se turnaje zúčastnil kapitán Jan Maruna a také bývalý hráč a odchovanec Marek Sikora. K vidění byl i současný hráč pražské Sparty, dříve AZeťák, Robert Říčka.

Také vedení a realizační tým AZetu předváděl na dvorcích skvělé výkony. Aleš Bambula, Vladislav Kozel nebo také prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

O celou organizaci turnaje se staral dlouholetý hlasatel našeho hokejového svatostánku Vladislav Krč.

A jak dopadlo celkové play-off AZ Open 2020?

Vítězem ceny útěchy se stala dvojice ve složení Aleš Bambula a Tomáš Stebel.

Nyní se podíváme na stupně vítězů. Tam 3. příčku obsadil pár Kamil Slonka a PetrLenčo.

Poraženými finalisty byli Jaroslav Stolařík a Robert Kysučan, kteří tedy obsadili 2. místo.

Vítězi celého turnaje se stal pár Petr Folta a Daniel Fojcik.

Vítězům gratulujeme a děkujeme všem účastníkům za skvělý sportovní zážitek. U příštího ročníku za rok naviděnou.

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII ZDE.