VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Proměňovat šance a přidat klid, pak začneme vyhrávat, věří Zdeněk

25.09.2022 | Redakce

Havířovu úvodní zápas 2. ligy s Vyškovem nevyšel (2:4), dle útočníka Jiřího Zdeňka si alespoň může brát pozitiva z obrazy hry posledních dvou třetin. „První třetinu jsme zaspali, druhá a třetí třetina už byly daleko lepší. Předvedli jsme tam prvky, které jsme celé léto trénovali. Bohužel nám chyběl klid v koncovce,“ hodnotil utkání hráč, který asistoval u první branky v nové sezoně.

„Největší chybou byla první třetina,“ věděl Zdeněk po špatném začátku utkání, kdy sice domácí hráči (i díky asistenci Jiřího Zdeňka) dokázali odpovědět na úvodní trefu Vyškova, třetinu ale prohráli 1:3.

„Asi to bylo nervozitou. Tým je mladý a nový,“ hledal havířovský útočník příčinu nezdaru v úvodní části.

Přestože se pak AZet herně zvedl a měl příležitosti, v brankovišti Vyškova to pověstně „zavřel“ Michal Kořének – gólman, který si loni zachytal i extraligu. „Měli jsme hodně šancí, ale puky mu bohužel nevypadávaly. Je vidět, že je to zkušený brankář,“ popisoval Zdeněk.

Hlavu ale po prvním duelu sezony nevěšel.

„První třetinu jsme zaspali, druhá a třetí třetina už byly daleko lepší. Předvedli jsme tam prvky, které jsme celé léto trénovali. Bohužel nám chyběl klid v koncovce. Například když jsme je dvakrát přečíslili tři na jednoho. Jeli jsme i samostatný nájezd. Když tyto šance začneme proměňovat a přidáme herní klid, tak bychom měli vyhrávat,“ burcoval havířovský forvard do dalších zápasů.

Na celé pozápasové ohlasy Jiřího Zdeňka se můžete podívat zde: