VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Pro další body do Velkého Meziříčí?

30.09.2022 | Lukáš Jandora

První říjnový den se hokejisté AZetu Havířov představí už potřetí v rámci letošního ročníku 2. hokejové ligy, její skupiny Východ. Los je zavede na půdu téměř 250 km vzdáleného Velkého Meziříčí, utkání s tamním týmem, který ctí modré a bílé barvy, začne v 17:30.

Navážeme na vítězství v Novém Jičíně?

Havířovští hráči jedou k dalšímu zápasu na ledě soupeře posíleni o vědomí, že zvládli velice náročné a vyrovnané utkání v Novém Jičíně, ve kterém ve středu vyhráli výsledkem ryze fotbalovým - 1:0. Lví podíl na výhře trojbarevných měl gólman Marek Štipčák, který krátce po střetnutí chválil své spoluhráče. "Kluci bojovali, padali do střel, byl to od nich výborně odpracovaný výkon. Můžu před nimi smeknout, jak obětaví nyní byli." Nechme se překvapit, zda Štipec, jak je Markovi přezdíváno, dostane šanci zaútočit na druhé čisté konto v řadě. A ať už ano nebo ne, k čemu pak strážce havířovské svatyně burcuje a vyzývá? "Především musíme předvést podobně obětavý výkon jako v Novém Jičíně."

Na střídačce AZetu jsme právě v Novém Jičíně, vůči jeho funkci trochu nezvykle, mohli vidět i prezidenta klubu Petra Malíře. Z jakého důvodu? "Trenéři, společně s Milanem Mikulíkem, mě požádali o pomoc z důvodu marodky a absence realizačního týmu. Chtěl jsem být k ruce klukům, především trenérům, aby se mohli soustředit jen na svou práci. Postaral jsem se o zápis, s dalšími věcmi pomáhal i Marek Haas. Taháme za jeden provaz! Takže týmová práce je na prvním místě."

SESTAVA HAVÍŘOVA Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Štipčák – Dudáš, Kuboš - Kunc, Havlík - Bílek, Mrowiec a Ščurek – Kofroň, Urbančík, Mrva - Apolenář, Ćmiel, Antoníček - Tvrdý, Foltyn, Pawliczek - Krupa, Plevka, Pastor

Tématem zápasu by pro havířovského fanouška mohla být i marodka. Zeptali jsme se proto trenéra Raszky, jak to s aktuálním složením týmu vypadá. "Do sestavy se vrací Jiří Zdeněk a Daniel Spratek, kteří bojovali s nachlazením a v současné době už jsou snad oba v pořádku, naopak nově na seznam zraněných přibyl Dominik Pawliczek, který se tak připojí k absentujícím Haasovi s Kolarzem." Kouč AZetu se také rozpovídal o tom, jak by si představoval, aby se jeho svěřenci ve Velkém Meziříčí prezentovali. "Chceme navázat na výkon z Nového Jičína a samozřejmě potvrdit vítězství, velice důležitý bude vstup do utkání. Oproti středečnímu zápasu potřebujeme přidat lepší pohyb v útočném pásmu a být silnější na kotouči, jinak se však chceme držet hry, kterou hodláme praktikovat dlouhodobě, čili dobré bruslení a důrazné napadání." A co specifikum ledové plochy ve Velkém Meziříčí, o kterém píšeme níže? "Především na domácím hřišti bude Meziříčí jistě nepříjemný soupeř, určitá zvláštnost ledové plochy bude nahrávat důraznému hokeji, nebude moc místa pro kombinační hokej, čekáme velkou přímočarost s tlakem do branky." No a něco ohledně taktiky? Trenére, prozradíte? "Naši taktiku nějak dramaticky měnit nebudeme. I v návaznosti na velkomeziříčské kluziště to navíc bude o rychlém přechodu malého středního pásma, bez ztrát na modrých čárách", doplnil závěrem trenér Raszka.

Domácí na první body zatím stále čekají

Hráči Velkého Meziříčí, tedy klubu, který byl založen už v roce 1906 a kdy velkou zajímavostí ze současnosti jsou již zmíněné rozměry středního pásma na tamním zimáku, kdy vzdálenost od obou modrých čar k sobě je skoro až komicky krátká, na ligové body stále čekají. V prvním kole podlehli 3:1 na ledě Opavy, v tom druhém branku nevstřelili žádnou, z Vyškova si navíc odvezli devítigólový příděl, střely na bránu byly hrozivých 54:16! V sobotu se svěřenci Jozefa Zavadila poprvé v sezóně představí na vlastním ledě, jistě s velkou touhou si připsat první letošní body.

SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Krejčí (od 6. Juda J.) - Koželuh, Sedláček, Švejda, Trnka, Ambrož, Báňa - Malec, Juráň, Křenek, Strnad, Dupljaku, Škvrně, Doležal, Burian V., Maštera, Vedral, Broža, Nesvadba

Vážení fanoušci, ty nejpodstatnější informace už k utkání máme, nyní nezbývá než držet palce a věřit, že radovat se budou hráči Havířova, kteří opět obléknou krásné nové dresy, kdy na těch tmavých dominuje modrá barva. Ze zápasu se pak opět budeme snažit přinést postřehy aktérů, možná klíčových mužů utkání, které najdete zde na webu, případně na klubových sociálních sítích. Utkání ve Velkém Meziříčí startuje 1.10. od 17:30, pokud se naše hráče nevydáte podpořit přímo na místo, můžete sledovat textový přenos na serveru onlajny.com.

No a jelikož určitě vyrazíte na některé z dalších domácích utkání Havířova, tak pokud ještě nemáte pro letošní sezónu permici, zvězte, že stále si ji můžete koupit ZDE.

#myjsmeazet