AZ Havířov

Příprava staršího dorostu proběhla přesně podle plánu, hlásí trenér Urbánek

04.07.2017 | Jan Kudělka

Od přelomu dubna a května do konce června absolvovali také havířovští starší dorostenci první část své letní přípravy. Tuto kategorii vede druhým rokem trenér Tomáš URBÁNEK, kterého jsme ho požádali o krátký rozhovor, v němž se za právě skončeným obdobím ohlédl.

Pane trenére, jak hodnotíte letní přípravu vašeho týmu?

Náš rozhovor vzniká v době, kdy nám běží její poslední týden, takže můžu říct, že jsem spokojený s tím, jak k tomu kluci přistoupili. Příprava běží přesně podle plánu, který jsme si s kondičním trenérem Markem Grycem nastavili, takže zatím vládne spokojenost z naší strany. A věřím, že budeme dobře připraveni na sezónu.

Jakou podobu měla vaše letní příprava?

Starší dorost měl letní přípravu v délce 9 týdnů. Dva čtyřtýdenní bloky a mezi tím, herní týden,v němž jsme byli, stejně jako loni, na horách na teambuildingu. V jeho rámci jsme využili prostor k regeneraci, a hlavně takovému bližšímu poznávání.

S přístupen hráčů jste tedy spokojen. Vyčnívá ještě někdo nad ostatní jako největší dříč?

Všichni :-)))). Opravdu jsme moc spokojeni jak k tomu kluci přistoupili a jak pracují. Jako jednotlivci i jako tým! Chtěl bych spíše zmínit starší hráče ročníku 2000, kteří jak výborně pracují, tak odvádí dobrou práci pro tým, co se týče kabiny. To je pro nás důležité.

S čím, byste byl spokojen na konci přípravy, co je vlastně tím hlavním cílem?

Chceme se co nejlépe připravit na sezonu, která nebude vůbec jednoduchá po reorganizaci soutěže ČSLH. A spokojen budu, samozřejmě když kluci udělají výkonnostní progres a posunou se zase o kus dál :-).

Kolik hráčů absolvuje tréninky? Je někdo zraněný a nemohl nastoupit do letní přípravy?

Aktuální počet hráčů staršího dorostu je 23. Všichni hráči byli připraveni nastoupit k letní přípravě.

Na co se konkrétně zaměřujete během tréninku? Co je součástí tréninkového plánu?

Myslím si, že tréninkový proces je pro kluky nastaven tak, aby samozřejmě nám splnil účel přípravy po fyzické stránce, ale taky aby je i bavil. Zaměřujeme se jako každý jiný tým na sílu, kondici, obratnost, navštěvujeme tréninky juda, a trénink v bazénu. Zpestřili jsme letní přípravu i tréninkem na ledě.

Doporučujete hráčům tréninky i mimo společné aktivity?

Po skončení letní přípravy si kluci na cca 10 dní odpočinou a poté dostali od kondičního trenéra Marka Gryce individuální tréninkové plány na měsíc červenec.

Radili jste hráčům, nějaký speciální jídelníček, který by měli dodržovat?

Hokej není jen o tréninku, takže samozřejmě se zajímáme jak o stravu, tak o regeneraci. Já bych tímto chtěl hlavně poděkovat Markovi Grycovi, který věnuje klukům,jak se říká full servis na toto téma.

Budete mít vloženo přátelské utkání s nějakým jiným týmem (např. ve fotbale, inlinehokeji) pro zpestření přípravy?

Utkání jsme nehráli. Zvolili jsme pro zpestření letos tréninky na ledě a teambuilding na horách.

Děkuji za rozhovor a přeji vám i týmu hodně zdaru.

Více fotografií z přípravy staršího dorostu je k nahlédnutí ve Fotogalerii ZDE.

Instagram Youtube