Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Přes 57 hodin strávených s AZetem a železný muž v sestavě Havířova

03.04.2018 | Josef Nudera

Uplynulá sezona WSM Ligy je již minulostí. V tuto chvíli zuří boje o účast v Extralize, ale i WSM Lize. Jak vypadala letošní sezona z pohledu Havířova? Jeden z našich hráčů zažil pernou základní část! Který a proč? Více čtěte v našem článku.

AZ RESIDOMO Havířov skončil po základní části na 7. místě tabulky. Skvělou stíhací jízdou si zajistil play-off a v něm dokázal uzmout jeden ze zápasů Českým Budějovicím. Ptáte se, proč to byl pouze jeden zápas? Máme pro vás jedno z možných vysvětlení.

V základní části byl AZ druhým nejlepším týmem v početní výhodě! Parádní počin, který pomohl Havířovským posunout se do vyřazovacích bojů.

V play-off ale přesilovky drhly.

AZ RESIDOMO Havířov nedokázal využít ani jednu z celkového počtu 27 přesilových her. Proti soupeři jako jsou České Budějovice, je tento rozdíl znát.

Abychom byli kompletní – AZ, co se týká oslabení v základní části, příliš nezářil. Celková úspěšnost 79,68 % ubráněných oslabení stačila až na 12. místo celé WSM Ligy. U této statistiky si Havířov v play-off polepšil – ubránil 86,96 % oslabení!

Postupně se dostáváme k první perličce rozšířených statistik letošní sezony!

V případě, že jste viděli všechny zápasy WSM Ligy, do kterých AZ RESIDOMO Havířov nastoupil, strávili jste u hokeje celkem cca 57,56 hodin! Celkově to v součtu bylo za 52 utkání základní části a 5 zápasů play-off.

Havířov neměl v sezoně moc účinné oslabení, ale bránit musel poměrně často. V průběhu základní části si vykoledoval 861 trestných minut! Podle této statistiky byl druhý nejčastěji vylučovaný tým ligy.

Ptáte se, který havířovský hráč měl na trestech největší podíl? Že už to víte?

Ano, byl to Marek Kalus. Tento hráč nasbíral v základní části 143 trestných minut – to bylo 2. nejvyšší číslo WSM Ligy. V play-off obdržel nejvíce trestných minut Jakub Kotala – celkem 25.

Marek Kalus byl ale velmi platným hráčem. O tom žádná!

Tento hráč dokázal v základní části nastřílet 18 gólů. V tomto ohledu byl 11. nejlepší v základní části WSM ligy.

Na závěr jsme si schovali poslední třešničku na dortu. Už tušíte, kdo byl nejvíce vytěžovaným hráčem celé základní části WSM Ligy?

Jiří Krisl!

Tento obránce byl na ledě celkem 1148 minut a 5 sekund! Jiří Krisl je už několik let považován za železného muže AZetu a v letošní sezoně to v tomto ohledu potvrdil.

Překvapila vás některá čísla a statistické údaje?

WSM Liga nám i v dalších ročnících, díky rozšířeným statistikám, ukáže mnoho zajímavého.