VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představujeme novou tvář v AZeťáckém brankovišti - Dominika Groha

23.11.2020 | Jakub Piskoř

Po Janu Rudovském přichází do Havířova další hráč ze Znojma. Dominik Groh je dvaadvacetiletý talentovaný gólman, který letos za Orly odchytal všech 5 dosavadních zápasů v 2. lize - Východ s úspěšností zákroků 92,91 procent a s průměrem dvou inkasovaných branek na zápas.

Příchodem Dominika reaguje klub na zranění Aleše Stezky, které by však nemělo být vážné. Stejně jako u Rudovského se jedná o hostování do konce roku.

Rodák z podkrkonošského Vrchlabí v mládežnických kategoriích prošel hned třemi kluby. V mladším dorostu to bylo 2 sezóny v Pardubicích. Další rok už odchytal v nedalekém Hradci Králové, kde se staším dorostem došel až do finále extraligy. Následně se přesunul do Ml. Boleslavi. 190 centimetrů vysoký brankář už má zkušenosti i s extraligou, kterou si vyzkoušel právě v Mladé Boleslavi, kde dostal prostor ve 3 zápasech. V CHANCE lize se představil v dresu Ústí nad Labem (7 zápasů) a Prostějova (10 zápasů).

V loňské sezóně se usadil právě ve Znojmě, které loni hrálo ještě EBEL ligu, a odchytal tam 18 zápasů s úspěšností 91 procent. Na mezinárodní scéně byl k vidění i v dresu národního týmu. Za české mládežnické výběry nastupoval především v přátelských utkáních. Připsal si však dva starty i na prestižním turnaji do 18 let World Junior A Challenge.

Dominik Groh s týmem už dnes trénoval a připraven bude také do středečního zápasu na ledě Frýdku-Místku.