Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Představujeme nové posily AZetu

03.05.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Na dnešním prvním tréninku v rámci letní přípravy A-týmu AZetu se objevila také další čtveřice nových posil. Pojďme si je představit.

Zmiňovanou čtveřici tvoří brankář Tomáš Fučík, obránci Daniel Kabelka a Richard Záruba a útočník Vlastimil Dostálek.

Začněme představením nového muže v brankovišti. 27 letý rodák z Třebíče Tomáš Fučík přichází do AZetu z týmu finalisty posledního ročníku Chance ligy HC Dukla Jihlava. V jihlavském dresu se v „covidové“ sezoně do branky postavil v devíti zápasech, vychytal 5 výher a statisticky lapil 90.5% střel soupeřů (průměr branek 2,32/zápas). Jinak má, kromě Chance ligy, Tomáš zkušenosti i s polskou (Jastrzebie, Gdaňsk) a slovenskou (Žilina) nejvyšší soutěží, mezinárodní EBEL ligou (Znojmo) a v anglickém Hullu si vyzkoušel i 1. divizi britské NIHL. Zatímco v Jihlavě plnil 189 cm vysoký gólman roli brankářské dvojky, a po příchodu ruského fantoma play-off Žukova trojky, v Havířově by měl být jedničkou. „S Havířovem jsem byl, díky známosti s panem trenérem Režnarem ze Znojma, v kontaktu už delší dobu. V Jihlavě jsem nedostal tolik prostoru, kolik jsem očekával. Takže když přišla konkrétní nabídka, rád jsem ji přijal,“ hlásí Tomáš Fučík. „Moc se těším i na spolupráci s trenérem brankářů Dušanem Šafránkem, o kterém vím, že razí moderní trendy přípravy a má výsledky v posouvání svých svěřenců.“

Centimetry a kilogramy by měl do obrany přinést 23 letý Daniel Kabelka (190 cm/93 kg). S hokejem začínal v Třebíči, kde prošel žákovskými i mládežnickými týmy. Dvě sezony strávil v juniorce Komety. Zkušenosti s mužským hokejem sbíral 2 sezony v Moravských Budějovicích, odkud se v roce 2019 přesunul do Šumperka. Zde následně vybojoval postup do 1. ligy a tu si také loni s Draky zahrál. Na obránce má zajímavé kanadské body. Ve druhé lize jich nasbíral za 3 sezony 79 (22+57), loni v Šumperku 3+11 ve 34 zápasech. „Zájem AZetu mě potěšil a když jsem mluvil s panem Zdráhalem, dohoda se upekla velmi rychle. Podmínky se mi líbily, takže jsem do toho šel téměř hned. Havířov beru jako další vyšší stupínek své kariéry,“ říká Daniel Kabelka.

Také další nová tvář do obrany – teprve 21 letý Richard Záruba – odehrál minulou sezonu v podhůří Jeseníků, ale jeho hokejové kořeny jsou až v severozápadních Čechách. 187 cm vysoký rodák z Klášterce nad Ohří prošel mládeží Chomutova a K. Varů. Angažmá v týmu Draků bylo jeho prvním souvislejším nahlédnutím do dospělého hokeje. A nevedl si vůbec špatně. V 19 zápasech si připsal 8 bodů (2+6) a byl třetím nejproduktivnějším obráncem týmu. I přes svůj poměrně nízký věk a menší zkušenosti očekávám, že budu produktivní a týmu pomůžu. V nadcházející sezóně hodně týmů sestupuje, takže doufám, že se nám bude dařit“, přeje si Richard Záruba.

Vlastimila Dostálka provází pověst prvoligového kanonýra a to zcela oprávněně. Pokud zahrneme jeho 270 prvoligových startů (v dresu Přerova, Motoru, Jihlavy a Vsetína) vstřelil v nich 101 gólů a přidal 70 asistencí. V play-off to bylo dalších 11+6 ve 46 zápasech. Loni v Přerově si ve 33 zápasech základní části připsal 30 bodů (18+12) a jen 6 trestných minut. Mezi Zubry byl druhý nejproduktivnější. Střílení branek je to, co bude AZ od 26 letého rodáka z Přerova vyžadovat, neboť právě v tom jej loni hodně tlačila bota. Chtěl bych si posunout svá maxima a být platný pro tým,“ dává si nelehký úkol Vlastimil Dostálek a uvádí i týmový cíl. „Chtěl bych, abychom uhráli play-off a pak se uvidí.“

Všem nováčkům přejeme, ať se jim v AZeťáckém dresu daří!

Podrobnější rozhovory s novými hráči přineseme na webu v následujícím období.

Aktální soupiska A-týmu je ZDE.