Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Představujeme mladé AZeťáky – Vojtěch Ševěček

15.05.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 17 letý obránce Vojta Ševěček, čistokrevný odchovanec havířovského hokeje, byl v minulé sezoně kapitánem úspěšného AZeťáckého staršího dorostu. Týmu se podařilo splnit předsezónní cíl, tedy postoupit do play-off, a v něm dokonce výrazně potrápil velkého favorita ze Salzburgu. Momentálně Vojta polyká tréninkové dávky letní přípravy s A týmem, v jehož kádru je jednou z velmi mladých tváří.

Vojto, ty se v tomto období připravuješ na další sezonu s A týmem, ale já se první otázkou ještě vrátím k sezoně minulé. Ta staršímu dorostu vyšla výborně, takže asi stále ještě pociťuješ hrdost z toho, co váš tým dokázal, že?

Určitě. Postoupili jsme do play-off, v něm jsme získali dvě výhry nad Salzburgem, byť to bylo jednou kontumačně. Hodně jsme je trápili, škoda jen, že v tom rozhodujícím pátém utkání, v němž jsme vedli 2:0, to nakonec nevyšlo.

V čem byla podle tebe síla vašeho mančaftu? Připomínám jen, že se dostal mnohem dál, než mnohé jiné třeba i z extraligových klubů.

Já myslím, že je to hlavně dáno tím, že jsme spolu s klukama pohromadě už čtyři roky. Známe se, stojíme při sobě, a když přišel někdo nový tak si s ostatními taky dobře sednul. A na ledě byla naší předností týmová hra.

Dá se říct, že jste byli týmem, sice bez výrazných hvězd, ale také bez výraznější slabiny?

Určitě. Obránci si dobře plnili své povinnost, útočníci taky. Takže vyrovnaný ve všech řadách. Taky nás hodně drželi, zejména v klíčových zápasech, gólmani.

Jaká byla v týmu tvá role coby kapitána?

Moje role byla úplně normální. Pomáhat týmu svými výkony a potažmo pomáhat mladším klukům, kteří přišli za nás hrát. Ale nějak zvláštně se nelišila od ostatních starších hráčů. Bylo nás v týmu takových více, takže jsme se navzájem doplňovali.

A co trenér Tomáš Urbánek, který vás vedl poslední dvě sezony?

Já myslím, že i on zapadl parádně. Je to ještě mladý trenér, a společně nám to sedlo.

Ty jsi ve věku, kdy pomalu vstupuješ z mládežnického do dospělého hokeje. Měl jsi před sezonou nějakou nabídku mimo Havířov, uvažoval jsi o změně působiště.

Nezvažoval jsem o ničem jiném, než o AZetu. Přípravu odmakat s áčkem, hrát za juniorku a tam udělat co nejlepší výsledek.

Před touto sezonou se změnila struktura mládežnických soutěží. Ze tří (ml. dorost, st. dorost a juniorka) se to zredukovalo jen na dorost a juniorku. Co na to říkáš?

Já myslím, že se toho až tak moc nemění. Prakticky zůstává dorost jen rozšířený o jeden ročník a bude se to označovat jako juniorka. Pro Havířov by to mohlo být dobré.

Pro vás, hráče ročníku 2000, je to dobrá zpráva, protože můžete v Havířově zůstat a hrát v nejvyšší mládežnické soutěži. Navíc budete dostávat šanci i v A týmu. Podle manažera klubu by to mohlo být 5 – 6 hráčů. Co na to říkáš?

Pro nás je to jenom dobře, že dostáváme takovou šanci. Teď už je jenom na nás, chytit ji za pačesy, prokázat, že na to máme a pomoc týmu.

Co kromě hokeje, tedy tréninků a zápasů, vyplňuje tvůj čas.

Většinu času mi zabírá hokej a škola. A na nic dalšího skoro nezbývá čas.

Na které škole studuješ?

Střední průmyslová škola ve Frýdku-Místku, obor strojnictví.

A když se ti přeci jen podaří najít nějaký volný čas. Jak jej nejraději trávíš?

Rád ležím :-). Ale taky si třeba zajdu zahrát nějaký sport – tenis, fotbal. Nebo jen tak posedět s kamarády, na které mi kvůli vytíženosti hokejem moc času nezbývá.

Náš rozhovor končí. Komu bys předal pomyslnou štafetu. Tedy s kterým dalším mladým AZeťákem uděláme rozhovor?

Já vybírám brankáře Michala Dufka.

A jakou otázku bys mu položil?

Jak probíhá tvá příprava na zápasy?

Vojto, děkuji za rozhovor, ať se ti daří v hokeji i v životě.