VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Poznejte naše soupeře: Žďár, Hodonín, Vyškov, Jičín a Velké Meziříčí

21.07.2022 | Redakce

Druhá liga bude v sezoně 2022/2023 výjimečně kvalitní soutěží. Poznejte s námi před začátkem sezony naše soupeře. V úvodním díle vám představíme první polovinu z nich: Žďár nad Sázavou, Hodonín, Vyškov, Nový Jičín a Velké Meziříčí

O systému soutěže druhé ligy jsme vás již informovali v tomto článku, pojďte se ale nyní s námi podívat na podrobnosti k prvním pěti soupeřům Havířova ve východní konferenci soutěže.

SKLH Žďár nad Sázavou

Vzdálenost od Havířova: 260 km

Malé, dvacetitisícové město na Vysočině se může pyšnit mnoha slavnými odchovanci. Vyrostli tady třeba Tomáš Rolinek, Petr Koukal, Petr Vampola nebo Martin Nečas – jeho otec a jmenovec působí u týmu jako generální manažer. Hokejový klub ze Žďáru hraje celkem tradičně třetí nejvyšší soutěž, jen v sezoně 78/79 a 02/03 nakoukl do první ligy.

V minulém ročníku skončil Žďár na pátém místě z osmi týmů východní skupiny, play off mu ale smolně uniklo až v posledním zápase sezony. Kostra týmu by pro novou sezonu měla zůstat stejná.

Klub nadále řeší posily a mezi nimi i vysněného odchovance Petra Vampolu, mistra světa z roku 2010, který v minulé sezoně naskočil za Žďár do jednoho zápasu (1+1). O jeho zařazení do kádru klub stále usiluje, přestože sám hráč naznačil, že jeho kariéra je u konce.

SHKM Hodonín

Vzdálenost od Havířova: 190 km

Nenechte se zmást, Hodonín sice loni hrál druhou ligu a po záchranářských bojích se v ní udržel, nejedná se ale o stejný klub, který vám představujeme. SHK Hodonín totiž nakonec licenci pro soutěž prodal Vyškovu a ve druhé lize se tak letos představí druhý hodonínský klub – SHKM Hodonín, který do ní postoupil z kraje.

Pro tento klub půjde o historicky první sezonu v novodobé třetí nejvyšší soutěži. A kolem Baníku (tradiční pojmenování klubu, který by měl vystupovat od nové sezony pod názvem SHKM Baník Hodonín) je v poslední době obrovský humbuk – velký zájem ze strany fanoušků, nové logo a hlavně velký elán po postupu do vyšší soutěže.

Baník nezahálí ani po sportovní stránce. Po postupu neusnul na vavřínech a výrazně posílil kádr z krajské ligy. Jen pár dní zpět ohlásil třeba novou posilu v podobě zkušeného slovenského beka Ľubomír Škápika, který loni nasbíral v dresu městského rivala SHK 15 bodů ve 28 zápasech druhé ligy.

MBK Vyškov 2008

Vzdálenost od Havířova: 150 km

Právě Vyškov je klubem, který od SHK Hodonín odkoupil licenci pro třetí nejvyšší soutěž. A z Hodonína by taktéž měli do kádru Vyškova přijít některé posily. Klub počítá i s užší spoluprácí se Zlínem a Kometou Brno.

Hráči, kteří se nedostanou do kádrů těchto mužstev z extraligy, respektive první ligy, by měli jezdit hrát do Vyškova, který je v tomto směru téměř ideálně položený. „Je třeba vidět, že tu budou převážně kluci, pro které by tady měl být jakýsi odrazový můstek do vyšších soutěží, aby tady ukázali, že na to mají,“ řekl v rozhovoru pro Deník trenér Michal Konečný, dlouholetý hráč Komety, který před sezonou do Vyškova přišel z Havlíčkova Brodu.

Klub, který bude řídit někdejší extraligový gólman Robert Hamrla, ale ve velice silně obsazené soutěži počítá spíše s bojem o záchranu.

HK Nový Jičín

Vzdálenost od Havířova: 45 km

Sem to budou mít fanoušci AZetu hodně blízko. Nový Jičín je jen přes půl hodinku cesty od Havířova a dá se navíc čekat, že půjde o vypjaté bitvy. Nový Jičín má rozhodně ambice, loni se dokonce pral o postup do baráže o Chance ligu, nakonec ale v tříčlenné tabulce nestačil na Tábor a Dvůr Králové.

Jičín spoléhá na vyrovnaný kádr s příměsí mladých i zkušenějších hráčů a do nové sezony má znovu vysoké cíle. Mezi nejnebezpečnější hráče patřili v loňském ročníku útočníci Roman Maliník nebo Tomáš Franek, o složení kádru na novou sezonu zatím ale není známo příliš informací.

O kvalitě Nového Jičína se budou moci fanoušci Havířova přesvědčit ve dvou přípravných zápasech, která spolu mužstva odehrají 30. srpna a 15. září.

HHK Velké Meziříčí

Vzdálenost od Havířova: 230 km

Velké Meziříčí sice skončilo loni na předposledním místě východní skupiny druhé ligy, záchranářským zápasům se ale vyhnulo celkem pohodlně. Klub z jedenáctitisícového města i letos počítá spíše s bojem o udržením soutěže.

Ale pozor, tento tým má rozhodně v kádru výborné hráče. Vždyť mezi nejlepšími osmi hokejisty soutěže v kanadském bodování se po základní části umístili hned tři velkomeziříčští útočníci – Tomáš Střecha, Ondřej Malec i David Křenek zapsali průměrně více než bod na zápas. Mezi obránci pak byl druhým nejproduktivnějším hráčem Petr Slabý. Zda ale tito hokejisté zůstanou v kádru i v nové sezoně, není známo, klub zatím o složení týmu podrobněji neinformoval.

Před blížící se druholigovou sezonou klub vyměnil hlavního trenéra: Karla Vejmelku nahradil velezkušený slovenský kouč Jozef Zavadil.

Je zajímavostí, že Velké Meziříčí je velice silným týmem hlavně na domácím kluzišti, které je specifické svými malými rozměry. Doma získalo Meziříčí loni celkem 41 z 54 celkově nasbíraných bodů, což je markantní rozdíl.

---

Ve druhém díle vám představíme zbytek našich soupeřů ve druhé lize: Znojmo, Opavu, Kopřivnici, Havlíčkův Brod a Valašské Meziříčí.