VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Povedený fotbalový den, Globus Cup kořistí Kopřivnice

16.05.2017 | Jozef Valenčík

V sobotu 13. května se ve fotbalovém areálu v Suché konal tradiční Globus Cup. Společně se ohlédneme za letošním ročníkem, který byl v mnohem revoluční a posunul celou akci o další kus dopředu.

Letošního ročníku fotbalového turnaje se nakonec zúčastnilo dvanáct týmů a ty byly rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Ke změně systému a celkové organizaci se vyjádřil hlavní tahoun organizačního týmu - Robin Pavlas:

Letos jsme poprvé zaexperimentovali, když jsme zvýšili počet týmů. Myslím si, že kdyby nám zezačátku přálo trošku počasí, tak by to bylo úplně top. Je samozřejmě pár věcí, které musíme vychytat do dalších ročníků, jako je například systém soutěže. Do příštího ročníku se zamyslíme nad možným rozšířením účastníků, to bych se však už nemohl zúčastnit jako hráč a musel bych se plně věnovat organizaci."

Bojovnost byla vidět v každém zápase

Ve skupině A se utkaly dva Azeťácké týmy, AZ Havířov ve vzájemném utkání porazil AZ Legendy 2:1 a tím udělal důležitý krok k postupu do skupiny hrající o medailové pozice. Právě oba týmy AZ Havířov postoupily z prvních dvou míst, když třetí příčku obsadil první z týmů fanoušků Rum Boys Havířov. Čtvrtá pozice poté patřila týmu Globusu.

Za Rum Boys nastoupil také Marcel Petran

Ze skupiny B se z postupu radovala bez ztráty bodu Kopřivnice, druhou příčku obsadil Stramis Team. Do bojů o konečné sedmé místo se probojovali Panteři Havířov a druhý tým fanoušků Havířovská Zvěř.

Skupinu C vyhrála s šesti body Orlová, následována týmem Euroline. Třečí a čtvrtou příčku obsadili s jednou výhrou florbalisté Torpeda Havířov a Ka Clubu. Z každé skupiny se první dva celky posunuli do semifinálové skupiny, kde se již bojovalo o důležitou výchozí pozici před posledními turnajovými zápasy.

Tým Legend není potřeba blíže představovat

Finálovou skupinu 1 ovládl tým Kopřivnice, který se tak probojoval do finále. Ze druhé skupiny se ke Kopřivnici přidala Orlová a tak bylo jasné, že finálový zápas bude bez havířovského zastoupení. Co se nepovedlo v boji o první příčku, již vyšlo v boji o bronz. AZ Havířov vyzval Legendy a v napínavém utkání se šlo až do penaltového rozstřelu, který pro sebe zkušeností urvali hráči z týmu Legend.

Nejspíš rozhodla zkušenost, mladí nám dali rychle dva góly, ale věřili jsme, že to zvládneme. Dokázali jsme srovnat a na penalty vyhrát a to i přestože za soupeře chytal gólman z Karviné. Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli, protože to bychom nemohli celý rok poslouchat – teď to budou poslouchat oni," s úsměvem zhodnotil vyhecovaný zápas o 3. místo Patrik Rimmel.

AZ Havířov nepomohl ani známý rituál při penaltách

Konečné pořadí:

1. místo: Kopřivnice
  2. místo: Orlová
  3. místo: AZ Legendy
  4. místo: AZ Havířov
  5. místo: Euroline
  6. místo: Stramis
  7. místo: KA Club
  8. místo: Globus
  9. místo: Rum Boys
  10. místo: Torpedo Havířov
  11. místo: Panteři
  12. místo: Havířovská Zvěř

Vítězný tým Kopřivnice

Robin Pavlas se turnaje zúčastnil nejen jako organizátor, ale také jako hráč v dresu Legend: „Z celkovým třetím místem nejsem příliš spokojen, v semifinále jsme s Orlovou dvakrát vedli a dvakrát jsme to prohospodařili. Jako Legendy jsme turnaj ještě nevyhráli a tak doufám, že se to podaří příští rok."

O organizaci se jako tradičně staral také Láďa Krč

Organizační stránku celého turnaje zhodnotil také Patrik Rimmel: „Myslím si, že turnaj byl velmi dobře zorganizován. Samozřejmě je vždy velkým otazníkem počasí, které neovlivníme. Ráno nám trošku sprchlo, ale jinak i počasí nás podrželo. Přišli lidi, užili si to a to bylo hlavní. Navíc je vidět, že i turnaj se každým rokem zvedá. Měli jsme více týmů než předchozí ročníky a další dva týmy jsme museli odmítnout. Také je vidět, že i úroveň jednotlivých týmů se výrazně zvedá. Bylo tady i plno dětí, které se také jistě pobavily" dodal na závěr manažer klubu.

Nám nezbývá než všem aktérům a divákům poděkovat a již nyní se těšíme na další ročník tohoto fotbalového klání. Na závěř přidáváme také velmi povedenou videoreportáž z celého turnaje.

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII zde.