VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Potvrdí AZ novoroční formu i proti Ústí nad Labem?

08.01.2019 | Petr Miklas

Naši hokejisté odehráli v prvních lednových dnech roku 2019 dva zápasy na ledě soupeře. A sehráli parádní zápasy, ze kterých si přivezli plný počet bodů. Dokázali totiž vyhrát v Kadani a překvapili i favorizované Kladno, kde vyhráli 3:4. Včera se hrálo 43. kolo, ale AZ měl volno. Přesto Havířov drží šestou příčku tabulky Chance ligy a na pátý Prostějov ztrácí bod. Chtělo by to potvrdit formu i na domácím ledě proti Ústí nad Labem, přijďte AZ podpořit. Utkání začíná ve středu 9.1. v 18:00 hodin.

Ústí na přelomu roku vyhrálo třikrát za sebou

Hokejisté Ústí nad Labem jsou sice stále předposlední v tabulce Chance ligy, ale na konci roku zastavili sérii pěti porážek v řadě a naopak vybojovali tři výhry. A začali ve velkém stylu – velice cenné vítězství za tři body si přivezli z Českých Budějovic, kde porazili Motor 2:3. Následovala domácí výhra nad Prostějovem 4:3 a vysoké vítězství 3:6 v Kadani. Tažení Slovanu zastavilo až Kladno, které v pondělí otočilo zápas v Ústí nad Labem, kde domácí vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:3.

Velký podíl na úspěchu Slovanu v těchto utkáních má brankář Aleš Stezka, který svůj tým podržel neuvěřitelnými zákroky. Momentálně je s 91,18% osmý v procentuální úspěšností zásahů mezi všemi brankáři Chance ligy. Stezka nastoupil do sedmnácti zápasů, ve kterých si připsal 6 výher a 11 proher, jeden zápas odchytal s nulou. Ve dvanácti případech strážil branku Ústí nad Labem Jan Dlouhý, jenž si připsal jedinou výhru a má procentuální úspěšnost zásahů 89,69%. Kromě nich se do branky Slovanu postavili ještě Štěpán Lukeš z extraligového Chomutova, Dominik Groh a Martin Volke.

V současné době vede hokejisty Slovanu trenér Tomáš Mareš, asistenta mu dělá Martin Štěpánek. Vedoucím mužem kanadského bodování Ústí nad Labem je Lukáš Volf se 30 body (9+21), druhý je s 24 body (12+12) Antonín Melka, jenž je i nejlepším střelcem týmu. O bod za ním je Antonín Vrdlovec (7+16).

Nejproduktivnějším obráncem Slovanu je Radek Jeřábek, který nasbíral 11 bodů (2+9), ale po pondělním utkání přestoupil do Vsetína. Druhý je Martin Vágner, kterému k 8 bodům (2+6) stačilo 17 zápasů. Stejný počet bodů, branek i asistencí má Martin Weinhold. Ten má neuvěřitelných 10 plusových bodů ve statistice +/-, přičemž první dva mají -6. Všichni tři tráví na ledě v průměru nejvíc času z obránců Ústí nad Labem.

Sestava HC Slovan Ústí nad Labem v posledním utkání:

Stezka – Březák, Blaha, Weinhold, Jeřábek, Hes, Mert, Zukal – Chlouba, Roubík, Melka – L. Volf, J. Veselý, D. Merta – Chrpa, Šťovíček, Davídek – Planý, Tůma, Krliš.

AZ Havířov přivezl z úspěšného tripu šest bodů

Hokejisté Havířova vstoupili do nového roku velmi úspěšně, v Kadani domácí hráče téměř k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli 0:5. Ondřej Bláha vychytal čisté konto, k čemuž mu stačilo zastavit třináct střel Trhačů. O branky AZetu se postarali Branislav Rehuš, Radek Veselý, Jan Maruna, Marek Haas a Tomáš Gřeš. Tato výhra byla takzvaně povinná, jakýkoliv jiný výsledek z ledu posledního celku soutěže by byl brán jako neúspěch.

Zato z utkání hraného o den později na ledě Kladna by byl jakýkoliv bodový zisk brán za úspěch. S tříbodovým ziskem před zápasem asi nikdo nepočítal. Přesto AZ favorita zaskočil, když s ním celý zápas držel krok a dokonce jej přestřílel. Rytíři šli v první třetině do vedení, AZ vyrovnal. Stejná situace se opakovala ve druhé třetině, kde Havířov i strhnul vedení na svou stranu. Kladno vyrovnalo na začátku třetí části, ale čtyři minuty před koncem vstřelil vítězný gól AZetu Marek Haas, čímž zmrazil domácí fanoušky. V tomto utkání, podobně jako v domácím zápase s Českými Budějovicemi, se pod vítězství podepsal svým výborným výkonem brankář AZetu Ondřej Bláha.

Trenér Jiří Režnar byl samozřejmě spokojen: „My jsme nadmíru spokojení. Včera jsme získali tři body v Kadani, dnes tři body na Kladně. Z Kladna se body nevozí, o to cennější je, že jsme tohle vítězství ubojovali. Nejstěžejnějším článkem byl Ondra Bláha, který naši branku opravdu zavřel. V závěru jsme měli štěstíčko, že Marek Haas dal odražený puk do brány a že jsme vyhráli. Měli jsme více štěstí než Kladno. Důležité bylo také nevyužité trestné střílení a přesilovka domácích pět na tři. To kdyby Kladno proměnilo, tak bychom dopadli jak Prostějov.“

Patrik Rimmel, manažer a asistent trenéra AZetu v jedné osobě, má pro utkání s Ústím nad Labem jasno: „Je třeba potvrdit dobré výsledky z tripu, i když Ústí teď hodně boduje a navíc před posledním utkáním posílilo. My ale hrajeme doma, hrajeme dobře a tento zápas chceme vyhrát.

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání:

Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Maruna, Rehuš, Haas – Macuh, Seman, Veselý – Kotala, Gřeš, Pořízek – Bednář, Cihlář.

Zápas začíná na ledě GASCONTROL Arény ve středu 9.1. v 18:00. Připraven je z něj tradiční textový online přenos. Pokud můžete, přijďte AZetu fandit.