VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Poslední test před startem sezony: Havířovští doma vyzvou Nový Jičín

14.09.2022 | Jiří Pudich

Je to tady, poslední prověrka před ostrou sezonou. Havířov ve čtvrtek 15. září přivítá v Gascontrol Aréně novojičínské Ďábly. Utkání startuje v 18 hodin.

Havířov se pokusí navázat na vítěznou sérii, která čítá dva vyhrané zápasy v řadě. Po prohře se Sosnowcem si spravil chuť na slezském rivalovi z Opavy. Poslední venkovní přípravák AZet rovněž zvládl, když v Kopřivnici postavil základy pro vítězství už v prvním dějství. Dva zářezy přišly z hokejky mladého Dominika Pawliczka, který ještě loni oblékal univerzitní dres. Pawliczkovi dvakrát asistoval někdejší dlouholetý hráč Tatry Adam Kofroň.

Co se týče aktuální formy, oba celky jsou na tom podobně. Nový Jičín rovněž z posledních tří utkání odcházel vítězně ve dvou případech. Po skalpu Opavy (6:4) následoval úspěšný obrat zápasu s Valašským Meziříčím (3:2p). Ve vzájemném duelu s Havířovem na konci srpna ovšem Ďáblové prohráli 3:4 po nájezdech.

Bude čtvrteční sestava Havířova podobná té, která půjde do prvního mistrovského utkání nadcházející druholigové sezony? „Původně to bylo v plánu, ale nakonec to tak paradoxně asi nebude. Vinou různých drobných zranění sestava asi nebude moc blízko té ideální. Více se jí bude blížit ta, která nastoupila v úterý v Kopřivnici. Kuba Mrva zápas nedohrál, někteří kluci zase mají problémy v dolní části těla. Byli jsme nuceni zamíchat i brankovištěm,“ popisuje havířovský kouč Jiří Raszka.

„Každopádně do startu druhé ligy zbývá víc než týden, takže věřím, že tohle vyřešíme a do prvního utkání s Vyškovem půjdeme v plné sestavě. V přípravě jsme to hodně míchali. Zkoušeli jsme různé varianty, protože se tu vytvořil nový tým a nebyly tady vazby mezi dvojicemi, trojicemi hráčů. Snažili jsme se najít správnou chemii a nyní už začínáme mít pocit, že si to sedá,“ věří ambiciózní trenér AZetu.

Podobně je to se systémem hry, na který si hráči stále zvykají. „A budou v podstatě celou sezonu. Je tady v podstatě dvacet nových jmen a trvá déle, než si kluci vše osvojí. Systém budeme neustále pilovat. Už teď mám pocit, že se s tím hráči popasovali dobře. Ve hře se čím dál častěji objevují prvky, které po nich chceme. V zápasech máme momenty, kdy hrajeme výborně a hráči vše plní do puntíku, stejně tak se bohužel objevují i výpadky, ale to je přirozené. Nelze čekat, že se to samo zničehonic rozjede. Není to počítačová hra, ale sport. Každopádně jsem optimista a vnímám, že si to sedá víc a víc,“ hlásí.

„Všichni už se těšíme na start sezony. Druhá liga letos začíná později, jako jedna z posledních soutěží vůbec. Hráči přípravu odmakali a na první mistrák už se moc těšíme. Je to nový start pro všechny v klubu. Vyměnilo se tady vedení, trenéři i hráči. Pro všechny půjde o nový začátek a věřím, že začneme úspěšně,“ doplňuje Jiří Raszka.

Bez vás to není, ono! Přijďte podpořit hráče AZetu v generálce s Novým Jičínem! Na zápas, který startuje ve čtvrtek 15. září od 18 hodin, se dostanete už za 50 Kč, děti do 16 let (včetně) a držitelé průkazu ZTP s doprovodem za 40 Kč. Ti nejmladší „ázeťáci“, tedy děti do 140 cm, bude místo na tribuně stát jen dvacetikorunu. Přijďte se naladit do hokejové nálady!

Sestava AZetu v posledním přípravném utkání s Kopřivnicí (úterý 13. srpna):

Šindelka (Šembera) – Kunc, Mrowiec, Dudáš, Kuboš, Homola, Havlík, Bílek – Tvrdý, Čmiel, Spratek – Mrva, Zdeněk, Apolenář – Kofroň, Stuchlík, Pawliczek – Krupa, Middleton, Pastor.

Sestava Nového Jičína v posledním přípravném utkání s Valašským Meziříčím (úterý 13. srpna):

Galuška (Hřívová) – Flok, Foltýn, Franek, Gebauer, Handl, Hilšer, Holáň, Hruška, Konečný, Kožený, Lehečka, Maliník, Pecha, Pospíšil, Slustik, Štefka, Tomeček, Váňa.