Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ondřej Procházka: Pomalu se do toho dostáváme, v sobotu už musíme vyhrát

25.11.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 23letý útočník Ondřej Procházka vstřelil ve středečním zápase ve Frýdku-Místku první dva góly AZetu. Byly to zároveň jeho první dva v letošní Chance lize. Na body to však nestačilo, neboť havířovští hokejisté podlehli svému soupeři 4:6. Po zápase jsme s mladým křídelníkem uskutečnili tento rozhovor.

Ondro, dneska se hrál hodně otevřený, bruslivý hokej s hromadou gólů. Co bys k tomu ještě ze svého pohledu dodal?

Především, že to byl mnohem lepší hokej než v sobotu v Jihlavě. Mělo to mnohem vyšší úroveň.

Na první pohled to vypadá, že AZ ztratil body nevyužíváním přesilovek a šancí. Nebo rozhodlo ještě něco jiného?

To je uražení hokejového boha, když neproměníme tolik přesilovek! Nás to trápí už delší dobu. Musíme na tom makat a proměňovat aspoň 2-3 přesilovky, když už je máme k dispozici. Naopak soupeř jich měl mnohem méně a podařilo se mu v nich dát gól.

Dokázali jste se vrátit do zápasu, když jste srovnali ze 2:4 na 4:4. Ale dvě minuty před koncem vám soupeř zase odskočil.

Myslím, že v tam zahrála trochu i smůla a nedůraz před naší brankou, kdy jsme nechali soupeře dorážet. Bylo to sice ze vzduchu, ale i tak bychom to měli mít pokryté. Obzvlášť za takového stavu, kdy jsme sahali minimálně po jednom bodu. Tohle by se nám nemělo stávat.

Ty jsi vstřelil své první dva góly v sezoně.

Čekal jsem na to trochu déle než jsem myslel… Jsem rád, že mi to tam spadlo a pomohl jsem týmu k nadějnému stavu. Škoda, že jsme to nedotáhli do konce. Musíme se od toho zápasu odpíchnout a vyhrát v sobotu doma.

Zvláštností tohoto utkání bylo, že na straně soupeře stříleli branky téměř výhradně hráči s havířovskou minulostí. Prohodil jsi se svými, ještě loni spoluhráči, nějaké to slůvko?

Já osobně ne, možná někdo z kluků…. A co se týká toho, že nám dávají branky bývalí havířovští hráči. No, není to poprvé. Nevím, čím to je to, ale stává se nám to dost často. Musíme si na ně dávat větší pozor.

Jak se vlastně aktuálně cítíš po té dlouhé pauze. Nejprve tréninkové a pak i zápasové?

Co se týká kondice, tak to myslím, že jsme na tom celkem dobře. A co se týká nějaké vyhranosti…. Pomalu se do toho dostáváme. Byla to dlouhá doba, co jsme nehráli a je to znát. Věřím, ale že už budeme hrát stabilně, hrát to co máme a hlavně přidáme výhru za tři body.

V sobotu doma přivítáte Litoměřice. Co říct k tomuto soupeři, prošpikovanému, kromě několika ostřílených borců, především mladými reprezentanty?

Hrát svoji hru, bruslit, tlačit se do brány. Tím, že jsou tam ti mladí , tak na ně vytvářet tlak a čekat na chyby. Musíme získat bodíky a posunout se v tabulce nahoru. Oni pojedou přes celou republiku a i to musíme využít. Pro mě osobně to bude speciální zápas, protože přijede i můj brácha.

Nebude to zdaleka poprvé, co budete stát proti sobě. Už jsi se s ním střetl, když hrál ve Vsetíně a za Slavii, že?

Je to tak. Zatímco já jsem ve vzájemných duelech vždy jako AZeťák, tak on to střídá :-). Přeji mu, ať už má angažmá na delší dobu. Nebo ať se dostane do extraligy. Ale teď už se hlavně těším na sobotu, jak se potkáme.

Děkuji za rozhovor a ať se tobě i celému týmu daří.

Autor fotografií: Vít Káňa, www.hc-havirov.cz