Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Nová posila pro Havířov. Z Chomutova přichází Jakub Doktor

12.12.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Jakub Doktor je útočník původem z Českých Budějovic. V letošní sezóně přestoupil do Vsetína, kde ale nedostával na ledě tolik prostoru. Po osmi zápasech v dresu Valachů přešel na zbytek základní části do Chomutova. Do Havířova přichází na hostování do konce sezóny. Můžete si ho pamatovat ze dvou letošních zápasů s Chomutovem, ve kterých vstřelil AZetu jeden gól.

Jakub je ročník 1997 a nemá nic společného s olympijským vítězem v kanoistice Martinem Doktorem. V Havířově se bude hlásit v pátek 13. prosince, kdy ho bude čekat první trénink s mužstvem. K prvnímu zápasu nastoupí v úterý na ledě Českých Budějovic a pro něj to bude speciální duel. Je totiž odchovanec Českých Budějovic, ve kterých prošel celou mládežnickou organizací, tam patřil vždy k oporám mužstva.

V loňské sezóně odehrál za jihočeský MOTOR 44 zápasů, ve kterých dal pět gólu a tři asistence, v tabulce +/- měl osmnáct plusových bodů. V Baráži o Extraligu nastoupil ve dvanácti utkáních, kde posbíral pět kanadských bodů, za tři góly a dvě asistence. Jelikož byl v Motoru velký přetlak hráčů, zamířil před sezónou na Lapač. Za Vsetín odehrál osm zápasů a pak do konce základní části Chance ligy nastupoval za Chomutov.

Patrik Rimmel (Manažer AZ RESIDOMO Havířov) o příchodu Jakuba do týmu řekl: „Jakuba Doktora znám z Českých Budějovic, kde působil v minulé sezóně. Letos přestoupil do Vsetína, kde nedostal prostor, jaký by si na ledě zasloužil, tak po osmi zápasech přešel do Chomutova. Když jsme ho oslovili s nabídkou, tak souhlasil. Jsem rád, že posílí AZ a bude součástí našeho týmu.“

Jakuba Doktora jsme se po telefonu zeptali na pár otázek. Ahoj Jakube, co říkáš na svůj příchod do Havířova?

Seběhlo se to strašně rychle, tady v Chomutově jsme se domluvili, že mě tady nebudou potřebovat. Na Vsetíně, kde mám podepsanou smlouvu, mi řekli, že bych tam hrál na pozici dvanáctého až třináctého útočníka, což se mi podstupovat nechtělo. Naštěstí se mi ozval Havířov,. Jakmile jsem se to dozvěděl, tak jsem byl za to rád a kývnul jsem na to.

Co říkáš na to, že první zápas budeš hrát proti Motoru?

Pro mě to bude pikantní duel hrát v Budvar aréně. Já se na něj osobně moc těším, doufám že je pořádně pozlobíme a dokážeme v Českých Budějovicích urvat nějaký bod.

Co víš o Havířovu, zjistil sis něco o městě a hokeji?

Já jsem si před chvíli volal s Ondrou Kachyňou, který za AZ hraje obránce, ten mi to trochu přiblížil. Samozřejmě se znám s Ondřejem Bláhou a Branislavem Rehušem, kteří v týmu působili v loňské sezóně. Od kluků jsem slyšel o havířovském týmu jenom pozitiva. Já se moc těším, v Havířově máte výborného trenéra a mladý tým. Těším se, že uděláme pořádný výsledek a nějaký úspěch.

Jakube, díky za tvůj čas, ať se ti v Havířově daří.

Fotografie jsou převzaty ze stránek www.piratichomutov.cz