AZ Havířov

Nemůžu si zvyknout na odchody hráčů, svěřuje se vedoucí A-týmu Vladislav Kozel

16.05.2019 | Petr Miklas

Vladislava Kozla není třeba nijak zvlášť představovat. Loni jsme s ním přinesli rozhovor v době, kdy byl ve funkci vedoucího týmu relativně krátce. Po roce jsme jej vyzpovídali znovu, abychom se zeptali, co se po roce změnilo a na jiné zajímavosti.

Vláďo, máš za sebou první kompletní sezónu ve funkci kustoda a vedoucího A-týmu. Před tím jsi byl u týmu půl sezóny. Bylo něco jinak? Jaký byl mezi těmi sezónami rozdíl?

Bylo to všechno stejné. V té první sezóně přišel nový trenér Jiří Režnar a od té doby už to bylo dobré. Tam nebyl v ničem rozdíl.

Před loňskou sezónou byli v týmu mladí hráči a Ty jsi říkal, že bys chtěl, aby v týmu zůstali. Přál sis, aby nebylo tolik hráčů na střídavé starty, což se Ti víceméně splnilo. Teď zase proběhly změny v kádru, jak je vnímáš?

Ještě jsem si na to pořádně nezvykl. Ty odchody k hokeji patří, ale nemůžu si na to zvyknout. Štvou mě odchody většiny těch kluků. Beru to pořád nehokejově a ty odchody mě mrzí, protože to byli vesměs dobří kluci. Odchody k hokeji bohužel patří. Ale většina kluků tady zůstala, za což jsem hrozně rád. Odešli Bláha, Bořuta a Braňo Rehuš, všechno výborní kluci. Je mi to líto, ale naštěstí tady zůstalo to jádro, takže fanoušci můžou být spokojení.

Jaký máš vztah s ostatními členy realizačního týmu? Kdo je Tvůj přímý nadřízený?

Já si myslím, že dobrý. Mezi námi problém není. Když náhodou je, tak si to řekneme a jdeme dál. Můj přímý nadřízený je Patrik Rimmel a Jarda Mrowiec.

V průběhu sezóny hodně jezdíte na stadiony soupeřů, někdy i dvakrát týdně. Kam jezdíš rád a kam naopak nerad?

Rád jezdím do Českých Budějovic, na Kladno, dobrý stadión má i Slavia. Horší to je v Benátkách, Litoměřicích nebo Ústí nad Labem. Je to pro mě nezajímavý soupeř, na hokej tam nechodí lidi. Budějky jsou prostě nejvíc.

Jak vycházíš s vedoucími týmů ostatních klubů?

Perfektně. S nikým není problém a pomáháme si. My jezdíme k nim, oni k nám a vždycky se může stát cokoliv. Vždycky si vyhovíme a pomůžeme. Jinak to nejde.

Při své práci se můžeš potkávat s hvězdami hokeje, ať už s aktivními hráči nebo bývalými hráči, kteří jsou trenéry. Využíváš toho k nějakým společným fotkám, případně ke sběru podpisů?

Ne, to vůbec. Nechodím pro podpisy ani pro fotky, spíš se s nimi ani nedostanu do styku. Stýkám se s vedoucíma, lékaři a maséry. Trenéři jdou mimo mě.

AZ měl dobrou sezónu, oproti předpokladům hrál nahoře a nakonec skončil šestý. Přesto chodilo málo lidí. Čím to podle Tebe je?

Nevím. Já jako fanoušek hokeje za sebe můžu říct, že mě taky moc netáhne jít se podívat na Benátky, Ústí nebo Kadaň, o té se ani nebudu bavit. Ale může to být víc věcí. Blízko jsou Vítkovice, Třinec, fotbalový Baník. Když se to nasčítá, tak ten fanoušek hokeje toho má v sezóně hodně. Těžko říct. Tuhle otázku si v kabině dáváme v sezóně často, proč nechodí lidi. Jinak se hraje, když přijde 900 lidí a jinak, když jich přijde 3000.

Čeká Tě další sezóna, co od ní čekáš? Bude to už rutina nebo Tě stále ještě něco může překvapit?

Pořád je hodně věcí, které mě můžou překvapit. Přál bych si, abychom zase fungovali jako tým, celá kabina. Realizační tým zůstává celý, řekli jsme si, že budeme pokračovat stejně, jako loni. Šlapalo to výborně a byl zážitek být toho součástí. Potom samozřejmě zamrzí, když odejde kluk jako třeba Bláha, který byl výborný do kabiny. Teď ho budeme potkávat ve Vsetíně.

Co bylo v sezóně nejhorší, co Tě potkalo? Stalo se něco, co se nepovedlo a musel jsi to rychle řešit?

To si pamatuju velmi dobře. V Budějovicích praskla na rozbruslení Sašovi Rašnerovi brusle. Bylo to deset minut před začátkem pátého zápasu play-off. Naštěstí je tam takové zázemí, že se to povedlo vyřešit. Mají tam obchod, kde jsme mohli koupit náhradní díl a hned nám brusli zanýtovali. Kdekoliv jinde bychom měli smůlu.

Vezmeš si z toho nějaké ponaučení? Budete s sebou třeba vozit náhradní díly?

To nejde. To bychom museli vozit náhradní brusle pro všechny hráče. Kdyby se to stalo v Havířově, tak bych to opravil, protože ty náhradní díly mám tady. Je blbé jít před pátým zápasem play-off a ještě deset minut před začátkem za soupeřem a chtít po něm pomoc. Všichni mají dost svých starostí. Naštěstí tam byl přímo ten obchod. To bylo obrovské štěstí.

Napadá Tě nějaká veselá příhoda ze sezóny?

Toho bylo hodně, teď si asi nevybavím nic konkrétního.

Který z hráčů je největší bavič v kabině?

Většina kluků nám s vtípky pomáhá, pokud to není přímo proti němu. Srandisti jsou Kubové Matai a Kotala. Pozadu nezůstávájí ani Mařka (Jan Maruna) a Bednář, i s Bláhou byla sranda.

Víš, co bys pro příští sezónu zlepšil Ty osobně? Jak to klukům ještě více zpříjemnit?

Vím, už mám nějaké vychytávky. Napsal jsem si seznam věcí, které zlepšit. Každý rok u týmu mi něco dá. Jezdíme na školení a sledujeme novinky. Navzájem si radíme i s ostatními vedoucími a kustody.

Povedlo se Ti něco pochytit a přenést k nám třeba z Českých Budějovic, které jsi chválil?

Něco jsem tam pochytil. Jejich masér Vlašic tam je už skoro třicet let, jezdil i s reprezentací a staral se o opravdové hvězdy, mimo jiné i o Jágra. Ten to má všechno zmáknuté dobře. Ale to je všechno o zkušenostech. To se nenaučíš za rok.

Plánuješ i Ty být v této funkci tak dlouho nebo se tak daleko nedíváš?

Uvidíme, co bude. Může se stát cokoliv. Taky mě nemusí chtít. Určitě budu u týmu celou sezónu a chtěl bych zůstat co nejdéle. Ale to je život, těžko říct, co přijde.

Co dovolená? Máš něco v plánu?

Mám. Koncem května pojedeme s rodinou na týden do Chorvatska a pak už nic.

Co budeš dělat, když budou mít dovolenou hráči v červenci?

Budu tady. Normálně budu chodit do práce. Budu opravovat výstroje, připravovat kabinu a zajišťovat seřízení brusky. Kromě toho se starám o výstroj celé mládeže, veškerou výstroj brankářů, takže práce budu mít víc než dost.

Co bys chtěl říct závěrem?

Chtěl bych poděkovat celému manšaftu, realizačnímu týmu, trenérům, hráčům a taky vedení. Hlavně Evženovi Buščíkovi, že se mnou má trpělivost. Velké poděkování patří vedení za to, že nám posílají pravidelně a včas peníze, protože v jiných klubech to není samozřejmostí.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se Ti daří.

Instagram Youtube