VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Náš mladý tým pracoval výborně a v tabulce jsme nechali za sebou silnější kluby, je spokojený Jiří Režnar

30.03.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Trenér Jiří Režnar i napotřetí dovedl A-tým do prvoligového play-off, které se, díky pandemii Covid-19, nakonec bohužel neuskutečnilo. Letos se mu navíc, i se svými svěřenci, podařilo 5. místem dosáhnout nejlepšího výsledku AZetu od obnovení v roce 2010. V následujícím rozhovoru se s havířovským lodivodem ohlédneme za úspěšnou sezonou.

Pane trenére, letošní sezona skončila kvůli epidemii pro AZ předčasně. Co to znamenalo pro vás jako hlavního trenéra A-týmu?

Tak jako pro všechny, konec sezóny. Všichni jsme museli narychlo měnit své plány. Měla to být ta část sezóny, kdy se skládají účty. Bohužel se nedozvíme, jak bychom dopadli…

A jaké je vaše hodnocení sezony? Bez ohledu na to, že byla předčasně ukončena. Určitě bude převažovat spokojenost s dosažením stanovených cílů.

Určitě to mohlo být lepší, ale samozřejmě taky horší. Páté místo po základní části (nejlepší v nové historii AZetu), bylo dobré výchozí postavení do závěrečných bojů play-off. Jen škoda, že to takhle skončilo.

Co dalšího vás v této sezoně potěšilo?

Kabina. Kluci celou sezónu drželi a pracovali jako tým. A taky, že i s tak mladým týmem, s jakým jsme letos pracovali, jsme proháněli a hlavně v tabulce nechali za sebou silnější a bohatší kluby.

Našel byste na sezoně i mínusy?

Tak určitě, některá (bohužel) domácí utkání, která se nám nepovedla dle našich představ. Byl to asi trošku důvod, že ve druhé a třetí čtvrtině nadstavby jsme uhráli málo bodů oproti první a čtvrté čtvrtině. Mohlo to v součtu bodů být ještě veselejší.

Velkou kapitolou je, že se opět podařilo do týmu úspěšně začlenit, nebo výkonnostně posunout některé mladé hráče.

Jsem známý tím, že nerad chválím… ale samozřejmě jsem rád, že kluci, které jsme si s Patrikem a vedením přivedli, udělali za sezónu nějaký progres. Někteří před touto sezónou ještě za muže nehráli. Byla to pro některé první sezóna. Věříme, že příští sezónu budou zase o krůček lepší.

Ze zkušenějších hráčů se velký posun podařil hlavně Jakubu Kotalovi. Čekal jste, že bude takto vynikat?

Můžete říct, že čekal, ale pak přijde zranění a je po všem. Z Jakuba se stává komplexní hráč. Kondičně je dobře připraven, pracovitý v tréninku a letos dospěl i mentálně. Určitě si zaslouží to zkusit výše.

V první polovině sezony byl v podobné roli Radek Veselý, kterému jsme umožnili hostování ve Vítkovicích. Nechyběl týmu v některých fázích sezony?

Radek je konstruktivní hráč s výbornou střelou a umí dát gól. Byla domluva (jako u všech našich hráčů v klubu), že pokud bude zájem z extraligy, a kluby se dohodnou, nebudeme mu bránit. Trošku odchod Radka ublížil Lukáši Bednářovi. Byli spolu na jedné vlně a byla radost se dívat na jejich hokejové kousky. V té době táhli mužstvo.

Nováčkem v týmu byl brankář Aleš Stezka. Přesto se stal i on výraznou oporou. Naplnil tímto vaše očekávání?

Po odchodu Ondry do Vsetína, jsme museli přivést nového muže do brankoviště. Vždy máte trošku zmapovaný trh a věděli jsme, že Liberec s Aldou nepočítá a to byl impuls abychom jej přivedli do Havířova. Aleš je pracovitý a hlavně chce dokázat, že z něj vyroste výborný brankář. Takové hráče mám rád. Pracují pořád naplno, nemusíte je přemlovat, chtějí se zlepšovat. Hráče, které musíte přemlouvat v mužstvu nechci. Je to jen ztráta vaší energie, kterou můžete dát těm, co se chtějí zlepšovat.

Co říct k obraně, která prošla, díky odchodům i zraněním hráčů, velkou obměnou?

Tak to bohužel bylo a letos to nebude jiné. Každým rokem odejdou hráči, kterým končí smlouva, anebo dostanou lepší nabídku jiných klubů. Tak to prostě je a my s tím musíme pracovat.

Jak se vám líbil nový herní model Chance ligy a co byste případně uvítal jako vylepšení v další sezoně?

Jelikož jsme se dostali po základní části mezi prvních osm týmů, tak za mě to bylo ze sportovního hlediska kvalitnější a pro hráče to přineslo dvacet osm těžkých utkání. Pokud bychom hráli spodní skupinu, tak by to bylo sportovně slabší a ekonomicky úplný propadák. Na některá utkání by asi lidé nepřišli.

Předpokládám, že už jste v plné práci na přípravě sezony nové. Takže, co už můžete, tímto směrem, fanouškům prozradit?

Je to trochu jiné od minulých let. Vždy se po sezóně pracuje na doplnění kádru. Máme zase nějaká hráče vytipované, ale musíme počkat, jak to vše kolem nás dopadne. Nechceme hráčům něco slibovat, co pak třeba nepůjde z jakýchkoliv důvodů splnit.

Co byste vzkázal na závěr fanouškům?

Že určitě děkujeme za jejich podporu v hledišti. Aby v této nelehké době vše prečkali ve zdraví a pokud to jen trošku půjde, tak se na Vás opět těšíme v příšti sezóně v naší krásné GASCONTROL Aréně.

Děkuji za rozhovor.