VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Naposledy v přípravě – Azet vyjíždí do Jastrzebie

07.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - K poslednímu přípravnému zápasu vyjedou hokejisté Havířova v úterý 8. září na ledě JKH GKS Jastrzebie. Havířov v přípravě pětkrát odcházel z ledu jako vítěz, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Jastrzebie ve čtyřech zápasech dvakrát vyhrálo, z toho jednou v prodloužení, a dvakrát prohrálo na samostatné nájezdy. Utkání začíná v 18:00.

JKH GKS Jastrzebie

Přípravné zápasy:

Poruba – Jastrzebie 2:3 p (Pohár RT Torax)
Jastrzebie – Toruň 1:2 sn
Osvětim – Jastrzebie 2:3
Havířov – Jastrzebie 3:2 sn

Klub z lázeňského města patří mezi nejlepší týmy polské nejvyšší soutěže. Působí zde spousta zahraničních hráčů i domácích reprezentantů. Na srazu ve Varšavě se Jastrzebie nakazili hráči koronavirem a společná příprava na novou sezónu se tak zkrátila o dva týdny.

Tým ze slezského vojvodství odehrál s AZetem poslední přípravný zápas, ve kterém ukázal svou kvalitu. Byl houževnatý, tvrdý v osobních soubojích a nekompromisně trestal chyby v rozehrávce Havířova. Dobrý zápas odehráli dva borci a AZeťáckou minulostí. Roman Rác (nováček v týmu), který dal gól a měl i dvě velké šance a Martin Kasperlík (v JKH načíná svou třetí sezonu), který podtrhl výborný výkon gólem a spolu s Radoslavem Sawickým agresivně napadali zadáky Havířova.

Česká stopa

V týmu jsou dva čeští gólmani David Marek (loni 19z a průměr 2.36), který je odchovancem BK Mladá Boleslav a Patrik Nechvátal, ten si prošel litvínovskou mládeží a pak se přes Znojmo, Poprad a Nové zámky dostal do Jastrzebie. Kromě už dvou zmiňovaných útočníků, působil v Havířově i obránce Jiří Klimíček a to v sezóně 2013/14.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Změny v kádru a zranění:

K týmu se připojili obránci Motoru Ondřej Kachyňa (nastoupil už proti Jastrzebie) a rodák z ukrajinského Mariupolu Ivan Lytvynov. Na tryoutu uspěl útočník Jakub Mrva (odchovanec Vítkovic). AZet se rozloučil s útočníkem Janem Dvořákem, který nebude v týmu pokračovat. Lukáš Bednář neodehrál poslední zápas kvůli zranění v horní části těla.

Přípravné zápasy AZetu:

Havířov – Šumperk 4:3
Havířov – Znojmo 3:4
Osvětim – Havířov 2:1
Havířov – Frýdek – Místek 4:2
Znojmo – Havířov 2:2
Havířov – Osvětim 4:2
Havířov – Vítkovice 5:2
Havířov – Jastrzebie 3:2 Sn

V posledních zápasech se v dobrém světle předvedl útočník Dominik Sklenář, ten ve dvou zápasech vstřelil tři góly a vypadá to, že AZet našel po odchodech hráčů (Jakub Kotala, Jan Bambula, Jakub Matai a Lubomír Malina) před sezónou adekvátní náhradu. Jakub Doktor si už v přípravě připsal sedmý bod a vede kanadské bodování před Filipem Semanem a Dominikem Sklenářem (oba 4+2). Svou aktivitou a dobrým výběrem místa, ukazuje svou třídu, snad mu tempo sběru bodů vydrží i v CHANCE lize. Největší posila AZetu Martin Adamský dal 5 branek a je nejlepším střelcem před Filipem Semanem a Dominikem Sklenářem (oba 4).

Sestava AZetu v posledním zápase: Stezka – Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Rutar, Chroboček, Ševěček, Dajčar – Doktor, Seman, Szturc - Procházka, Petriska, Adamský - Sklenář, Maruna, Fridrich - Vašenka, Cihlář, Mrva.

Asistent trenéra a manažer AZetu Pavel Zdráhal před zápasem hlásí: „Jastrzebie mělo velmi dobrý pohyb a agresivním napadáním nám dělali jejich hráči velké problémy, které jsme měli v obranném pásmu. Remizovali jsme zaslouženě. V generálce před prvním zápasem se Sokolovem chceme vyhrát.“