VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na třetí pokus? AZ chce letos Třebíč konečně porazit

26.12.2017 | David Motloch

Hokejisté Azetu si užili vánočního kapra, bramborového salátu, stromečku a dárků, ale rychle již spěchají na další venkovní zápas do Třebíče. S tabulkovým sousedem se svěřenci nového trenéra Jiřího Režnara poperou o velice důležité tři body. Proti bude však stát zdatný soupeř. Bílé Hvězdy v prosinci prohrály pouze dvakrát, navíc s Havířovem letos ještě nezaváhaly. AZ tak má poslední šanci v letošním roce Třebíč porazit. Podaří se mu to? Zápas startuje ve středu 27.12. v MANN + HUMMEL ARENĚ v 17:30.

Sedm výher v řadě vyšvihlo Třebíč zpět do bojů o play-off

Takřka po celou první půli základní části se Třebíč pohybovala ve spodních patrech tabulky. Výhry často následovaly četnější porážky, a tak chvílemi vypadalo, že se Třebíčští ze suterénu WSM ligy již nevyhrabou. Opak je však pravdou. Koncem listopadu Horácká Slavia nastartovala šňůru sedmi výher v řadě, což klub okamžitě vymrštilo zpět do bojů o play-off. Sérii výher není radno podceňovat, vždyť svěřenci trenéra Martina Sobotky skolili třeba Karlovy Vary či Kladno. V posledním utkání Třebíč nestačila na Slavii (1:4), to ale nutně neznamená, že vydařené období týmu končí.

Horácký klub nyní v tabulce obsazuje sedmé místo se ziskem 51 bodů, což je o čtyři body více, než má Havířov. V útoku vévodí statistikám zkušený útočník Roman Erat (4+17), nejlepším střelcem mužstva je s devíti přesnými zásahy Luboš Horký. V brance Třebíče letos nejčastěji nastupuje Pavel Jekel (91,69% úspěšnosti zákroků). Slušnou porci zápasů dostal v brance i druhý brankář v pořadí - Lukáš Dostál, který vykazuje podobné statistiky jako Jekel.

AZ pod novým trenérem poprvé prohrál, přesto však zaznamenal zlepšení

Havířovští hokejisté nastoupili pod novým trenérem Jiřím Režnarem již ke svému třetímu utkání. Předchozí dva zápasy vyhráli, zatímco se Vsetínem se karta obrátila na stranu soupeře. Ve vánočním utkání, které bylo charakteristické bojovným a důrazným hokejem, se z výhry radovali Vsetínští. Ti nakonec vzali dva body za výhru po samostatných nájezdech. Branky Ráce a Kaluse tedy stačily k zisku bodu. Zajímavostí je, že výsledek 3:2 skončil ve všech čtyřech posledních zápasech Havířova, a ve všech z nich získal alespoň bod.

Bodovou sérii bude chtít AZ natáhnout i v Třebíči. „Je to pro nás další zápas o šest bodů. Víme, že Třebíč má výbornou bilanci na vlastním ledě, ale my chceme natáhnout šňůru zápasů v nichž bodujeme. Sestava se vykrystalizuje po středečním rozbruslení, ale bude hodně podobná té z utkání se Vsetínem,“ říká před utkáním manažer Azetu Patrik Rimmel.

Zápas v Třebíči startuje ve středu 27.12. v 17:30!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Luža, Drtil, Chroboček, Krisl, Dudek, R. Havel – Tomi, Pořízek, M. Kalus – Sikora, Rác, Maruna – Kanko, Matai, L. Bednář – Bambula, Cihlář, Gřeš – Fronk.

SK Horácká Slavia Třebíč:

Dostál – L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Furch, Hort – Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Diviš – Ferda, Matěj Novák, Süss.

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.