VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na stole jsou dva návrhy hracích modelů CHANCE ligy

12.05.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Pro sezónu 2021/22 jsou diskutovány dva návrhy hracích systémů CHANCE ligy. Oba byly zaslány klubům Českým svazem ledního hokeje během minulého týdne. O tom podle, kterého modelu se bude hrát, se rozhodne ve čtvrtek 13. května. Finální variantu si vyberou samotné kluby.
Hlasovat, který návrh upřednostňujete, můžete v anketě vpravo u začátku článku (web) nebo pod článkem (mobil).

1. Varianta (na tři kola)

Základní část by měla 51 kol, ve kterých by AZ nastoupil do 48 utkání. Poslední kolo základní části by se odehrálo 2. března 2022. Neproběhlo by rozlosování, ale týmy by byly nasazeny podle umístění z posledního ročníku. (AZ by byl 13.)

Play-off by se odehrálo buďto s předkolem, to by se týkalo deseti týmů, anebo bez něj a hrálo by jej osm týmů. Pokud se zvolí varianta s předkolem, tak se odehraje na dvě vítězná utkaní (V-D-D), čtvrtfinále pak na tři vítězná (D-D-V-V-D) a od semifinále na čtyři. V případě, že se zvolí varianta bez předkola, tak by se od čtvrtfinále hrálo na čtyři vítězná utkání.

Vítěz musí být znám do 14. dubna 2022, protože už 17. začíná Baráž o postup do ELH.

Týmy umístěné na 16. a 17. místě po základní části přímo sestoupí do II. ligy. Ty, které se umístí na 12. - 15. místě, sehrají I. kolo play-down na 4 vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D). Poražení přímo sestoupí do II. ligy. Vítězové z I. kola play-down sehrají II. kolo play-down na 4 vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D). Vítězové získají právo na účast v I. lize pro sezónu 2022/23. Poražený tým z II. kola play-down se utká v baráži na 4 vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D) s vítězem II. ligy

2. Varianta (na dvě kola)

V této variantě by měla základní část 34 kol, AZ by sehrál 32 utkání. Konec první části by byl stanoven na 29. prosince 2021. Týmy umístěné na 1. - 6. místě by se pak utkaly ve druhé části čtyřikrát každý s každým (20 utkání).
Týmy ze 7. – 17. místa ve 2. části nastoupí dvakrát každý s každým. Uskutečnilo by se 22 kol a každý tým by odehrál 20 utkání. Konec druhé části: 2. březen 2022.

Play-off by se opět realizovalo buďto s předkolem (10 týmů), anebo bez něj (8 týmů). Kdyby se hrálo předkolo, tak na dvě vítězná utkání (V-D-D). Čtvrtfinále play-off by se hrálo na tři vítězná utkání (D-D-V-V-D), od semifinále pak na čtyři vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D). Pokud by se vynechalo předkolo, tak by se od čtvrtfinále hrálo na čtyři vítězná utkání.

Týmy na 16. a 17. pozici rovnou padají do II. ligy. Ty na 12. – 15. sehrají 1. kolo play-down na čtyři vítězná utkání (D-D-V-VD- V-D). Poražení sestupují do 2. ligy. Vítězná družstva z I. kola play-down sehrají II. kolo play-down na 4 vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D). Vítěz získává právo účasti v I. lize ČR pro sezónu 2022-2023. Na poraženého čeká baráž na čtyři vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D) s vítězem II. ligy.