Na další přípravný zápas vyráží AZ do Nových Zámků

23.08.2018 | Jan Kudělka

Po úterním zápase s polským Krakovem, vyjíždějí tentokrát naší hokejisté na venkovní přípravný zápas do Nových Zámků. S tímto soupeřem sehrál AZet již jedno přípravné utkání, které vyhrál vysoko 5:1. Bude se vítězství opakovat? Utkání se hraje v pátek 24.8.2018 od 18.30 na ledě zimního stadionu v Nových Zámcích.

MHC Mikron Nové Zámky

Hokejisté z jihu Slovenska mají za sebou pět přípravných utkání s bilancí dvě výhry a tři porážky. Po úvodní prohře v Havířově 1:5, sehráli tři zápasy na přerovském Zubr Cupu. V jeho rámci porazili Zlín 2:1 a pak i domácí tým 3:2sn. Naopak, při třetím utkání ve třech dnech už byla jihlavská Dukla už nad jejich síly (2:3). Naposledy se Mikron představil v úterý v Prostějově, kde prohrál 3:5, byť ještě po dvou třetinách vedl 3:1. Pak se však ukázala útočná síla Hanáků, kteří využili únavu soupeře a čtyřmi góly během 14 minut zcela otočili skóre ve svůj prospěch.

Sestava MHC Mikron Nové Zámky v posledním utkání:

Caregorocev (Košarišťan) – Juraško, Hain, Hatala, Andersons, Ordzovenský, Konig, Chafizov - Rogoň, Hruška, Pospíšil, Rzavský, Zbořil, Štrauch, Videlka, Bajtek, Fabry, Janáč, Jurík, Ondrušek, Ručkay.

AZ Residomo Havířov

Také havířovští hokejisté už mají 5 ze svých 8 přípravných utkání před nadcházející ligovou sezónou za sebou a to s pozitivní bilancí 3 výhry a dvě porážky. V úterý na domácím ledě přivítali tým z Krakova, který havířovským hokejistům přerušil šňůru 3 vítězných zápasů v řadě. Opticky to bylo vyrovnané utkání, avšak po chybách obrany AZetu slavili vítězství hosté.

Aktivita krakovských hokejistů se ukázala už na začátku zápasu, kdy se po čtyřech minutách hry prosadil Štěpán Csamangó, který v minulých letech hrál také za Znojmo v EBEL lize. Po vstřelení gólu, měli polští hokejisté mírně navrch, ale domácí si nic nenechali líbit a několika rychlými brejky ohrozili Kowalóvku v brance. Ten však byl pozorný a pěknými zákroky držel čisté konto. Na konci první třetiny se hosté dokázali opět prosadit, když tzv. gól do kabin vstřelil Emil Švec. Hosté šli po první třetině do kabin tudíž s náskokem dvou gólů. Ve druhé třetině to byli naopak domácí, kdo prožili gólovou radost. Ve 33. minutě se prosadil Marek Haas, který trefil po přihrávce Honzy Maruny pravý růžek Kowalóvkovy branky. Hosté tak měli náskok už jen o jednu branku. Třetí třetina přinesla opět pěkné momenty a na jejím začátku se hra přelévala z jedné strany na druhou. Díky nepřesnostem ale nepřicházely gólové šance. Až bylo za faul na Kruczka nařízeno trestné střílení, se kterým si krokovský kapitán poradil a skóre bylo rázem 1:3. Poté se hosté opět dostali do několika samostatných úniků, ale Bláha všechny pokusy krakovských hokejistů zneškodnil. Ke konci zápasu však přišel další sólový únik a Štepán Csamangó svým druhým gólem v zápase upravil skóre na konečných 1:4.

Hlavní trenér AZetu Jiří Režnar nebyl po zápase spokojen: „Nebyli jsme připraveni na zápas v hlavách, nebylo to ani o technice, ani o kondici. Pak jsme se chtěli dostat do hry, ale už to nešlo. Krakov dobře bruslil a hrál do těla. Byly tam nějaké šance, které jsme neproměnili, ale soupeř měl šest samostatných nájezdů, což se nám nestalo za předchozí čtyři utkání. Takže defenziva dneska špatně, ale je to pořád ještě příprava a musíme se z toho poučit a jít dál. Výsledek je spravedlivý."

Sestava AZetu v minulém utkání:

Bláha – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Šendera, Chroboček, Černý, Mrowiec – Veselý, Seman "A", Rehuš – Maruna "C", Haas "A", Bednář – Gřeš, Pořízek, Hilšer – Macuh, Cihlář, Bambula.

Podle aktuálních informací od manažera Patrika Rimmela pojede tým na jih Slovenska ve stejném složení, v jakém nastoupil v úterý proti Krakovu. "Jen Tomáše Černého z Vítkovic, ktereho jsme chtěli vidět v zápase, tentokrát nahradí junior Daniel Szturc."

A útočník Radek Pořízek k utkání říká. "Bude úplně jiné utkání než v Havířově, které bylo pro Nové zámky první přípravou. Navíc nás čeká dlouhá cesta, což se určitě podepíše. Myslím ale, že když do zápasu nastoupíme tak, jak máme, můžeme zase vyhrát."

Zápas AZetu s Novými Zámky startuje v pátek 24.8.2018 od 18:30 na zimním stadionu v Nových Zámcích.