Na Tři Krále AZ vyjíždí do Sokolova, oplatí Baníku domácí porážku?

05.01.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 6. ledna pocestují hokejisté z nejmladšího města na led Sokolova. Na jednom z nejdelších výjezdů sezony se postaví překvapení letošní CHANCE ligy. Baník naposledy vyhrál se Vsetínem 4:3 v prodloužení a vyšvihnul se na osmou příčku. To Havířov doma porazil ambiciózní Zubry 4:2 a je dvanáctý. Utkání začíná na Zimním stadionu v Sokolově v 17:00.

HC Baník Sokolov 8. místo, 14z. (6 – 2 – 2 – 4), 24 bodů, skóre 51:38

Oproti loňsku jsou výkony Baníku doslova jako den a noc. Na konci poslední sezóny byl jediný tým horší než Sokolov, a sice Kadaň. Letos těží Baník ze spolupráce se Spartou, která Sokolům posílá mladé a šikovné hráče. V posledních pěti zápasech se Sokolovu dařilo, jenom jednou odcházel z ledu bez bodu. Prohra v Přerově 0:4 sice zamrzela. Nicméně bod s Kladnem, dva se Vsetínem a šest ze zápasů se Slovanem a Šumperkem, učinily ze Sokolova čtvrtý tým, co se aktuální formy týče. Naposledy se o síle týmu ze Sudet přesvědčili svěřenci Jana Srdínka, kteří na ZS v Sokolově prohráli 4:3 v prodloužení. Třemi góly, včetně vítězné trefy, se na vítězství podílel útočník Baníku Jaromír Kverka.

Trenér Tomáš Hamara po zápase s Valachy: „Jsme rádi za výhru, chtěli bychom vyhrát za tři body, ale jsme rádi i za ty dva v prodloužení. Je to dobrá odměna, za dobrý výkon. Musím pochválit celý tým.“

Sestava Sokolova v posledním zápase: Neužil (Krbeček) – Houdek, J. Pohl, A. Rulík, D. Zeman, Tureček, Klejna, Kadeřávek – Konečný, Kverka (A), M. Kadlec – Osmík, Vildumetz, Prymula – Kropáček, T. Rohan (C), Švec – Křemen, Vrána, Jiskra.

Pohyby v kádru Sokolova:

Do zápasu nezasáhne útočník Jakub Konečný, který v posledním zápase skóroval proti Valachům. Juniorský reprezentant přechází do Litoměřic. Na druhou stranu hlásí Sokolov posily. Do týmu přišel obránce Daniel Poizl, který byl v Edmontonu na MS, ale na konečnou soupisku se nevešel a útočník Petr Hašek. Oba jsou kmenoví hráči Sparty a působili v rámci litoměřického projektu Dukla.

Baník je střelecky při chuti, za zápas vystřelí 34.07 projektilu na brány soupeřů, opačným směrem jich jde 27.43. Podobně jako AZetu mu letos nejdou vhazování (úspěšnost 45.17). Sokolov je pátým nejtrestanějším týmem, když čelil 75 oslabením ve 14 zápasech.

AZ HEIMSTADEN Havířov - 12. místo, 15z. (6 – 1 – 1 – 7), 21 bodů, skóre 43:38

Letos to, co se týče statistik, není pro AZ žádná hitparáda. Viz článek, který naleznete zde. Krom nestřílení gólů, nízkého procenta úspěšných přesilových her a vhazování, však Havířov vyloženě nezaostává. V osmi posledních zápasech je vidět zlepšení. Po třech domácích výhrách s Litoměřicemi, Vrchlabím a Kolínem, přišly dvě těsné prohry v Benátkách (1:0) a doma se Slovanem (1:2). Vysoká výhra na ledě Kadaně 2:9, nedostala potvrzení v Třebíči, kde AZ prohrál 1:3. Naposledy v kalendářním roce 2020 Havířov doma vyhrál nad ambiciózním Přerovem 4:2. V zápase, který měl svižné tempo, Zubři dotahovali, ale po vyrovnání ve 46. minutě na 2:2, už pálili ostrými pouze havířovští Kotala s Bořutou.

Trenér Jiří Režnar po zápase s Přerovem: „Připravovali jsme se jako na jakékoliv utkání a je jedno, jestli dneska hrál Přerov v oslabené sestavě, protože i ta byla velmi silná. První dvě třetiny jsme hráli výborně ve forčekinku, byť po brance na 1:1 jsme trochu přestali hrát. Měli jsme ale i další šance, trefili jsme dvě tyčky. To neproměňování šancí nás trápí, ale nakonec jsme se opět gólově prosadili a vyhráli. Jsem rád za tři body, klukům za ně děkuji.

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Adamský, F. Seman (A), R. Szturc (C) – O. Procházka, Rudovský, Kotala – Mrva, Maruna, Doktor – Petriska, Mastič, Vašenka.

Marodka a hostování

Útočník Dominik Cihlář má zranění v horní části těla. Obránce Tomáš Dajčar začal rehabilitovat po zranění v dolní části těla. Jeden zápas bude AZ postrádat obránce Jaroslava Mrowice. Gólman Aleš Stezka už opět začal po svém zranění trénovat s týmem. Martin Adamský se vrátil do Havířova po pěti zápasech v Motoru.

Znojemská výpomoc

Útočník Jan Rudovský a gólman Dominik Groh dohrají v Havířově sezónu 2020/21.

Zprávy z kabiny

Asistent trenéra a manažer AZetu Pavel Zdráhal před utkáním v Sokolově hlásí: „Sokolov je příjemné překvapení soutěže. Máme jim co oplácet. Baník nám doma uštědřil porážku 1:2. V Havířově předvedl velmi dobrý výkon. Mezi svátky jsme trénovali dvoufázově, s cílem zlepšit výsledky i výkony týmu.“

Útočník Filip Seman stručně o tom, co by mělo platit na Baník: „Podíváme se na ně na videu, ale bude na ně platit to, co platí na každého. Musíme hrát zodpovědně dozadu a dát více gólů než Sokolov.“

Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu nebo na HOKEJKA TV.