Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Muži splnili cíl a i s mládeží panuje spokojenost, říká k sezoně 2017/2018 prezident AZetu Jaroslav Mrowiec

21.04.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Další ohlédnutí za sezonou 2017/2018 přinášíme tentokrát v podobě rozhovoru s prezidentem klubu Jaroslavem Mrowiecem.

Pane prezidente, na konci minulé sezony ztratil AZ důležitého sponzora. Přesto do sezony 2017/2018 už vstupoval s několika novými silnými partnery a tedy i větším rozpočtem. Jak se vám to podařilo?

Ano, v dubnu 2017 jsem řešil opravdu nepříjemnou situaci a to ukončení spolupráce s dlouhodobým partnerem K&K PNEU a netušili jsme, s jakým rozpočtem budeme pracovat. Za získáním nových partnerů – především RESIDOMO, Gascontrol, Jeanswear a Kern - vedla cesta, která byla už rozjednána v minulých letech, a byl jsem rád, že se v uplynulé sezóně podařilo navázat spolupráci.

Jak jste spokojen s průběhem a výsledkem sezony u jednotlivých kategorií? Případně s čím ne, a co vám naopak udělalo radost?

V mládeži plníme plán, který je nastaven dlouhodobě, a s tím jsem spokojen. Některé kategorie jsou silnější, některé slabší. Ostudu ale neudělala žádná. MD i SD se dostal do play off a to beru za velký úspěch.

Na druhou stranu musíme dodat, že tyto kategorie jsou v současné situaci převážně z hráčů, kteří nejsou kmenoví. A tento úspěch je spojen s dobou prací trenéra Potěšila, který přesvědčil rodiče a hráče, aby bojovali v těchto kategoriích za náš klub.

Muži splnili cíl, který jsme si dali před sezonou a to je play-off. Sezona jako taková byla velmi zvláštní a jako na houpačce, kdy dobré výkony střídaly ty špatné. Došlo k výměně trenéra a části realizačního týmu. Změna byla prospěšná a tým se zvedl.

Předpokládám, že v rámci vedení klubu ale už naplno řešíte sezonu následující. Co směrem k ní už můžete fanouškům prozradit.

Na nové sezóně pracujeme již delší dobu, jednáme se stávajícími partnery, chystáme oslavy 90 let klubu a buduje se tým pro novou sezónu. Trenér je znám a hráči do přípravy půjdou více méně stejní. Někteří hráči naše nabídky odmítli a nová jména čekejte později, těsně před novou sezónou.

Co se chystá pro fanoušky?

Hlavní náplní pro tuto sezónu bude výročí 90 let od založení klubu. A všechny akce s tím spojené.

Jak vypadá další spolupráce s aktuálními partnery klubu? Případně, rýsují se nějací noví?

Budeme velmi rádi, když aktuální partneři budou pokračovat i v další sezóně, ale už dnes víme, že tomu tak u některých nebude. Nové partnery oslovujeme celoročně a budeme se snažit je získávat i nadále.

Stále platí, že klíčová je spolupráce s městem. To pro letošní rok navýšilo podporu klubu.

Ano, město je náš hlavní partner a bez jeho podpory by hokej v Havířově nebyl.

Proměnou prochází i Gascontrol Aréna. Loni došlo k dokončení oprav druhé části šaten. Co letos?

Těšíme se na nové mantinely.

Co říct závěrem našeho rozhovoru?

Poděkování. Moc děkuji všem fanouškům, kteří v minulé sezóně náš tým podporovali a fandili. Také městu a všem partnerům bez rozdílu věnované částky. A v neposlední řadě všem kolegům, kteří se podílí na chodu klubu.

Děkuji za rozhovor a přeji úspěšnou jubilejní 90. sezonu.