Musíme ten zápas hodit za hlavu a zopakovat výkon z úterka, říká Luděk Lhotský

02.03.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po dnešním tréninku jsem položil pár otázek Luďkovi Lhotskému. V rozhovoru se vrací k prohranému utkání v Prostějově, uděleným trestům a důvodech porážky.

V Prostějově jste prohráli, první třetinu jste odehráli hodně špatně, vystřelili jste jen dvakrát. Čím to bylo? Byl Prostějov tak dobrý, byli jste nervózní nebo za tím je ještě něco jiného?

Je pravda, že jsme ji nehráli dobře. Oni lépe bruslili a my jsme byli všude o krok pozadu. Hráli jsme tři oslabení, v tom nám dali gól, takže jim narostly křídla a hnali je diváci. Ve druhé třetině jsme se nadechovali k náporu, hráli jsme lépe, ale přišly ty dvě oslabení. Tam jsme dostali zlomové góly. Ještě jsme to chtěli zkusit ve třetí třetině za stavu 3:1, ale zase jsme hráli oslabení 4 na 3 a dostali čtvrtý gól, takže bylo po zápase.

Luděk Lhotský
- narozen 25.3.1982
- výška: 185 cm, váha: 90 kg
- ženatý, děti - Kristýnka
-povolání: učitel
- předchozí kluby: Opava, Orlová, Nový Jičín, Valašské Meziříčí

Závěr zápasu byl z obou stran takový nečistý, vypadalo to, že si každý chce do někoho seknout, šťouchnout nebo něco podobného…

To je play-off. Tak se dohrává každý zápas, nic se nevypouští. Museli jsme ukázat, že máme vnitřní sílu, že to nezabalíme. A to museli cítit i oni.

A co ty fauly? Dva tresty na 5 minut a do konce utkání se jen tak nevidí. Ten zákrok, za který byl vyloučen Vít Stránský ani nevypadal jako faul. Jak jsi to viděl Ty?

Já jsem to viděl úplně stejně. Jestli to byl faul, tak na dvě minuty. Protože tam byla krev, tak maximálně na 2+2. I Čuřík na prostějovských stránkách říkal, že to nebylo na 5 minut. Oba ty fauly byly moc přísně posouzené. Rozhodčí na nás nasadil moc přísný metr, ale my se na to nemůžeme vymlouvat. Měli jsme ty emoce skousnout a hrát svojí hru. Místo toho jsme se nechali zbytečně vylučovat a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.

S čím půjdete do sobotního zápasu?

Tenhle zápas musíme hodit za hlavu a hrát stejně, jako jsme hráli ten první zápas. Začít aktivně, hodně bruslit a věřím, že to uhrajeme.