VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mladší dorost vstupuje do semifinálové série s Přerovem, postoupí na Mistrovství ČR?

23.03.2018 | Josef Nudera

Bylo to pořádné drama, ale mladší dorostenci AZ RESIDOMO Havířov zvládli klíčovou domácí bitvu s Mladou Boleslaví v nájezdech a postoupili do semifinále play-off skupiny B. Soupeřem bude Přerov, první utkání série se hraje na ledě Zubrů už tuto neděli. Vítěz této série na dvě vítězná utkání postoupí na závěrečný turnaj o titul Mistra ČR Mladšího dorostu do Vítkovic.

Play-off extraligy mladšího dorostu pokračuje a nabere velmi rychlý spád. Po čtvrtfinálové výhře nad Mladou Boleslaví se proti našim mladíkům postaví Přerov.

AZ RESIDOMO Havířov zvládl dramatickou sérii až v nájezdech rozhodujícího duelu

Čtvrtfinálová série nabídla pořádné drama. Úvodní zápas v Mladé Boleslavi Havířov zvládl 4:2 a ujal se vedení v sérii.

Další dva zápasy se hrály na ledě Gascontrol Arény. V tom prvním Havířov prohrál 4:5 a nevyužil tak mečbol.

Rozhodující zápas začala lépe Mladá Boleslav, která po první třetině vedla 1:0. Ve druhé části Havířov srovnal a zápas nakonec po prodloužení došel až do nájezdů, kde se rozhodlo až v šesté sérii! AZ za skvělé atmosféry domácích fanoušků vypustil gejzír radosti a postoupil!

„Jak jsem avizoval už před sérií, že to bude 50 na 50, tak se to potvrdilo. Mohli jsme vidět, že Mladá Boleslav měla dobrý tým. Bylo to vyrovnané až do posledních sekund, šlo to do nájezdů. Nájezdy jsou velká loterie, ale my jsme je zvládli. Výhru jsme si zasloužili, od vstřelené branky, což byla větší polovina zápasu, jsme byli jasně lepším týmem, jen se nám nepodařilo vstřelit tu rozhodující branku. Rozhodlo štěstí, ale také spravedlnost, která byla na straně, kde měla být,“ sérii ještě s odstupem času hodnotí hlavní trenér Tomáš Potěšil.

Semifinálovým soupeřem je Zubr Přerov, bilance je vyrovnaná

Los play-off přiřkl Havířovu do semifinále skupiny B celek Přerova. Jak vypadá letošní vzájemná bilance?

Stav vzájemných utkání po základní a nadstavbové části je 3:3. První 4 vzájemné duely byly vždy kořistí domácího týmu. Poslední dva vzájemné zápasy ale tuto skutečnost vyvrátily.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

9.kolo, 15.10.2017: Přerov – Havířov 2:1
18.kolo, 2.12.2017: Havířov – Přerov 5:2
19. kolo, 7.12.2017: Přerov – Havířov 6:3
24.kolo, 11.1.2018: Havířov – Přerov 4:0
29.kolo, 27.1.2018: Přerov – Havířov 2:6
34.kolo, 1.3.2018: Havířov – Přerov 2:4

K nadcházející sérii se vyjádřil havířovský trenér Tomáš Potěšil následovně: „Série bude hodně vyrovnaná. Přerov má dobrý tým. Všechny zápasy, které jsme s nimi hráli, byly vyrovnané i co do počtu vítězství a porážek. Čekám hodně těžkou sérii. Nechci být prorokem, ale může to dojít do podobného stavu jako to bylo s Boleslaví. Kluci ví, o co hrají. V případě výhry by podívali na mistrovství republiky. Motivace je hodně velká.“

1. zápas, ne 25.3.2018: Přerov – Havířov 13:15
2. zápas, út 27.3.2018: Havířov – Přerov 17:15
Případný rozhodující 3. zápas, st 28.3.2018: Havířov – Přerov

Autor fotografií s Přerovem: Hana Řezníčková (PRE)

Série startuje v neděli v Přerově, na naše mladíky se můžete přijít podívat do Gascontrol arény v úterý 27. března od 17:15. Pojďme opět vytvořit úžasnou atmosféru a kluky k postupu do bojů o titul posunout!