VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mladí AZeťáci opět v reprezentačních výběrech

04.02.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Tento týden mají ligové soutěže mužů i mládeže reprezentační přestávku. Hráči dostali krátké volno, po němž se v rámci tréninku budou připravovat na závěr svých soutěží. Tento scénář však neplatí pro všechny. Naopak Honzu Bambulu, Gabriela Szturce a Elišku Vaněčkovou i v tomto týdnu čekají zápasy, a to za mládežnické reprezentační týmy ČR.

Jan Bambula – U19 Turnaj pěti zemí ve Finsku (Turku)

S devatenáctkou do Finska, tak by se dala charakterizovat další reprezentační mise osmnáctiletého Honzy Bambuly. Poté, co zemi „tisíců jezer“ navštívil už v listopadu při trojutkání s domácími reprezentanty, a v prosinci absolvoval slavný U19 World Junior A Challenge 2018 v kanadském Bonnyville, půjde o jeho třetí reprezentační akci sezony.

Hokejový profil Honzy Bambuly ZDE.

Ještě před odletem do Finska absolvuje tento mládežnický výběr od neděle krátké soustředění v Rokycanech. Ale v úterý dopoledne už vyrazí směr severovýchod. V jihofinském Turku na české mladíky od středy postupně čekají tito soupeři.

Rozpis zápasů českého týmu (středa 6. 2. – neděle 10.2. 2019)

středa 19:00 Česko-Finsko
čtvrtek 15:30 Česko-Švédsko
pátek 19:00 Česko-Švýcarsko
neděle 17:30 Česko-Německo

Ze všech utkání jsou připraveny textové online přenosy na webu onlajny.com.

Gabriel Szturc – U16 Turnaj čtyř zemí ve Finsku (Mikkeli)

Patnáctiletý Gabriel Szturc obdržel pozvánku na reprezentační akci letos už počtvrté. Po srpnovém turnaji v Rakousku, prosincovém trojutkání s Ruskem (Vrchlabí a Jičín) a lednové přípravě proti Slovensku (Hodonín), zamíří tentokrát poprvé na sever Evropy.

Hokejový profil Gabriela Szturce ZDE.

Také šestnáctka absolvuje před odletem soustředění. V jejím případě to budou čtyři dny (neděle-středa) na Kladně. Ve čtvrtek přijde na řadu letecký přesun do Helsinek a následně zhruba tříhodinová cesta autobusem na severovýchod do 50tisícového města Mikkeli. Zde čekají od pátku na naše nejmladší reprezentanty tři nejtěžší možní evropští soupeři.

Rozpis zápasů českého týmu (pátek 8. 2. – neděle 10.2. 2019)

pátek 19:00 Finsko-Česko
sobota 17:30 Česko-Švédsko
neděle 17:30 Česko-Rusko

Také ze všech těchto utkání jsou připraveny textové online přenosy na webu onlajny.com.

Eliška Vaněčková – Ženy U16 Turnaj čtyř zemí v Německu (Selb)

Patnáctiletá obránkyně Eliška Vaněčková sice letos prvním rokem neobléká dres AZetu (hraje extraligu žen za Karvinou), ale jako odchovankyni ji nemůžeme opominout. V ženské mládežnické reprezentaci (U16 i U18) už odehrála za poslední tři sezony téměř 30 zápasů a na poslední akci dokonce plnila roli kapitánky národního týmu!

Hokejový profil Elišky Vaněčkové ZDE.

Tentokrát ji, i spoluhráčky z týmu, čeká Turnaj čtyř zemí ve Německu, Soupeřem jim budou tradiční středoevropské týmy Švýcarska, Rakouska a Německa. Ještě před turnajem se už ve středu ženská šestnáctka sejde ke dvoudennímu soustředění v Chebu.

Rozpis zápasů českého týmu (pátek 8. 2. – neděle 10.2. 2019)

pátek 14:00 Česko-Švýcarsko
sobota 14:00 Česko-Rakousko
neděle 13:00 Německo-Česko

Také ze všech těchto tří zápasů jsou připraveny textové online přenosy na webu onlajny.com

Pro úplnost ještě dodejme že další tři hráči z AZeťáckého dorostu - Kevin Horváth, Adam Kremnický a Maxim Mastič budou reprezentovat v mládežnických kategoriích U15, U16 a U17 své rodné Slovensko.

Všem mladým vyslancům AZetu v reprezentačních dresech přejeme hodně zdaru.