Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Mládežnické týmy zahájily tréninky na ledě

31.07.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Martyrium suché přípravy skončilo i hráčům havířovské juniorky a dorostu. Své první sklouznutí v přípravě na sezónu 2020/21 tak už mají za sebou další dvě věkové kategorie. Nadšení mladých hokejistů, pro které to bylo nejdelší odloučení od ledové plochy vůbec, bylo vidět na tvářích všech zúčastněných.

Junioři

Havířovská GASCONTROL aréna se probudila ze svého spánku a po mužích se v neděli 26. července dočkali i junioři. Ti v pauze způsobené koronavirem sice postoupili do Juniorské ligy akademií, jenže tým, který loni své soupeře v REDSTONE Extralize juniorů převyšoval o třídu, už je minulostí.

Legii zkázy, jak nazvali fanoušci Slovanu juniory AZetu po jednom ze čtvrtfinálových utkání, ve kterém modrobílí zvítězili 12:0, už neuvidíme. Hráči jako Petr Fridrich, Jan Bambula a Tomáš Dajčar, už nastupují mezi muži a teď je na mladších, aby zaujali jejich pozici v týmu. Trenér havířovské juniorky Tomáš Potěšil o sestavě: „Prozatím nemáme všechny hráče pod smlouvou a stále zkoušíme nové kluky. Definitivní sestava bude k dispozici až v druhé polovině srpna“.

Hráči se v prvním tréninku pod dohledem trenérů Tomáše Potěšila a Filipa Konštackého ze začátku rozkoukávali, ale v suchém triku z ledu rozhodně neodcházeli.

Asistent hlavního trenéra Filip Konštacký po prvním tréninku na ledě řekl toto: „První týden na to jdeme zlehka, musíme kluky trochu, jak se říká, zapracovat. Budeme trénovat dvakrát denně v hale. Kromě přípravy na ledě, budeme v mezičase ještě v posilovně, anebo si zajdeme zaběhat na atletický ovál. Ze začátku nechceme kluky hned úplně vyšťavit. Nicméně s postupem času budeme zvedat zátěž a přidávat (usmívá se).“

Přípravná utkání juniorů:

V přípravě se junioři utkají nejprve 30. července s Olomoucí, následují v rychlém sledu zápasy s Porubou (4. srpna), Přerovem (5. srpna) a Jihlavou (7. a 11 srpna). Poslední zápas, který má stanovený datum je utkání v Opavě (14. srpen). Následují dvě utkání s Vítkovicemi, ale jejich termíny nebyly před uzávěrkou známy.

Dorost

Dorostenci začali s přípravou na ledě o den později než junioři a sice 27. července. Na prvním tréninku se hráči střídali na jednotlivých stanovištích. Na prvním hrála prim práce s hokejkou, na jiném se zaměřovalo na výbušnost a na dalším na laterální (boční) pohyb. Celou dobu byli pod bedlivým dohledem trenérského dua Tomáš Urbánek a Jan Daneček.

Po tréninku se o letošní přípravě na ledě vyjádřil trenér dorostu Tomáš Urbánek: „Pro nás se oproti loňsku nic nemění, budeme pokračovat v osvědčeném modelu přípravy. V první fázi budeme na ledě dvakrát denně a k tomu si přidáme i posilovnu.“ Na otázku, jak se mu jeví nově příchozí hráči, odpověděl trenér Urbánek takto: „Máme tady, jako každý rok, příchod nových hráčů z deváté třídy a odchod hráčů do juniorky. Noví hráči jsou šikovní a časem nám nahradí skvělý loňský ročník. Pevnou sestavu, ale po mně teď nechtějte, ta bude definitivně hotova až po posledním přípravném zápase.“

O tom co hráče čeká po měsíci příprav pokračuje trenér Urbánek: „Do té doby budeme trénovat v blocích a zúčastníme se dvou turnajů, kde se potkáme s týmy z nejvyšší dorostenecké soutěže. Tam poprvé uvidíme, jak dobře na tom letos jsme. První turnaj odehrajeme v Pardubicích a druhý ve Zlíně.“

Přípravná utkání dorostu:

Prvním prubířským kamenem bude pro dorostence zápas v Porubě (31. července), pak následuje zápas s Olomoucí (4. srpna). Dvojzápas se Vsetínem bude v druhém srpnovém týdnu (11. a 13. srpna). Posledním přípravným zápasem bude 19. srpna v Havířově střetnutí se Zlínem. Pak následují dva turnaje, první je na programu předposlední prázdninový víkend v Pardubicích a druhý se uskuteční první zářijový víkend ve Zlíně.

Více fotek z prvního tréninku obou kategorií naleznete ve fotogalerii na webu.