VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mezinárodní turnaj 4. tříd Fovea Cup vyhrála Olomouc, AZet na hezkém třetím místě

01.01.2020 | Petr Bortlík

Dne 27.12. byl Havířov již potřetí pořadatelem mezinárodního hokejového turnaje hráčů 4. tříd. Kromě domácího AZetu se v Gascontrol aréně představily týmy Olomouce a Prostějova, ze Slovenska přijel tým Žiliny a z Polska tým Unia Osvětim. Turnaj se hrál stylem každý s každým, za výhru byly dva body a za případnou remízu bod jeden.

Pro mladé hráče, kromě toho, že je čekaly velmi zajímavé zápasy, byly připraveny také poháry a medaile, za něž moc děkujeme společnosti Fovea a řada dalších věcných cen. Za veškeré odměny, pomoc a podporu při organizaci tohoto turnaje pro žáky 4. tříd děkujeme vedení klubu, sponzorům, České průmyslové zdravotní pojišťovně, Revírní bratrské pokladně, firmě MM tuning, Filiphockey a K&K Pneu a také všem rodičům hráčů. Jmenovitě pak ještě panu Mariánu Tarabovi za pomoc s organizací turnaje a našim skvělým časoměřičům Láďovi Krčovi a Pepovi Malyszovi.

Ovšem zpět k samotnému turnaji, velkým zážitkem pro všechny bylo již slavnostní nastoupení na led s ohňovou show a hymnami před samotnými zápasy. Další výzvou pro tyto hráče bylo, že 4. třídy ještě standardně hrají minihokej, ovšem tentokrát se hrálo již na celé hřiště dvakrát po dvaceti minutách hrubého času. Nutno dodat, že se s tím všichni naprosto skvěle popasovali.

Domácí AZ Havířov vyslal do boje tým v sestavě:

Brankáři: David Barabosz, Jiří Vaněk

Hráči: Jakub Milerský, David Häusler, Roman Duna, Matyáš Potužník, Josef Hodný, Tomáš Antoš, Martin Sikora, Karel Horák, Stella Šourková, Štěpán Bolek, Dan Taraba, Nicolas Macků, Ondřej Holeš, Josef Labudek, Jan Martínek, Ondřej Maceček.

Náš první zápas nás čekal proti slovenské HK Žilina a slavnostní nástup byl pro naše hráče natolik silným zážitkem, že jim lehce utekl úvod zápasu. Soupeř se dostal do vedení a i přes velkou snahu mladí AZeťáci již nedokázali utkání otočit a prohráli 6:4.

Druhé utkání proti HC Olomouc již mělo ty správné parametry po celou dobu a i když výsledek vypadá hrozivě, hra obou týmů byla vyrovnaná. Duel rozhodl hlavně výborně chytající brankář Olomouce, který výrazně pomohl svému týmu k triumfu 6:1.

Další soupeř, SK Prostějov 1913, sliboval vyrovnanou bitvu a to se také potvrdilo. Hráči obou týmů se snažili až do posledních vteřin překlopit utkání na svou stranu, ovšem nakonec se to ani jednomu týmu nepovedlo a utkání skončilo nerozhodně 3:3.

Poslední zápas proti polské Unia Osvětim byl pro oba týmy velmi náročný, jelikož již byla znát velká únava hráčů. Tento duel rozhodla hlavně obrovská touha po výhře a také velká bojovnost, která v tomto týmu rozhodně je. Mladí AZeťáci vybojovali triumf 6:4 a zajistili si tím 3. příčku v celkovém pořadí Fovea Cupu. "Všem hráčům patří obrovský respekt a dík za předvedenou hru a vysoké nasazení," okomentoval výkon mladých hráčů AZetu organizátor celého turnaje a zároveň trenér čtvrťáků Luděk Jarolím.

Výsledky jednotlivých utkání:
Havířov - Žilina 4:6
Olomouc - Prostějov 6:4
Osvětim - Žilina 5:2
Havířov - Olomouc 1:6
Žilina - Prostějov 2:7
Olomouc - Osvětim 6:4
Prostějov - Havířov 3:3
Havířov - Osvětim 6:4
Žilina - Olomouc 1:4
Osvětim - Prostějov 0:4

Konečné pořadí turnaje:

1. HC Olomouc (8 bodů)
  2. SK Prostějov 1913 (5 bodů)
  3. AZ Havířov (3 body)
  4. Unia Osvětim (2 body)
  5. MsHK Žilina (2 body)

Kromě umístění týmů v konečném pořadí byli vyhlášeni také nejlepší hráči svých týmů a také nejlepší brankář turnaje.

Nejlepším gólmanem byl vyhlášen zaslouženě Filip Čisárik z Olomouce.

Nejlepší hráči jednotlivých týmů:

AZ Havířov: Roman Duna
HC Olomouc: Adam Kurz
SK Prostějov 1913: Jakub Lukáš
HK Žilina: Šimon Širanec
Unia Osvětim: Jakub Zabagło

Závěrem bychom chtěli ještě jednou poděkovat za tento krásný turnaj, který je jistě skvělým zážitkem i zkušeností pro všechny mladé hráče. Děkujeme za podporu při organizaci i za zajištění cen vedení klubu AZ Havířov, rodičům a také sponzorům, včetně společnosti Fovea, České průmyslové zdravotní pojišťovně, Revírní bratrské pokladně, firmě MM tuning, Filiphockey a K&K Pneu.

Fotografie a podkladové texty poskytl redakci Luděk Jarolím. Děkujeme!