Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Město Havířov navýšilo částky podpory dospělého i mládežnického hokeje

08.04.2018 | Klub

Statutární město Havířov je dlouhodobě nejvýznamnějším partnerem klubu AZ Residomo Havířov. Podporuje jak mládežnický, tak dospělý hokej V letošním roce dokonce navýšilo částku, a to o 500 000,-Kč pro mládež a o 200 000,-Kč pro muže. To samozřejmě umožňuje klubu zlepšit činnost a na druhou stranu tak přispět k šíření dobrého jména města.

Předsezonní tisková konference: primátorka Havířova Mgr. Jana Feberová, trenér A týmu Martin Janeček, manažer AZetu Patrik Rimmel, prezident AZetu Jaroslav Mrowiec

„Velmi si vážím dlouhodobé a stabilní podpory ze strany města. Bez ní by hokej v Havířově nemohl fungovat v takové podobě, jak jej všichni občané znají,” říká prezident klubu Jaroslav Mrowiec a vypočítává, na co budou tyto finance použity.

„Část peněz půjde na na nákup nových dresů k výročí 90 let klubu pro všechny mládežnické kategorie a rozšíření trenérské základny o kvalitního šéftrenéra brankářů a také o zkvalitnění práce trenérů. Pro muže použijeme částku na uspořádání oslav 90 let založení klubu, která vychází právě na letošní rok 2018.“

„Věřím, že i díky navýšení částky, bude AZ slavit další sportovní úspěchy napříč všemi kategoriemi a šířit dobré jméno města. Na tomto místě si dovolím tlumočit velký dík městu za všechny rodiče a děti z našeho klubu“ uzavírá Jaroslav Mrowiec.

Hráči A týmu

Kromě A týmu mužů, jenž se v právě skončené sezoně umístil na 7. příčce 1. Hokejové ligy a po roce opět postoupil do play-off, se letošní sezona vydařila i oběma mládežnickým týmům.

Starší i mladší dorostenci ve svých extraligových soutěžích předčili i některé slovutnější soupeře a postoupili do play-off bojů o titul.

Starší dorost hodně potrápil největšího favorita ze Salzburgu, disponujícího slovutnou sportovní akademií. Mladší dorost vyřadil Mladou Boleslav a dostal se mezi 8 nejlepších týmů své kategorie v ČR.

Tým starších dorostenců

Letošní sezona se také vydařila žákovským týmům 8., 7. a 6. třídy, které skončily ve svých ligových soutěžích na předních příčkách a v průběhu sezony přivezly některé turnajové úspěchy.

K důstojnému oslavení 90. výročí své existence připravuje AZ Residomo Havířov celou řadu akcí a zapojit chce i své fanoušky. Ti budou mít možnost navrhnout výroční logo, zapojit se do pracovní skupiny připravující oslavy a také poskytnout dobové materiály související s historií klubu (více informací v článku ZDE).