"Měli jsme špatný začátek," říká autor první branky AZetu Jiří Tvrdý

20.10.2022 | Josef Nudera

Jiří Tvrdý se vrátil do zápasového kolotoče proti Valašskému Meziříčí po menším zranění, kdy vynechal utkání v Havlíčkově Brodu, a hned si dokázal připsat premiérovou branku v sezoně. Jednalo se o vyrovnávací gól na 1:1. Po zápase jsme Jirku krátce vyzpovídali. Přidal postřehy z utkání, ale zároveň přidal pár slov k nadcházejícímu utkání doma se Znojmem.

Pro vás osobně to bylo poprvé, co jste v letošní sezoně dal branku. Můžete se ještě vrátit k této situaci a popsat, jak jste tu gólovou situaci viděl?

Pasta (pozn. redakce David Pastor) to dával zpoza brány před branku. Byla tam mela, puk se ke mně nějak odrazil a já jsem už do toho jen bekhendem ťukl a padlo to tam.

Byl to v tu chvíli důležitý gól na 1:1. Zápas byl dále vyrovnaný, ale soupeř vám odskočil ve třetí třetině na dva góly. Nevzdali jste se, zabojovali a nakonec prohráli v prodloužení. Jak jste ten zápas viděl vy z vaší pozice na ledě?

Měli jsme špatný začátek. Dostali jsme hned v prvním střídání gól. Museli jsme už od začátku dotahovat. Podařilo se nám soupeře dotáhnout, ale opět jsme dostali dva blbé góly. Se štěstím jsme srovnali na 3:3. V prodloužení trocha smůly, dostali jsme z první střely gól. Bohužel bereme jen jeden bod, mohlo jich být více, ale aspoň ten jeden.

V čem bylo dnes Valašské Meziříčí lepší?

To ani nevím. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Možná v tom, že dal soupeř o jeden gól navíc.

Další zápas budete hrát v sobotu před domácími fanoušky a přijede silné Znojmo, které zatím všechno vyhrává. Nicméně je to ta pravá výzva, kterou teď potřebujete a porvete se o tři body?

Určitě. Doma jsme ještě nevyhráli, a kdybychom vyhráli už proti Znojmu, tak by nám to udělalo radost. Navíc proti tak silnému týmu, který ještě neprohrál. Na zápas se už budeme připravovat a věřím, že zvítězíme.

Budete to velká výzva, držíme palce. Děkuji za rozhovor.