VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Martin Adamský: Z porážky bych nedělal vědu, ale musíme se poučit z chyb

12.08.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Zkušený útočník Martin Adamský měl v úterním zápase AZetu proti Znojmu svou premiéru v Havířovském dresu. Po utkání jsme jej pozvali k rozhovoru.

Martine, máš za sebou první zápas v dresu AZetu. Jak ho hodnotíš?

Samozřejmě nedopadl dobře, což mě mrzí. Protože začít vítězstvím, by bylo lepší. Ale je to příprava. Byly tam nějaké chyby, které musíme odstranit. Ale na to je čas do září a pak se ukáže síla našeho týmu. Takže z porážky bych nedělal nějakou velkou vědu. Musíme se z toho ponaučit a už ve čtvrtek nás čeká další zápas.

Dlouho jste se nemohli střelecky prosadit. Chvíli jste prohrávali, ale pak jste dali tři góly a zápas měli pod kontrolou.

Střeleckých příležitostí jsme měli opravdu hodně, a to i z dobrých pozic, ale nepadalo to tam. Takže se ukázalo, že si je dokážeme vytvořit, to je pozitivní. Věřím, že až si to všechno sedne, a bude i lepší led, tak budeme úspěšnější i v jejich proměňování a to nám přinese lepší výsledek.

Proč jste podle tebe v závěru ztratili zápas?

To je přesně to, co se stává v zápase, kdy celou dobu tlačíte a pak vám soupeř ujede po dvou chybách na modré čáře…. My jsme si to po zápase v kabině říkali. Na modré se puky nesmí ztrácet. Tohle si musíme pohlídat, a přesně teď v přípravě je čas na tom pracovat.

Ty sis ze zápasu odnesl i zranění na nose. Co se stalo?

Já bych řekl, že to je karma (smích). Já jsem předtím nechtěně trefil protihráče loktem, což měl být asi faul. No a pak jsem dostal po buly hokejkou, takže tím to bylo srovnáno. Jinak ten škrábanec na nose není nic vážného, horší byl ten faul na mě před mantinelem.

Zmiňoval jsi kvalitu ledu. To byl opravdu až tak špatný?

Ráno to bylo ještě horší… To je dáno těmi teplotami, je na něm taková krustička a v některých pasážích zápasu pak puk neklouže, jak by měl. Ale na to se samozřejmě nechci vymlouvat, podmínky jsme měli oba týmy stejné a i v nich dal soupeř gólů více.

Co spolupráce s parťáky v útoku, tedy Lukášem Bednářem a Jirkou Zdeňkem?

Byl to náš první zápas. Dokázali jsme si vytvořit převahu, a byť jsme gól nedali, tak myslím, že by se na tom dalo do sezony stavět.

A přesilovková spolupráce, když vás na modré podporovala silná ofenzívní dvojice Antonín Bořuta-Alex Rašner?

Ještě tam chodil i David Chroboček … Ta síla tam je. Musíme se zklidnit na puku, ale myslím že i tato spolupráce bude klapat.

Jak jsi se, po zhruba 14 dnech, sžil s prostředím v AZetu?

Řekl bych, že úplně normálně. Nebudu srovnávat podmínky, jestli je tady něco lepší nebo horší než v Třinci. Já jsem přišel hrát hokej a ne si stěžovat, jestli tady je něčeho málo. Mě se tady líbí a důležité je, abych se i já líbil na ledě lidem.

Už za dva dny vás čeká další zápas. Jak těšíš na soupeře z polské nejvyšší soutěže?

To, že hrajeme už za dva dny mi vůbec nevadí, já raději hraju, než trénuju. Zápas beru jako nejlepší možný trénink, má to nejvyšší míru intenzity. Nevím co čekat od soupeře… Zrovna jsem s klukama vzpomínal, že jsem proti polskému týmu hrál naposledy v 5. třídě za Studénku (smích). Každopádně je to náš další soupeř a je potřeba jej porazit.

Příští týden pojedete k „odvetě“ do Znojma. Předpokládám, že mu budete chtít dnešní porážku vrátit? Jak toho docílit?

Že bychom zkusili stejnou taktiku jako oni u nás, tedy vyčkávat a udeřit v závěru (smích)? Ne, to ještě uvidíme. Každopádně tam budeme chtít vyhrát.

Martine, děkuji za rozhovor.