MDO: Havířov ztratil dobře rozehrané utkání s Vítkovicemi ve třetí třetině

Josef Nudera | 21.01.2018

Další kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu zavedlo Havířov na led tabulkově výše postaveného souseda Vítkovic. Havířovští mladíci vstoupili do utkání dobře a po dvou třetinách vedli nad Vítkovicemi 2:1. Domácí tým ale dokázal ve třetí třetině nejprve srovnat a následně v 58. minutě rozhodnout o svém vítězství brankou z přesilovky. Havířov si z tohoto derby neodváží žádný bod.

ELMD - 27.kolo ne 21.1.12:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
3:2
(0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Gebauer (Pastor, Cubo), 44. Krška (Bystroň, Tvrdý), 58. Pastor (Schauer) – 15. Jedlička, 36. Pavlačka (TS). Rozhodčí: P. Pelc – L. Barteček, V. Kořistka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Smolka, Kocián, Bystroň, Cubo, F. Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Rajčan
AZ Residomo Havířov: Pawlas – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

Havířovský mladší dorost nezačal utkání s nedalekými Vítkovicemi vůbec špatně. V první třetině se dokázal Havířov prosadit jako první, když prostřelil brankáře Dolíška Maroš Jedlička - 0:1.

Vítkovice dokázaly ve 23. minutě srovnat krok. Po Pastorově nahrávce úspěšně zakončil Jakub Gebauer - 1:1. Hráči AZ RESIDOMO Havířov dokázali ještě do přestávky uzmout vedení opět na svou stranu. Ve 36. minutě totiž dokázal využít trestné střílení Martin Pavlačka - 1:2.

AZet vstoupil do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem a s vyhlídkami na zisk bodů. Ve 44. minutě dokázal Patrik Krška srovnat a Vítkovice se tak opět dostaly zpátky do zápasu - 2:2.

Zápas postupně ubíhal a vše vypadalo, že se půjde nejspíše do prodloužení. To by ale v 58. minutě nesměly Vítkovice využít přesilovou hru, konkrétně by se nesměl prosadit David Pastor.

Vítkovice si pak vedení 3:2, ve kterém byli poprvé v utkání, dokázaly pohlídat a mohou se tak radovat ze zisku 3 bodů do tabulky, kde drží druhou příčku. Havířov se z Ostravy vrací s nulou, což je vzhledem k průběhu utkání škoda.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Myslím si, že utkání bylo velmi kvalitní i z toho pohledu, že oba týmy do něj nastoupily v maximálně nejsilnějších sestavách. My jsme sice v některých fázích zápasu měli navrch, a rozhodující gól jsme dostali až v přesilovce v závěru utkání, ale myslím, že to bylo spravedlivé vítězství pro domácí, kteří byli o ten jeden gól lepší.