MDO: Havířov udolal Brno těsně 1:0 a zvýšil vedení v tabulce

Josef Nudera | 08.02.2016

V pondělí 8. února se odehrálo utkání ELIOD Extraligy mladšího dorostu mezi AZ Havířov a Warriorem Brno. Jednalo se o dohrávku 10. kola nadstavbové skupiny E. Zápas to byl vyrovnaný a rozhodla jediná branka, kterou vstřelil ve 29. minutě Vojtěch Pindel. Brankář Daniel Šembera vychytal v utkání čisté konto a AZ tak navýšil vedení v tabulce na druhý Vsetín.

ELMD - 28.kolo po 8.2.15:00
AZ Havířov - Warriors Brno
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Pindel (Janeček). Rozhodčí: Cik - Cabák, Dohnal. Vyloučení: 6:6 (Zíka (HAV) 5 + 20 za faul kolenem). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 21:16. Průběh utkání: 0:0, 1:0.

AZ Havířov: Šembera – Pavelek, Grygar, Hrček, Máca "A", Adámek, Čipera – Janeček, Tomeček, Lednický, Damps, Potočný, Juhász, Szturc, Pindel, Zíka, Bambula "C", Revaj
Warriors Brno: Richter – Chlubna, Daněk, Miloš, Müller, Veleba "A", Branžovský, Mrkvica – Mudrych "C", Hrubeš, Krška, Dufek, Karpíšek, Pigl, Bernovský "A", Geidl, Bocián

V pondělí 8. února se v havířovské K&K PNEU Aréně odehrálo ELIOD Extraligové utkání mladšího dorostu mezi AZ Havířov a Warriorem Brno.

Hned v úvodu zápasu se hnal do šance Havířov, ale Bambulovu přihrávku dobře zablokoval obránce hostů. I Brno v úvodu zahrozilo. Pigl nastřelil puk na Šemberu, puk skončil někde pod jeho výstrojí. V 5. minutě dokázal trefit Zíka těžký puk bekhendem, ale na Richtera si nepřišel.

Následně jsme ve zbytku první třetiny sledovali pouze menší šance, které nemohli brankáře nějak více ohrozit. Až v 18. minutě se ozval domácí celek, jenže Grygarova střela orazila pouze tyčku brankové konstrukce Brněnských.

Ve druhé třetině se do velké šance dostal Mrkvica, ale Šembera jeho dorážku dokázal zneškodnit. Ve 28. minutě vyslal svižnou střelu z prostoru mezi kruhy Bambula, Richter puk srazil a schoval do lapačky. Ve 29. minutě jsme už ale viděli první branku utkání. Z levého kruhu vystřelil zápěstím Vojtěch Pindel a puk zapadl k tyčce – 1:0.

V polovině druhé části dorážel nebezpečně Zíka, jenže Richter jeho velkou šanci dokázal zastavit. Ve 37. minutě dostali Brňané možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale chyběla jim střelba a nedokázali ji využít. Naopak síly na ledě se následně srovnaly.

Hosté dostali i ve třetí části přesilovku, ale domácí dobře bránili a hostům nic nedovolili. Ve 46. minutě ohrozil Šemberu Dufek, ale havířovský brankář puk lapačkou vytěsnil mimo. O chvíli později tečoval Juhász Hrčkovu střelu, ale puk šel kousek od branky. V 53. minutě zasáhl Richter proti Grygarově střele, puk vyrazil k Janečkovi, jenže ten trefil beton brankáře.

V 57. minutě trefil Bambula masku brankáře Richtera, který udržel hostům naději.

V samotném závěru hráli Brňané přesilovku, ty se jim nedařily a Havířov tak ustál důležitý moment utkání. Hosté to sice pak ještě zkusili v šesti bez brankáře, ale už jim to nestačilo. V poslední minutě sice ohrozil Šemberu Karpíšek, puk ale udržel v náručí a Havířov následně mohl slavit zisk tří bodů.

Na čele tabulky má tak 12 bodový náskok na druhý Vsetín.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dnes to bylo těžké utkání. Brno se dostalo zpátky do pozice, kdy může bojovat o záchranu. Pro nás to byl těžký soupeř, který byl hodně nabuzený, nedal nám metr ledu zadarmo. Dnes jsme předvedli slušný výkon, možná až na 7 vyloučených hráčů. Byly to útočné fauly. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme ty oslabení odehráli velmi dobře. Jestli chceme potom pomýšlet dále v play-off, už nemůžeme takto faulovat. Chci poděkovat všem hráčům, odevzdali dobrý výkon, jelikož hráli druhý zápas ve dvou dnech. Dobrý výkon z naší strany.