AZ Havířov

Vstupenky na všechna domácí utkání další části Chance ligy jsou již v předprodeji v online ticketingu.

Letní sezóna v Chance lize - Morava a Slezsko část II.

14.07.2019 | David Motloch

Přestože zimní stadiony v těchto horkých měsících zejí prázdnotou a jediný led, na který má člověk v červenci chuť, je ten z ledové tříště, kluby Chance ligy nezahálely a zbrojily na nadcházející ročník. Na kterých manažerských židlích se telefon žhavil nejvíce, a kde se naopak utahovaly opasky? Informace z jednotlivých táborů přinášíme ve čtyřdílném seriálu - Letní sezóna v Chance Lize.

LHK Jestřábi Prostějov

Na Hané loňská sezóna skončila ve čtvrtfinále play-off, což pro místní klub znamenalo zklamání. Trenérské duo Vykoukal-Peštuka však bude mít k dispozici pro příští ročník opět velmi zajímavý kádr, který může mířit velmi vysoko. Jestřábům se po sezóně podařilo udržet úderné duo Nouza-Divíšek. Co k této dvojici Tomášovců dodat? Přestože oba budou brzy atakovat hranici 40 let a patří jednoznačně k tomu nejzkušenějšímu, co kádr Jestřábů nabízí, podíleli se loni na 51 brankách svého týmu! 

Loňský neúspěch v play-off pro vedení nutně neznamená týmovou přestavbu. Kostře mužstva se i nadále věří, a tak kromě Divíška s Nouzou v týmu i nadále bude pokračovat Marek Račuk či Lukáš Žálčík. V souvislosti s touto dvojicí se začalo uvažovat o složení nové útočné formace, kterou po přestupové bombě může doplnit z Chomutova příchozí Roman Chlouba. Nedávno se Jestřábi dohodli na další spolupráci s útočníky Václavem Meidlem (dříve hrál za Havířov) a Lukášem Luňákem. Za zmínku ještě stojí příchod dalšího útočníka - Lukáše Krejčíka

Další příchody: Dominik Hrníčko (Jihlava), Daniel Dvořák (Mountfield), Jakub Muška (Vrchlabí), Martin Novotný (Přerov), Kryštof Ouřada (Chomutov), Petr Chlán (Chomutov), Tomáš Jandus (Ústí nad Labem), Jaroslav Mrázek (Chomutov).

Další odchody: Daniel Kolář (Jihlava), David Dvořáček (Sparta), Radek Prokeš (České Budějovice), Zdeněk Čáp (Hradec Králové), Lukáš Volf (Vsetín), Ondřej Mikliš (Znojmo), Matouš Venkrbec (České Budějovice), Jan Starý (?).

Názor redakce: Prostějov má již tradičně vysoké ambice, nic se na tom měnit nebude ani před nadcházejícím ročníkem. Jestřábi své soupeře vždy ničili především produktivním útokem, a ten po letním posilování vypadá ještě lépe, než loni. V bráně si pozici jedničky i přes léto udržel brankář Jakub Neužil, který se po téměř 50 odchytaných zápasech osvědčil. Otázkou zůstává, jak pevná je vlastně obrana Hanáků? Ti mají nasmlouváno zatím šest obránců a není jisté, jak si nově příchozí beci sednou se zbytkem mužstva. Každopádně Prostějov bude nadále velmi nebezpečným týmem a to především v útoku. Zápasy s Jestřáby nebudou rozhodně nudné. Play-off by mělo být samozřejmostí, a jestli se podaří klubu dojít dále než jen do čtvrtfinále? Vyloučené to rozhodně není. 

SK Horácká Slavia Třebíč 

Před výčtem změn v kádru Třebíče musíme zmínit hned na začátek jednu podstatnou věc - Horácká Slavia prodloužila spolupráci se svým významným partnerem - korejskou energetickou společností KHNP. Co to pro tým znamená? Především přísun financí, které do Třebíče po letech dovolí nalákat zajímavé hráče. A přesně to se také stalo. Zatím nejzajímavější posilu klub hlásí po příchodu Martina Šťovíčka z Chomutova. Tento útočník patří k nejkomplexnějším hráčům Chance ligy - umí skvěle bránit, navíc je produktivní i v útoku. V Třebíči si od něj slibují zacelení díry po odchodu Adama Rašky. Společně s Lukášem Nedvídkem byl měl být hlavním "mozkem" útočných akcí SK.

V obraně hlásí Třebíč příchod beka Martina Padrnose. Ten loni pendloval mezi Zlínem, Porubou a Přerovem. Přestože se zatím nikde naplno neprosadil, současná třebíčská atmosféra by mu mohla prospět v rozletu. To samé se hovoří i o nově příchozím útočníkovi Tomáši Havránkovi. Teprve 21letý forvard už stihl pár startů v extralize, loni mu ale sezónu ukončil faulem Martin Erat a Havránek se v Třebíči pokusí opět zaujmout oči některého z extraligových manažerů. 

Další příchody: Jakub Jenáček (Vsetín), David Michálek (Havlíčkův Brod), Petr Patyk (Řisuty), Jan Václavek (Zlín).

Názor redakce: Velký palec nahoru za směr, kterým se v Třebíči vydali. Klub po letech spolupráce s brněnskou Kometou začal spoléhat především na své vlastní hráče. Dovolit si to samozřejmě může hlavně díky svému sponzorovi - korejské KHNP. Tato česko-korejská spojka ale může být výhodná pro obě strany. Energetická firma by se ráda podílela na obří zakázce při dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech, vedle kterých leží Třebíč co by člověk kamenem dohodil. Horácká Slavia se zase ráda stane soběstačným týmem, který má kontrolu nad svými hráči. Takže už žádné střídavé starty a hostování, a když už, tak jen minimálně.

A co se papírových předpokladů týče? Třebíč jistě složila zajímavý tým, který může trápit nejednoho favorita. Pokud si chcete před sezónou vsadit na černého koně soutěže, nebojte se označit právě Třebíč. Tento tým skutečně může překvapit, stejně tak ale může soupeřit o spodní příčky tabulky. V tuto chvíli lze jen těžko posoudit, vzhledem k tomu, co vše se během jednoho léta v Třebíči odehrálo.

HC Dukla Jihlava

V Jihlavě se po nepovedené sezóně utahovaly opasky. Klub už dříve avizoval, že bude pro nadcházející ročník disponovat užším kádrem, a tomu odpovídala i činnost vedení přes letní období - téměř žádné příchody, jen odchody. Důvod nynějšího skromného jednání Dukly je prostý - v následující sezóně nebude moci počítat s takovým finančním balíčkem, jako loni. V minulém ročníku totiž Jihlavští mohli těžit z prodeje některých hráčských smluv do NHL. Nenechme se ovšem zmást - kádr Jihlavy loni čítal celých 31 hráčů pod smlouvou, takže se jednatel klubu Bedřich Ščerban mohl před novináři nechat celkem s klidem slyšet, že toto číslo omezí. 

Z jihlavské Dukly tak odchází například Vlastimil Dostálek, na kterého vedení mužstva neuplatnilo roční opci. Jihlava po sezóně avizovala, že má pod smlouvou trio brankářů: Honzík - Brož - Lundström. Nakonec se však situace vyvinula jinak a David Honzík odchází do extraligového Litvínova.  Do Dukly přes léto přišel se statusem "posila" jediný hokejista - Daniel Kolář. Tento důrazný bek strávil poslední tři sezóny v Prostějově, kde se vypracoval mezi nejkvalitnější obránce Chance ligy.  

Díky početným odchodům může v Jihlavě v příštím ročníku dostat šanci teprve 17letý Tomáš Chlubna. Velký talent jihlavského hokeje už v minulosti stihl pět startů v Chance lize a patří i k tahounům reprezentační sedmnáctky. Ze stávající skvadry Dukly podepsal novou smlouvu Tomáš Harkabus a pokračuje i exhavířovský Tomáš Jiránek. Co je pro klub velmi důležité, že jeho čtyři nejproduktivnější hráči loňské sezóny pokračují dále - Tomáš Čachotský, Josef Skořepa, Matěj Pekr, Lukáš Anděl

Další příchody: Jakub Veselý (San Diego, WSHL), René Piegl (Žilina).

Další odchody: Jakub Suchánek (České Budějovice), David Kajínek (Trenčín), Miha Štebih (?), Martin Matějíček (?), Michal Hlinka (Poruba), Juraj Bezúch (Košice), Lukáš Klíma (?), Dominik Hrníčko (Prostějov), Martin Osmík (Sokolov), Nicolas Werbik (Vítkovice).

Názor redakce: Díky neaktivitě jihlavské Dukly přivést přes léto do týmu nové posily by se mohlo lehce zdát, že tým oslabil, ale ve skutečnosti tomu tak není. V týmu pokračují snad všechny hlavní opory z loňské sezóny, dokonce i odchod brankáře Davida Honzíka klub vlastně nemusí vůbec bolet. Tento brankář loni odchytal čtyři zápasy a brankoviště Dukly stálo na jiných. Navíc užší kádr může tento tým jen více semknout. Takže závěrem - trenér Petr Vlk měl loni za cíl dovést Jihlavu zpět do extraligy. I když se tento sen rychle rozplynul již v semifinále s Kladnem, v nadcházejícím ročníku dostane šanci na reparát. A s materiálem, který má k dispozici, jej stále může dosáhnout.  

Instagram Youtube