VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Letní sezóna ve WSM lize - Morava a Slezsko část II.

19.07.2018 | David Motloch

Pro fanoušky nepříliš atraktivní období - tzv. okurková sezóna, je v plném proudu. Manažeři prvoligových týmů však ani v této části roku nezaháleli a byli nuceni své kádry různě obměnit. Otázkou tedy zůstává, které týmy posilovaly, a kde naopak sklizeň okurek nedopadla úplně podle představ? Odpovědi nabízí následující článek, který ve své druhé části rozebírá zbylé tři týmy z východní části České republiky.

LHK Jestřábi Prostějov

Pokud se podíváte na poslední ročníky Prostějova, je jasné, že v klubu odvádí dobrou práci. Přes léto se navíc podařilo kádr stabilizovat a přidat i celkem zajímavá jména. Se službami exhavířovského Davida Dvořáčka byli Jestřábi spokojeni, stejně jako s výkony Jana Starého. Oba tak dostali nové smlouvy. Nová nabídka přišla i Janu Zdráhalovi.

Brankoviště Prostějova vyztuží na střídavé starty Tomáš Štůrala. Z Frýdku-Místku se stěhuje Michael Foltýn. Dost možná největší dopad na mužstvo však může mít přestup Marka Račuka ze Slavie. Ten by měl společně s Lukášem Žálčíkem vytvořit obávané duo ve druhé formaci. Přičtěme si k tomu fakt, že Jestřábi nadále disponují nebezpečnou první lajnou ve složení Divíšek - Starý - Nouza, a je jasné, že Prostějov by měl v útoku patřit mezi top mužstva v lize.

Další odchody: Dominik Groh (Ústí n/L), Marek Drtina (Nice, FRA1), Dušan Žovinec (Frýdek-Místek), Aleš Holík, Josef Horyna, Jan Rudovský (Frýdek-Místek), Marek Švec (K. Vary), Zdeněk Král (Detva), Jiří Cetkovský, Viktor Nestrašil, Milan Švarc, Ondřej Fiala, Jakub Hajný.

Tip redakce: Prostějov loni zdatně proháněl tu nejužší špičku ligy a v letošním ročníku může top týmům dýchat na záda ještě silněji. Hlavní síla týmu tkví v útoku, kde se kromě úderné první formace mohou zapojit i hráči z dalších pětek. Tady není o čem diskutovat, tým z Prostějova patří svou kvalitou do play-off. Otázka spíše zní, jak daleko v něm může dojít?

HC ZUBR Přerov

Klub přes léto posiloval především v obranných řadách. Robert Černý odváděl v Přerově dobrou práci, a tak se dočkal nabídky prodloužení spolupráce ze svého mateřského Chomutova. Ze Zlína se podařilo ulovit beka Martina Padrnose, který patří k mladým nadějím a hodlá časem nakouknout do extraligy.

Dále jistě zaujme především příchod Marka Sikory, který se tak vrací zpět k týmu Zubrů po ročním angažmá v Havířově. Přerov naopak opouští další exhavířovský útočník - Jakub Šlahař. Stěhuje se do Zlína.

Další příchody: Michal Šurý (Vsetín), Daniel Šimonů (jun. Zlín), Milan Valášek (Dvůr Králové - zatím oficiálně nepotvrzeno).

Další odchody: Juraj Šimboch (Nitra), Lukáš Chmelíř, Jiří Běhal, Mislav Rosandič (Mountfield), Oldřich Horák (Poruba), Matouš Kratochvíl (Pardubice), Karel Plášek starší (Šumperk), Jan Berger (Mountfield), Karel Plášek mladší (Kometa), Michal Gago (Zlín), Lubomír Kovařík.

Tip redakce: Přerov loni patřil k nebezpečným týmům a na tom se nic nemění ani po letní přestupové sezóně. Odcházející hráče Zubři nahradí zmiňovanými posilami, případně tým doplní nechtěnými hráči z extraligy na hostování či střídavé starty. Žádná velká jména se letos netočila, ale to nebylo ani třeba. Zubři už roky odvádí ve WSM lize kvalitní práci a zcela právem si letos budou dělat nárok na postup do play-off.

HC Dukla Jihlava

Jméno Matěje Pekra většina fanoušků WSM lize dobře pozná. Tak toto jméno si od příští sezóny zaškatulkujte pod logem Dukly Jihlava. Rozený kanonýr z Kladna změnil působiště a trenéři už jistě zvažují variantu jeho nasazení vedle Tomáše Čachotského. Nejlepším střelcem soutěže už Pekr jednou byl, v Jihlavě svůj rekord bude znovu atakovat. Kromě něj Jihlavští ulovili z Kladna ještě Petra Štindla, nejproduktivnějšího beka Rytířů v loňské sezóně.

Další příchody: Miha Štebih (Villacher, EBEL), Jan Pohl (Slavia), Vlastimil Dostálek (Č. Budějovice), Tomáš Harkabus (K. Vary), Martin Osmík (K. Vary).

Další odchody: Jakub Škarek (NY Islanders), Josef Kořenář (San Jose Sharks), Lars Volden (Pantern, SWE2), Erik de la Rose (Vítkovice), Petr Šidlík, Nicolai Bryhnisveen (Coventry, EIHL), Jan Zdráhal (Prostějov), Matěj Stříteský (Liberec), Richard Diviš (Řezno, GER3), Filip Seman (Havířov), Lukáš Žálčík (Prostějov), Zach Hamill, Wacey Rabbit, Petr Straka, Jiří Rys, Radek Hubáček.

Tip redakce: Kádr Dukly se samozřejmě po sestupu zpět do WSM ligy obměnil, ale kvalita v něm přetrvává nadále. Duo Pekr-Čachotský bude pro každou obranu noční můrou. Kvalitní jména Jihlavští posbírali i z Karlových Varů. V extralize to nebylo ono, ale ve WSM lize by Jihlava měla patřit mezi špičku. Play-off je vzhledem k ambicím mužstva povinností.