AZ Havířov

Letní příprava mládeže zahájena

26.04.2018 | Petr Miklas

Včera začala letní příprava na sezónu 2018/19 dorostencům a juniorům. V následujícím rozhovoru najdete odpovědi na základní otázky z úst sportovního manažera mládeže Tomáše Potěšila.

Pane trenére, chtěl bych Vás poprosit o odpovědi na několik otázek. Včera jste se poprvé sešli, ale asi jste trénovali jen lehce. Kdy vypuknou tréninky naplno?

Již 25.4. 2018 měly obě kategorie první sraz. Do pátku 27.4 trénujeme, abychom se trošku zapracovali a od pondělka 30.4 začneme, jak se říká, naplno.

Kolik hráčů máte k dispozici?

V obou kategoriích nastupuje do přípravy okolo 30 hráčů.

Podařilo se udržet kádr z loňské sezóny?

Nějaké změny nastanou v obou kategoriích. U juniorů velké změny neplánujeme. Věříme klukům, kteří zde hráli v obou dorostech a zaslouží si důvěru. V dorostu dostane šanci většina našich osmáků, ale s ohledem na jejich kvalitu a výsledky, musíme kádr určitě na několika postech posílit. Jednání stále probíhají.

Jak to vypadá s doplněním týmu?

U juniorů je v týmu jedna nová tvář na zkoušku. Jinak jednáme se všemi, aby zde nadále bojovali za AZ. Doufám a přeji si, že zde setrvají a energii, kterou jsme jim věnovali, ocení.

Kolik fází má trénink?

Budeme pokračovat v nastaveném režimu, takže každé družstvo bude mít celkem 7 až 8 tréninkových jednotek.

Co přesně je náplní tréninků?

Stručně řečeno zlepšení všech schopností a dovedností. Tedy síly, vytrvalosti, obratnosti, rychlosti, techniky a jiných.

Jak jsou rozděleny vaše role u jednotlivých týmů? Co obnáší práce asistenta Jana Danečka, který bude působit jak u dorostu, tak u juniorky?

Rozdělení trenérů je dané. Dnes jsme kupříkladu byli všichni tři trenéři u obou kategorií. Naše vytížení bude, podle programu a obtížnosti organizace tréninku, různé. Pan trenér Daneček je z nás nejzkušenější a my jsme rádi, že se bude podílet na rozvoji hráčů v obou kategoriích. Cílem bude posunout výkonnostně hráče tak, aby bylo možné je zapracovat do dospělého hokeje - nejlépe v AZETU.

Děkuji za rozhovor.

Instagram Youtube
×
Odehrané v 12:15 | Dor.
AZ Havířov
HC Kometa Brno