AZ Havířov

Na hlavní straně je spuštěna anketa k navrhovaným modelům 1. ligy pro sezonu 2021/22. Hlasujte, který z návrhů, představených v tomto článku, upřednostňujete.

Kádr AZetu se na příští sezonu poodkrývá. Kdo v týmu pokračuje?

25.04.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ještě téměř týden zbývá do magického termínu 1. 5., tedy dne, kdy hokejové kluby oficiálně představují nové hráče pro svůj kádr. Nejinak tomu bude i letos u AZ Heimstaden Havířov. My vám ale už nyní představíme jména hráčů, kteří bojovali za AZ v sezoně 2020/21, a budou v havířovském dresu nastupovat i v sezoně následující.

Začněme brankářským postem. 19letý Marek Štipčák, prošel v posledních pěti sezonách v AZetu všemi mládežnickými týmy a loni dostal, věkem coby stále ještě junior, poprvé příležitost i v áčku. Do branky se postavil ve čtyřech utkáních (průměr 2,65 br./z, 88,16 % úspěšnost zákroků). Skvělá čísla měl v juniorce. Ve třech zápasech vychytal tři výhry (průměr 0,47 br./z, 98,57 % úspěšnost zákroků). Nyní s klubem podepsal novou roční smlouvu s opcí.

V obraně bude pokračovat David Chroboček. 24letý havířovský odchovanec si za poslední sezony nejprve vydobyl stálé místo v základní sestavě a pak se stal i jedním z defenzivních pilířů. Minulou sezonu sice nepřidal tolik gólů jako v těch předchozích, ale poctivě sbíral asistence (1+7). Také David s klubem podepsal novou roční smlouvu s opcí.

Dalším odchovancem, kterého uvidíme v obranných řadách, je Jaroslav Mrowiec. Ve svých 22 letech přidá třetí sezonu mezi muži. Také on bude  letech určitě chtít navázat na úspěšnou sezonu 2019/20 (2+8, +11). Loni si, i kvůli zranění ruky z úvodu sezony, připsal jen 25 startů, a v nich 2 asistence a v +/- pět záporných bodů. V Jardově případě je podepsána nová roční smlouva.

Už dvanáctou sezonu v řadě přidá v AZeťáckém dresu kapitán Jan Maruna. V té minulé si havířovský patriot připsal 4 branky a 9 asistencí a především opět přispěl k „výchově“ svých mladých spoluhráčů. Honza podepsal s AZetem novou roční smlouvu s opcí a k více než 450 zápasům za Havířov může ve 32 letech přidat další porci.

To jeho spoluhráč z útoku, dvacetiletý Jakub Mrva, půjde v havířovském dresu do své druhé sezony. Loni ve své premiérové mezi muži nastoupil do 29 utkání s bilancí 3+2 a zejména na konci ročníku prokázal velký výkonnostní progres. Vítkovický odchovanec těžil ze spolupráce s Janem Marunou, tak uvidíme, jestli spolu budou opět nastupovat. Na Jakuba klub uplatnil opci.

Třetí sezonu (z toho druhou od začátku) přidá v havířovském dresu dravé křídlo z první lajny Jakub Doktor. 23letý jihočeský rodák a druhý muž kanadského bodování týmu v minulé sezoně (11+12), opakovaně prokazoval své vysoké individuální dovednosti a tak s ním klub už v průběhu sezony podepsal roční smlouvu s opcí.

Podle informací sportovního manažera klubu Pavla Zdráhala se o pevné místo v A-týmu porvou junioři Fabien Kočí, Oliver Ketner, Maxim Mastič, Kevin Horváth a Ondřej Becher. Na zkoušku také zůstávají čerstvě dvacetiletý Tomáš Krupa s o čtvrt roku mladším Janem Vašenkou.

Aktualizace 29. 4. 2021 - po návratu z hostování ve Vsetíně bude v AZetu pokračovat také útočník Lukáš Bednář.

Instagram Youtube