Juniorka zvládla přestřelku ve Žďáru a má 4 body

Petr Miklas | 04.01.2019

Junioři AZetu vstoupili do nového roku parádně, když zvládli přestřelku se Žďárem nad Sázavou a získali i bod navíc v prodloužení. Havířov šel v první třetině do vedení, domácí ale ještě v první třetině otočili skóre, jenže AZ stihl vyrovnat a ve druhé třetině otočil skóre opět na svou stranu. Plameny dokázaly vyrovnat, ale na čtvrtý gól Havířova už odpověď nenašly. Ve třetí třetině gól nepadl a bod navíc AZetu vystřelil v prodloužení nadstavby Jan Bambula, jenž dal gól i v normální hrací době. Dvakrát se trefil i Vojtěch Pindel. Zítra hrají junioři AZetu od 12 hodin na ledě Jihlavy.

DHL Extraliga juniorů - 28.kolo pá 4.1.18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Residomo Havířov
3:4
(2:2, 1:2, 0:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Filip (Mikulík, Kulich), 14. Vašíček (Klodner, Puczek), 26. Pětník (Vašíček, Poizl) – 9. Pindel (Kylnar, Bochnak), 20. Bambula (Juhász, Thiel), 23. Pindel (Pavelek, Kylnar), 38. Bochnak (Pavelek, Uhlíř), 65. Bambula (Juhász, Zdeněk). Rozhodčí: Kopeček - Křivohlavý, Bohuněk. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 22:47 (5:15, 7:18, 6:9, 4:5). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich (38. Radosta) – Černohorský, Mikulík, Zemchenkov, Klodner, Poizl, Klusáček, Budín – Filip, Vlk, Jedlička, Pětník, Jindra, Tlačil, Malenovský, Puczek, Nagy, Vašíček.
AZ Residomo Havířov: Matoušek (14. Štipčák) – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Pawliczek, Mastič, Kylnar, E. Bochnak, Dufek.

Naši junioři měli od začátku zápasu převahu a na začátku 9. minuty šli zásluhou Vojtěcha Pindela do vedení. Jenže domácí se prosadili dvakrát ze čtyř střel. Nejprve vyrovnal Jakub Filip a na konci 14. minuty už Plameny vedly, když se prosadil Dominik Vašíček. Tento okamžik znamenal konec působení brankáře AZetu Jiřího Matouška v zápase, vystřídal jej Marek Štipčák. Dvacet vteřin před koncem první části Jan Bambula vyrovnal a tak se šlo poprvé do šaten za stavu 2:2.

Gólová přestřelka pokračovala i ve druhé třetině. Ve 23. minutě vrátil AZetu vedení svou druhou brankou Vojtěch Pindel, ale už o tři minuty později bylo znovu vyrovnáno, když přesně mířil Richard Pěkník. Jenže na konci 38. minuty se znovu radoval Havířov, když Tomáše Kulicha překonal Ernest Bochnak. Po tomto gólu byl domácí brankář vystřídán, nahradil jej Jan Radosta. Po dvou třetinách tedy vedl AZet 3:4.

Ve třetí třetině už nepadl gól na žádné straně, oba náhradní brankáři byli neprůstřelní a šlo se do nadstavby. Už se zdálo, že o vítězi utkání budou muset rozhodnou samostatné nájezdy, ale půl minuty před koncem prodloužení překonal Radostu Jan Bambula, čímž zajistil Havířovu bod navíc.

Junioři tedy získali čtyři body a zítra se budou snažit získat další na ledě Jihlavy, utkání začíná ve 12 hodin.