Juniorka má první čtyřbodový zisk, porazila Vsetín 5:0

Petr Miklas | 30.09.2018

Dnešní utkání DHL extraligy juniorů mezi domácím AZ Havířov a hostujícím VHK ROBE Vsetín vyšlo Havířovu perfektně. Ve druhé třetině si vypracoval čtyřbrankový náskok, který ještě pojistil gólem ve třetí třetině. Po výhře 5:0 ještě přidal bod navíc v nadstavbě, když Dominik Pawliczek zkompletoval hattrick. Jan Bambula si připsal 3 asistence a Jiří Matoušek vychytal nulu. Další utkání sehrají junioři v pátek 5.10. na svém ledě proti Přerovu.

DHL Extraliga juniorů - 8.kolo ne 30.9.12:00
AZ Residomo Havířov - VHK Robe Vsetín
5:0
(0:0, 4:0, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Ševěček (Bochnak, Dufek), 26. Bochnak (Mastič, Grygar), 31. Mastič (Bambula, Pawliczek), 40. Pawliczek (Janeček, Bambula), 44. Pawliczek (Bambula, Ševěček), 61. Pawliczek (Uhlíř). Rozhodčí: Hykel – Ganger, Konvička. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 42:19. Průběh utkání: 4:0.

AZ Residomo Havířov: Matoušek – Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Pindel, Bambula, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Bochnak, Tomeček, Janeček, Dufek.
VHK Robe Vsetín: Sachr (44. Málek) – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Klímek, Zetocha, Vrána, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Frimel, Frydrych

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu, oba týmy dobře bránily a na první velkou šanci jsme museli počkat až do poloviny první třetiny. Blízko vstřelení branky byli domácí, když po Grygarově střele od modré doráželi Janeček a Juhász, ale Sachr podržel svůj tým.

V 17. minutě mohl udeřit Vsetín, jenže Zetochovu příležitost zhatil Matoušek výborným zákrokem ramenem. V závěru třetiny se nejprve mohl prosadit AZet, když Juhász přebruslil obránce hostí a po jeho střele, kterou Sachr vyrazil, zůstal puk volně ležet v brankovišti, než jej jeden z hostujících hráčů odklidil do bezpečí.

V poslední minutě mohl poslat Valachy do vedení Klímek, který pálil do odkryté branky, jenže mu šanci rychlým přesunem zlikvidoval Matoušek. Po první třetině se proto skóre nezměnilo a zůstalo 0:0.

Ve druhé třetině si AZet vypracoval čtyřbrankový náskok, vsetínské načal už ve 22. minutě Vojtěch Ševěček, jenž dorazil Bochnakovu střelu. Ve 26. minutě se hrálo čtyři na čtyři, Mastič odrazem o Sachrovy betony dostal puk k Wiktoru Bochnakovi, jemuž stačilo poslat jej do odkryté branky.

Ve 31. minutě předvedli parádní akci Bambula, Pawliczek a střílející Maxim Mastič, který zvýšil na 3:0. V závěru třetiny ještě využil přesilovku po krásné přihrávce Janečka Dominik Pawliczek, čímž stanovil skóre utkání po dvou třetinách na 4:0.

Vsetín vstoupil do třetí třetiny aktivně, krátce po jejím začátku měl velkou šanci Klímek, ale netrefil branku. Ve 44. minutě Havířov přidal po krásné souhře Bambuly, Ševěčka a zakončujícího Dominika Pawliczka pátou branku a vyhnal tak Sachra z branky. Toho v brance Vsetína nahradil Málek, jenž už do konce třetiny branku nedostal.

Gól nedal ani Vsetín, přestože měl několik vyložených šancí. Jenže Matoušek zabránil ve skórování jak Klímkovi ve 45. minutě, tak Ondračkovi o půl minuty později. Klímek se neprosadil ani v 55. minutě a tak šel AZ do nadstavby s výhrou 5:0.

Prodloužení trvalo jen 48 vteřin, pak jej povedenou tečí Uhlířova nahození ukončil Dominik Pawliczek, jenž tak skóroval potřetí v zápase a zajistil AZetu bod navíc.

Havířov si tak poprvé v sezóně připisuje plný bodový zisk.