Junioři znovu prohráli, v sérii s Pískem prohrávají už 0:2

Lukáš Jandora | 19.03.2023

Po fotbalové porážce 0:1 v prvním utkání, které se hrálo v sobotu, se v neděli v Písku uskutečnil druhý zápas důležité série, která rozhodne o tom, zda naši junioři podruhé ve dvou sezónách sestoupí. I v utkání s pořadovým číslem 2 se zrodil výsledek, který by spíše "pasoval" na zelený fotbalový pažit...

Liga juniorů - 0.kolo ne 19.3.
HC Písek - AZ Havířov
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Cháb (Dubský, Řehoř), 52. Cháb (Velíšek) – 59. Urbančík (Wlodara). Rozhodčí: Červenka — Kučera, Thuma. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Písek: Jansa — Čunát, Dohnal, Velíšek, Polák, Šipla, Lechnýř, Cícha — Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Mikeska, Dubský, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl
AZ Havířov: Smolka — Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Valouch, Brančík, Kreutz, Kalina — Plevka, Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Žák, Siekierka, Urbančík, Makovec

Psychicky posilněni o výhru v sobotním utkání vstoupili lépe do toho nedělního domácí hráči Písku, kteří se ze vstřelené branky poprvé radovali v 17. minutě. Asistencí Dubského a Řehoře využil Cháb - 1:0. V dalším průběhu zápasu jsme i přes šance na obou stranách na branku dlouho čekali, domácí až do 52. minuty nevyužili hned pět přesilových her, naši hráči měli k dispozici dvě.

Podruhé se skóre měnilo v minutě 52., domácí Dubský a Jakub Plevka v havířovském dresu skočili z trestné lavice na ledovou plochu a prakticky ve stejném okamžiku měnil skóre hry opět Filip Cháb, domácí hrdina dnešního utkání - 2:0.

Havířovští ani za stavu 0:2 neskládali zbraně, bojovali, snížit se jim však podařilo pozdě. V 59. minutě to byl Jakub Urbančík, který po příhře Olafa Wlodary vsítil po téměř 120 minutách první havířovský gól v Písku - 2:1, Slezané to ještě zkoušeli bez brankáře Smolky, za to se šesti bruslaři v poli, však kýženého vyrovnání se už nedočkali.

Z Písku si tak naši junioři odvážejí dvě velice těsné porážky, obě připomínají spíše fotbalové výsledky, každopádně stav série je už 2:0 pro Písečany, kteří do Havířova přijedou ve středu ke třetímu utkání, po kterém může být tzv. hotovo...