Junioři započali sezónu v Třinci

Jan Kudělka | 07.09.2018

Svůj první soutěžní zápas sehráli v pátek v podvečer junioři na ledě Třince. Lépe začali zápas třinečané, kteří se v úvodu první třetiny prosadili. Havířov však brankamai Lukáše Adámka a Maxima Mastiče v přesilovce skóre otočil a ujal se vedení. Na konci první třetiny se znovu však prosadil Třinec a tak se šlo do šaten po vyrovnané první třetině za nerozhodného stavu. Druhá třetina přinesla gól na obou stranách, ten havířovský vsítil ve vlastním oslabení Karel Dufek. Ve třetí třetině byli šťastnějším týmem domácí a zápas vyhráli výsledkem 4:3. Novinkou v soutěži je nadstavba, které se hraje po základní hrací době a v ní byl naopak šťastnějším týmem ten havířovský. Lukáš Adámek využil v 65. minutě další přesilovku a AZ si tak z Třince odváží bod za výhru v nadstavbě.

DHL Extraliga juniorů - 1.kolo pá 7.9.18:00
HC Oceláři Třinec - AZ Residomo Havířov
4:3
(2:2, 1:1, 1:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Matěj (Michálek), 19. Plandor (Králík), 26. Macháček (Krč), 52. Macháček (Krč) – 16. Adámek (Juhász, Koubek), 17. Mastič (Juhász), 27. Dufek (Juhász), 65. Adámek. Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 43:32 (15:13, 16:9, 11:7, 1:3). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

.

HC Oceláři Třinec: Ochman – Krzak, Rufer, Šulák, Konderla, Michálek, Homola – Havránek, Králik, Krč – Tomanek, Mikler, Geidl – Čmiel, Plandor, Matěj – Macháček
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Topolanský, Szturc, Uhlíř, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Stodůlka, Hilšer, Juhász – Adámek, Pawliczek, Mastič – Žídek, Tomeček, Revaj – Janeček, Dufek

Na první gól se v Třinci dlouho nečekalo. Už v deváté minutě se v početní výhodě z pravého křídla prosadil útočník Pavel Matěj a poslal svůj tým do vedení. Hosté mohli rychle kontrovat z nařízeného trestného střílení, Dufek ale proti Ochmanovi neuspěl. O chvíli později už se však havířovští junioři radovali po přesně zakončeném brejku Lukáše Adámka. Po vyrovnání následoval další rychlý úder AZetu a v čase 16:09 se po tečované střele Maxima Mastiče ujali vedení hosté. Oceláři ovšem stačili ještě před koncem první třetiny srovnat krok a díky důraznému Jiřímu Plandorovi se šlo do kabin za stavu 2:2.

Krátce po návratu ze šaten se domácí opět dostali do těsného náskoku. Velký tlak zužitkoval Štěpán Macháček a ranou z z pravého kruhu rozvlnil síť za zády Štipčáka. Vedení si ale Třinec ani tentokrát dlouho neužil a záhy inkasoval potřetí. Ve vlastní přesilové hře si domácí mladíci nepohlídali Karla Dufka, který z brejku upravil na 3:3.

Rozhodující moment zápasu přišel v čase 51:44. Oceláři svého soupeře zamkli v pásmu, nakonec se ke střele zblízka dostal Štěpán Macháček a svým druhým gólem v zápase zajistil Třinci tříbodové vítězství. V následném dodatkovém prodloužení se pak z bonusového bodu radoval AZet, to když se po obkroužení klece prosadil Lukáš Adámek.