Junioři v Porubě dotahovali, nakonec vyhráli na nájezdy

David Motloch | 28.09.2012

V rámci třetího kola se Havířov dostal na půdu nedaleké Poruby. Domácí byli po celý zápas ve výhodnější pozici, jelikož si po brankách Rosypky a Kofroně dokázali vybudovat vedení, Azet ale náskok vždy dokázal stáhnout. Nejprve ještě v první třetině rychle reagoval střelou z mezikruží Tomáš Matějek, a poté zachraňoval pro hosty zápas ve 48. minutě Pavel Glos. O vítězi zápasu se v normální hrací době nerozhodlo, to se stalo až při nájezdech. V páté sérii vystřílel pro Havířov vítězství v poměru 3:2 Josef Řehulka.

Liga juniorů - 3.kolo pá 28.9.
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Rosypka (Kysučan), 26. Kofroň (Maček, Dusík) – 11. Matějek (Graca, Tomšů), 48. Glos (Matějek), rozhodující sam. náj. Řehulka. Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Barteček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 32:34 (10:9, 14:9, 8:15). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC RT TORAX Poruba: Seifert – Dusík, Franek, Vrána, Jasiok, Ryška, Baca – Maček, Rosypka, Kysučan – Piják, Mihal D., Kofroň – Dominec, Kaleta, Halla.
AZ Havířov: Tomšů – Bureš, Dýrr, Glos, Graca, Jaroch, Kostelník, Křibík, Lenomar, Matějek, Mihal P., Mráz, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Řehulka, Smuž, Szewieczek, Weisser.

Po přestřelkách z přípravy se jakoby oba celky soustředily od úvodních minut spíše na pozornou obranu. První vážnější šanci si vytvořili hosté poté, co se Přívara šikovně prokličkoval až před branku, kde ztroskotal na betonu Seiferta. Ten si dokázal poradit i s následnou tvrdou střelou Řehulky. AZet poté zahrával přesilovku, ale skórovala na druhé straně Poruba. Oku lahodící ťukec předvedla dvojice Vladimír Rosypka – René Kysučan. První jmenovaný nakonec zakončoval do prázdné havířovské branky.

Havířovští na vyrovnání nemuseli příliš dlouho čekat. V polovině první třetiny si Tomáš Matějek dobře posunul puk mezi kruhy a přesnou střelou nedal Seifertovi sebemenší šanci. Druhou nahrávku si do statistik připsal také gólman Ondřej Tomšů. V dalším průběhu první části hry pokračovala vyrovnaná bitva o každý kousek ledu. Jelikož šancí bylo jako šafránu, další branka už nepadla.

Na začátku druhé třetiny byla aktivnější Poruba. Při vlastním oslabení dala havířovská obrana až příliš prostoru Mačkovi, ale Tomšů svůj tým podržel. Při dalším obstřelování jeho branky už ovšem zabránit gólu nedokázal. Nejprve zneškodnil Dusíkovu tvrdou střelu, následně si poradil i s dorážkou Mačka, ale na další dorážku Lukáše Kofroně, který ukázal důraz na brankovišti, již byl krátký.

Tomšů si nadále nemohl stěžovat na nedostatek práce, až v polovině prostřední části hosté srovnali hru. Blízko byl k vyrovnání Kostelník, jenže napálil jen tyč Seifertovy branky. K vidění byla následně i menší šarvátka mezi Vránou a Putniorzem. V závěru třetiny měl AZet územní převahu, ale do šancí jej pozorná porubská obrana nepouštěla. Před závěrečnou tercií tak bylo stále vše otevřené.

V úvodu třetí třetiny posunul Kaleta puk před branku na Domince, který ztroskotal na pravé tyči. Další minuty už ovšem patřily Havířovu, který neustále zvyšoval svou aktivitu. Z té vytěžil i brzké vyrovnání. Kapitán Pavel Glos šikovně objel branku a zasunul touš u druhé tyče. Převážit pomyslné misky vah na stranu Havířova mohl Řehulka. Mířil již na poloprázdnou branku, ale Seifert se blýskl zázračným zákrokem.

Na druhé straně se prezentoval individuálním průnikem přes celé kluziště Rosypka, který sám skončil místo puku v brance. Aktivnější však byli nadále hosté. Kostelník posílal puk Řehulku, který v dobré pozici přestřelil. Když pak v závěrečných vteřinách neuspěl z těžkého úhlu ani Mráz, musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy.

Nájezdy přinesly zajímavou podívanou. V první sérii se trefili mezi betony Kysučan a k levé tyči Matějek. Ve druhé sérii dostal RT TORAX do vedení Mihal, jenž tak dlouho míchal s pukem až našel volný prostor mezi betony Tomšů. Jeho jmenovec v dresu AZetu neuspěl. Rozhodnutí měl na holi Rosypka, ale rovněž nedal. Silné nervy prokázal Mráz, jenž musel dát a trefil se přesně pod horní tyč. Nakonec rozhodla až pátá série, v níž uspěl střelou mezi betony Josef Řehulka.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že po šedesáti minutách byla remíza naprosto spravedlivá. Pozitivní je na naší hře zlepšení obranné hry, nedostali jsme tolik branek jako v předchozích zápasech. Postrádám však v naší hře nějakou lehkost a uvolněnost, mám pocit, že kluci jsou stále svázaní a nervózní. Naše hra je křečovitá a není tam vidět lehkost z přípravných utkání. Věřím tomu, že když se nám podaří uhrát tříbodové vítězství, tak naše hra půjde nahoru.

Dalibor Pasker (HC AZ Havířov 2010): Uzavřeli jsme týden zápasů mezi Porubou a Havířovem. Utkání bylo z obou stran spíše takové nemastné a neslané, postrádal jsem tam i nějaké emoce. Myslím si, že vzhledem k poslední třetině jsme tady bod ztratili, ale na druhou stranu jsme rádi, že si odvážíme alespoň dva body.