Junioři v Litomyšli nezaváhali, do play-off půjdou z první příčky

Vít Káňa | 28.02.2020

H A V Í Ř O V - V posledním kole REDSTONE Extraligy juniorů se AZ představil na ZS v Litomyšli. Havířov musel, pokud chtěl pomýšlet na první místo v tabulce, zvítězit. AZ v první třetině vstřelil dvě branky, prosadili se Ševěček a Bernovský. Ve druhé periodě nejprve jeho náskok navýšil Fidrich. Pak sice domácí snížili na rozdíl dvou branek, ale Bernovský upravil na konečných 4:1 pro Havířov. AZ ve čtvrtfinále play-off vyzve Ústí nad Labem. První utkání je v GASCONTROL Aréně na programu 3. března v 18:00.

Extraliga juniorů - 36.kolo pá 28.2.17:00
HC Litomyšl - AZ Residomo Havířov
1:4
(0:2 1:2 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Lichtag – 4. Ševěček (Bambula, Bernovský), 18. Bernovský (Ševěček), 31. Fridrich (Bambula), 36. Bernovský (Fridrich) Rozhodčí: Maršálek – Viskot, Zábršová. Vyloučení: 9:4, navíc Voříšek (LIM) 5+OK a Jakubec (LIM) 10 min. OT. Diváci: 173. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 12:48 (6:18, 3:17, 3:13). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Litomyšl: Batěk – Drbal, Bláha (A), Lipenský, Fila, Myška, Novotný, Zahradník – Kašpar, Farkas, Voříšek (C), Dostál, Jakubec, Sajdl, Edl, Háněl, Večeřa (A), Lichtag.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Zmarzlák, Koubek, Ševěček (A), Uhlíř, Kočí, Grygar – Čempel, Pindel (C), Bernovský, Kubík, Tomeček, Štefka, Horváth, Revaj, Juhász (A), Fridrich, Byčkov, Bambula.

V úvodní třetině se jako první prosadili hráči Havířova, na konci 4. minuty domácího gólmana Batěka překonal po přihrávce Jana Bambuly Vojtěch Ševěček a bylo to 0:1. V 10. minutě se vylučovalo na obou stranách. Havířovský Kočí dostal dvě minuty trestu za hrubost a domácí O. Háněl za držení. Litomyšl se musela bránit v 17. minutě, Jakubec si vyzkoušel na dvě minuty pohodlí trestné lavice, provinil se držením. AZ přesilovku využil v 18. minutě zásluhou Jana Bernovského, nahrál mu střelec prvního gólu Vojtěch Ševěček, na světelné tabuli svítilo skóre 0:2 pro Havíře. Tímto stavem skončila i první perioda.

Druhé dějství začalo přesilovkou domácích, havířovský Uhlíř dostal dvě minuty za držení. Litomyšl výhodou opovrhla. Hosté z Havířova hráli v početní výhodě od poloviny 27. minuty, to se totiž provinil Lipenský podrážením a sudí to ocenil dvouminutovou penalizací. Trest domácích ještě neuplynul, když se na ledě jiskřilo a vylučovalo podruhé na obou stranách. Za domácí to byl Voříšek a za hosty Pindel, první jmenovaný obdržel dvě minuty za držení, druhý za sekání. Přesilovku čtyři na tři hosté nevyužili a také ve hře čtyři na čtyři se nic gólového nestalo. AZ se prosadil ve 31. minutě, branku dal Petr Fridrich po přihrávce Jana Bambuly, stav byl 0:3 hosty. Běžela 34. minuta utkání, když se domácí Voříšek opět dopustil faulu. Tentokrát obdržel 5 + osobní trest do konce utkání za sekání. Paradoxně se ve vlastním oslabení prosadili domácí Jakubem Lichtagem a snížili na 1:3. To nám v Litomyšli začala 35. minuta. Havíři odskočili na rozdíl tří branek v pokračující přesilovce ve 36. minutě, to se trefil Jan Bernovský a bylo to 1:4 pro Slezany.

Ve třetím dějství byla vidět herní kvalita a vyspělost hostů. Domácí šli ve 46. minutě do čtyř, protože se Dostál provinil hákováním. Přesilovku AZ sehrál profesorsky, byl si vědom svého náskoku. V 53. minutě se provinil autor čtvrtého gólu Bernovský, ten obdržel dvě minuty za podrážení, ale domácí přesilovku nevyužili. V 54. minutě dostal domácí Večeřa dvě minuty trestu za sekání, ale hosté zkrácenou přesilovku nevyužili. Polovina 57. minuty a domácí šli opět do čtyř. Jakubec si vykoledoval dvě minuty za hrubost. V přesilovce branka nepadla, ale na ledě byla vidět frustrace domácích. Na konci zápasu dostal dvě minuty trestu za podrážení Lichtag. K němu se přidal Jakubec, který dostal deset minut osobního trestu za nesportovní chování. Zápas skončil výsledkem 1:4 pro AZ.