Junioři smetli Litomyšl jedenácti góly

Tomáš Vlček | 04.10.2019

6. kolo Redstone extraligy juniorů přivedlo v pátek večer na havířovský led tým HC Litomyšl. AZ, jako lídr skupiny, byl proti poslednímu celku obrovským favoritem a tentokrát svou roli plnil od počátku a splnil ji do puntíku. Už po první třetině vedl 4:0 a svůj náskok stále navyšoval až na 11:0. Až poté dovolil hostům skóre dvěma brankami kosmeticky upravit. Další zápas sehraje AZ v neděli doma proti nebezpečnému Šumperku.

Extraliga juniorů - 6.kolo pá 4.10.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Litomyšl
11:2
(4:0, 3:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 4. Ševěček (Koubek, Revaj), 15. Tomeček (Vlček, Kočí), 16. Ševěček (Juhász), 19. Horváth (Ševěček, Kočí), 30. Pindel (Mrkvica), 32. Byčkov (Juhász, Kočí), 39. Juhász (Horváth, Kočí), 42. Tomeček (Mrkvica), 44. Tomeček (Vlček), 48. Revaj (Pindel), 49. Vlček (Mrkvica) – 51. Večeřa (Voříšek), 60. Vytlačil. Rozhodčí: Novák – Gančarčík, Návrat. Vyloučení: 3:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 54:21 (14:8, 20:6, 20:7). Průběh utkání: 0:0, 11:0, 11:2.

AZ Residomo Havířov: Atanasiadis – Kočí, Pavelek, Ševěček, Uhlíř, Hrček, Koubek, Thiel, Topolanský – Ivašenko, Mrkvica, Juhász, Vlček, Byčkov, Tomeček, Pindel, Revaj, Horváth, Kapitanov
HC Litomyšl: Batěk – Drbal, Bláha, Fila, Myška, Zahradník – Svatoš, Sajdl, Hricuš, Dudek, Voříšek, Edl, Háněl, Večeřa, Vytlačil, Jakubec, Lichtag

AZ potvrzoval od počátku roli favorita utkání. Poté co zvládl oslabení od 2. minuty, hned svou následují početní výhodu sám využil. Vojtěch Ševěček dostal přihrávku na levý kruh, vypálil, hostující brankář Batěk nic neviděl, a puk skončil u jeho bližší tyče – 1:0. AZ měl i nadále převahu, v jediné šanci hostů vychytal betonem Atanasiadis ve 13. minutě zakončujícího Večeřu. V 15. minutě našel Vlček svou přihrávkou Daniela Tomečka nebráněného na brankovišti, a tak pro havířovského útočníka nebyl problém puk z první umístit k tyči marně se přemísťujícího Batěka – 2:0.

Neuplynula ani minuta a AZ už vedl 3:0. Po rychlé akci se dostal na levém kruhu ke střele obránce Vojtěch Ševěček a o brankovou konstrukci poslal puk do sítě. V 19. minutě měli havířovští na chvíli poskytnutou výhodu, ale vylučovat se nemuselo. Kevin Horváth šikovně vložil svou hůl do Ševěčkova nahození od modré a kotouč skončil u pravé tyče Batěkovy branky – 4:0.

Ve druhé třetině občas i hosté vystrčili útočné drápky, ale branky střílel jen AZ. V polovině utkání se Vojtěch Pindel dostal před Batěka a šikovně mu zasunul kotouč mezi betony – 5:0. Za dvě minuty AZ využil svou další přesilovku. První střelu ještě Batěk vyrazil, ale dorážka Filipa Byčkova už byla nad jeho síly – 6:0. A ve 39. minutě, dokonce ve dvojnásobné přesilovce, pěknou kombinaci havířovských ukončil střelou Lukáš Juhász do odkryté branky – 7:0.

Ve třetí třetině pokračovala kanonáda AZetu. Ve 42. minutě Daniel Tomeček napřáhl kousek za modrou čárou a propálil Batěka. Hned za dvě minuty se stejný hráč prosadil opět a tím zkompletoval hattrick. Vlček se prokličkoval obranou, vyzval k zakončení právě Daniela Tomečka a ten už neměl problém z mezikruží poslat puk pod horní tyčku – 9:0.

Ve 48. minutě hosté chybovali ve středním pásmu a AZ následné přečíslení 2 na 1 využil ke vstřelení další branky. Pindel vyzval k zakončení Marka Revaje a ten střelou pod víko zakulatil skóre na 10:0. Uplynula minuta a brankostroj AZetu pokračoval. Tomáš Vlček dostal šanci na dorážku na hostujícím brankovišti a nezaváhal – 11:0. Až poté se dostali ke slovu hosté. Nejprve v 51. minutě Martin Večeřa z blízka umístil puk pod horní tyčku a půlminutku před koncem Lukáš Vytlačil v samostatném úniku ve vlastním oslabení prostřelil Atanasiadise mezi betony. Uzavřel tak skóre na drtivých 11:2 pro AZ.