Junioři si po dramatickém závěru připisují páté vítězství v řadě!

Lukáš Jandora | 25.11.2022

Havířovští junioři se po špatném startu do sezóny pomalu zvedají, zlepšenou formu předvedli v páteční podvečer proti mírně favorizované Porubě, jistě pikantní utkání to bylo pro oba trenéry, jelikož pánové Křivohlávek s Potěšilem se velmi dobře znají. Radost z vítězství měl nakonec domácí kouč, však v závěru to byly pořádné nervy...

Liga juniorů - 17.kolo pá 25.11.18:00
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
3:2p
(0:0, 1:1, 0:0. - 1:0)

Branky a nahrávky:30. Mikula (Kosina, Makovec), 45. Jelének, 63. Wlodara (Kolat) – 23. Halata, 60. Hlaváč (Halata). Rozhodčí: Michael Hranoš — Michal Vengřín, Přemysl Bartek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

AZ Havířov: Maňásek (Michalik) – Kosina, Wlodara, Brančík, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Lazár, Maršálek – Makovec (A), Lajoš, Urbančík (C), Lipka, Mikula, Siekierka, Middleton, Jelének, Kolat, Ungr, Pohl
HC RT TORAX Poruba: Slíž (Mareček) – Hlaváč, Fišara, Černý (C), Shevchuk, Kalužík – Krčmarský, Moravec, Jánoš, Halata (A), Chovanec, Elze, Skřipčák, Koudelný, Gnap, Prokeš, Stasjuk

V havířovské Gascontrol Aréně se v páteční podvečer hrálo vyrovnané utkání, ve kterém jsme dlouho neviděl moc vyložených šancí. Ve 23. minutě dostal hosty do vedení Halata, havířovští se radovali o 7 minut později, kdy na 1:1 srovnal Mikula. Do jednobrankového vedení se hráči AZetu dostali v 5. minutě závěrečné třetiny, gól vsítil Jelének a už to vypadalo, že Havířov si půjde pro další 3 body. Porubští však v závěrečné hře bez brankáře vyrovnali. střelu od modré zřejmě Maňásek neviděl, vyrovnával dobře hrající obránce Hlaváč. Hned na začátku prodloužení se však domácím naskytla výhoda přesilovky, moc pěkně umístěnou střelu pod horní tyč vyslal od modré Olaf Wlodara a zajistili havířovským 2. bod.  Havířovští tak po špatném vstupu do sezóny zaznamenali již 5. vítězství v řadě a v tabulce se úspěšně drápou z posledního místa. Zisk dvou bodů z dnešního utkání může obrovsky pomoct jejich sebevědomí.